czwartek, 5 maja 2016 r., imieniny Ireny, Waldemara, Piusa

Aktualności

25-latek zdemolował pomieszczenie w ostrołęckim szpitalu

25-latek zdemolował pomieszczenie w ostrołęckim szpitaluPijany 25-latek, mieszkaniec naszego powiatu został przewieziony na obserwację do ostrołęckiego szpitala. Po kilku godzinach młody mężczyzna zaczął demolować jedno z pomieszczeń na oddziale, gdzie przebywał. Następnie uciekł. Wartość strat oszacowano na cztery tysiące złotych.Matura rozpoczęