środa, 8 lipca 2015 r., imieniny Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Aktualności

Podpalał, bo kazał mu diabeł (wideo)

Podpalał, bo kazał mu diabeł (zdjęcia, wideo)To diabeł kazał mu podpalać las - donosi najnowszy "Tygodnik Ostrołęcki". Podpalacz zatrzymany przez policję złożył pierwsze wyjaśnienia. Według gazety miał powiedzieć śledczym, że "czuł przymus podpalania". 39-letniemu mieszkańcowi powiatu ostrołęckiego grozi 10 lat więzienia.

Barszcz Sosnowskiego także w Ostrołęce (zdjęcia)

Ostrołęccy strażacy usuwali barszcz Sosnowskiego (zdjęcia)Ostrołęccy strażacy ochotnicy ostrzegają przed barszczem Sosnowskiego. Dziś druhowie usuwali niebezpieczną roślinę z jednej z posesji przy ul. Wiejskiej w Ostrołęce. Roślina występuje w całej Polsce i jest teraz w fazie kwitnienia. Kontakt z nią może powodować rozległe poparzenia skóry.Ostatnie dni promocji z Kartą Dużej Rodziny w Play

Ostatnie dni promocji z Kartą Dużej Rodziny w PlaySkorzystaj z niebywałej promocji w Play. Tylko teraz jeden abonament za 74,99 zł, w którym aż trzy osoby mogą rozmawiać i sms-ować bez limitu. Decydując się na ofertę rodzinną w salonach Play otrzymasz abonament przez pół roku za 0 zł.Wraca kino pod gwiazdami z E.Leclerc

Wraca kino pod gwiazdami z E.LeclercRusza trzecia edycja kina pod gwiazdami z supermarketem E.Leclerc. W najbliższy piątek mieszkańcy Ostrołęki kinomani obejrzą film "Iluzja" z 2013 roku. Przed ogromnym ekranem będą zapewnione miejsca siedzące, a zmotoryzowani mogą obejrzeć film w swoich autach.


westernchicken

Wypadek w Surowem. 40-latek w szpitalu

Wypadek w Surowem. 40-latek w szpitaluKierujący mitsubishi mieszkaniec powiatu przasnyskiego trafił do szpitala na skutek wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek 6 lipca w okolicach miejscowości Surowe (gmina Czarnia). Na miejscu interweniowali myszynieccy policjanci.Odeszli do wieczności

Odeszli do wiecznościW ostatnich dniach do wieczności odeszli:
Janusz Kędzierski, lat 60, nabożeństwo żałobne odprawione zostało w poniedziałek 6 lipca w kościele pw. Zbawiciela Świata.Z wizytą w komendzie

Z wizytą w komendzieGrupa uczniów szkół podstawowych i gimnazjów biorąca udział w półkoloniach parafialnych przy parafii św. Franciszka w Ostrołęce odwiedziła w poniedziałek siedzibę siedzibę policjantów. Dzieci i młodzież miała okazję zwiedzić m.in. strzelnicę i siłownię, z której korzystają ostrołęccy mundurowi.Trwa licytacja charytatywna dla Szymka

Trwa licytacja charytatywna dla SzymkaChcesz mieć szalik Kuby Błaszczykowskiego, piłkę Select z autografami piłkarzy Narwi Ostrołęka, a może strój meczowy z autografem Andrzeja Łyzińskiego? Jeśli tak to weź udział w licytacji charytatywnej na rzecz Szymona Wołynka i pomóż chłopcowi w powrocie do zdrowia.

  •  
  • 11:20, 07.07.2015 r.


Dąbrowski najlepszy na 10 km w Goworowie (zdjęcia)

Dąbrowski najlepszy na 10 km w Goworowie (zdjęcia)Ponad stu zawodników, w tym dzieci i młodzież, wystartowało w biegu ulicznym w Goworowie, który odbył się w ubiegłą niedzielę w ramach rodzinnego pikniku pn. "Bawmy się trzeźwo i żyjmy zdrowo". Na dystansie 10 km najlepszy okazał się Przemysław Dąbrowski z Borawego.

  •  
  • 11:17, 07.07.2015 r.


Tydzień Kultury Kurpiowskiej w Zawadach i Baranowie

Tydzień Kultury KurpiowskiejTydzień Kultury Kurpiowskiej rozpoczyna się dziś w Zawadach (gm. Baranowo). Przez kilka dni mieszkańcy naszego regionu będą mogli brać udział w warsztatach muzycznych, artystycznych czy kulinarnych. Nie zabraknie też występów grup kabaretowych i koncertów.
Powalone drzewa, pożar i wypadek

Powalone drzewa, pożar i wypadekAż sześć powalonych drzew na skutek wichury odnotowali wczoraj ostrołęccy strażacy. Najbardziej wiało w gminie Czerwin, gdzie strażacy ochotnicy interweniowali trzykrotnie. W ciągu ostatniej doby w naszym regionie doszło także do jednego wypadku i pożaru.
Wakacje z klubem "Lokator" (zdjęcia)

Wakacje z klubem 'Lokator' (zdjęcia)Minął pierwszy tydzień pierwszego turnusu półkolonii w klubie "Lokator". Dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji, m.in. rejs statkiem po Jeziorze Nidzkim czy wizytę w siedzibie KM PSP w Ostrołęce. Wakacje zorganizowano dla dzieci w wieku 7-12 lat.
Czesława Lewandowska nagrodzona

Czesława Lewandowska nagrodzonaCzesława Lewandowska została nagrodzona za najlepsze stoisko z własnoręcznie wykonanymi wyrobami ludowymi w Kazimierzu Dolnym. Twórczyni z Ostrołęki zaprezentowała fartuchy ze wstawkami koronkowymi we wzory gwiazdek, pajączków i róż.
Wernisaż wystawy Grzegorza Witka

Wernisaż wystawy Grzegorza WitkaPrace utalentowanego artysty Grzegorza Witka będzie można obejrzeć w ostrołęckiej galerii. Rzeźbiarz tworzy dzieła o ludziach i ich codzienności, o prawach życia, o przemijaniu. Inspiruje go magiczny kontakt człowieka z przedmiotem, z naturą.
MŻW ogłosiło konkurs. Do wygrania atrakcyjna nagroda

MŻW ogłosiło konkurs. Do wygrania atrakcyjna nagrodaMuzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce (w organizacji) ogłosiło konkurs na stworzenie projektu medalu "Pro Gloria Gentis" ("Dla Chwały Narodu"). Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. zł (w tym 500 zł za przekazanie praw autorskich).
Poseł Czartoryski o programie PiS (wideo)

Poseł Czartoryski o programie PiS, a senator Mamątow na interwencji (wideo)Po raz drugi w tym roku poseł Arkadiusz Czartoryski zorganizował nagłą konferencję prasową na temat programu Prawa i Sprawiedliwości dla Polaków w związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Tym razem poseł prawił o gospodarce.
Oferty Powiatowego Urzędu Pracy

Oferty Powiatowego Urzędu PracyOferty pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrołęce. Zobacz jacy pracownicy są aktualnie poszukiwani w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. Szczegółowych informacji udziela Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce, ul. 11 Listopada 68, tel. (29) 760-43-83.
Mała sala kinowa prawie gotowa

Mała sala kinowa prawie gotowaOstatnia kosmetyka wnętrza i drobne poprawki związane z odbiorami technicznymi towarzyszą zakończeniu prac budowlanych w malej sali kinowej OCK. Miłośnicy kina kameralnego czekali na nią kilka lat, prawdopodobnie dostaną ją w drugiej połowie wakacji.


toyota
pwsip

Piknik trzeźwościowy w Goworowie (zdjęcia)

Piknik trzeźwościowy w Goworowie (zdjęcia)Treści profilaktyczne o zapobieganiu uzależnieniom, teatralne, muzyczne, wokalne i sportowe występy dzieci i młodzieży oraz konkursy dla rodzin - to wszystko znalazło się w programie pikniku rodzinnego "Bawmy się trzeźwo i żyjmy zdrowo" w Goworowie.
Skrzynka skarg: niemiło w skarbówce

Skrzynka skarg: niemiło w skarbówceSkrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
Chcę złożyć skargę na pracowników Urzędu Skarbowego w Ostrołęce. Pisma z tego urzędu są absolutnie nieczytelne dla zwykłego obywatela. Chcąc uzyskać jakichkolwiek informacje trzeba poświęcić kilka godzin biegając od pokoju do pokoju.
Holidays & Yes! - kreatywne wakacje z językiem angielskim (wideo)

Holiday&Yes! - kreatywne wakacje z językiem angielskimSzkoła Języka Angielskiego "Yes!" zaprasza do skorzystania z wyjątkowej oferty wakacyjnej dla dzieci. Specjalnie przygotowany program pozwoli najmłodszym nabyć i przećwiczyć rzeczywiste umiejętności językowe w formie gier, zabaw, zajęć plastycznych oraz ruchowych.
Pożar altanki

Pożar altankiDo pożaru altanki i składu drewna doszło w poniedziałek na jednej z posesji przy ul. Ławskiej w Ostrołęce. Ogień pojawił się około godz. 10.00. Całkowicie spłonęła drewniana altanka. Pożarem zagrożony był także budynek na sąsiedniej działce. Z pomocą przyszli strażacy.
Pijany awanturnik w areszcie

Pijany awanturnik w areszciePrzez ponad trzy lata nadużywający alkoholu mieszkaniec powiatu ostrołęckiego znęcał się nad swoją żoną i trójką dzieci. Horror zakończył się w piątek, gdy do domu wezwano policję. Prokuratura nakazała 36-letniemu awanturnikowi wyprowadzenie się od swoich bliskich.
Nieudane negocjacje w Stora Enso. Będzie zewnętrzny mediator

Nieudane negocjacje w Stora Enso. Będzie zewnętrzny mediatorNie powiodły się negocjacje płacowe pomiędzy związkami zawodowymi w Stora Enso a zarządem firmy. Spór zbiorowy trwa nadal, lecz to nie koniec rozmów. Jak poinformował nas zarząd firmy, dalsze negocjacje będą odbywać się z udziałem zewnętrznego mediatora.


Wyniki matur w powiecie ostrołęckim

Wyniki matur w powiecie ostrołęckimKilka dni temu opublikowaliśmy wyniki matur uczniów z ostrołęckich szkół. Tym razem sprawdziliśmy jak z egzaminem dojrzałości poradzili sobie tegoroczni absolwenci placówek z terenu powiatu ostrołęckiego. Największe problemy sprawiła im matematyka.


[ starsze wiadomości ]


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.89 zł

5.12 zł

4.59 zł

1.78 zł

Sprawdź szczegóły

Polecamy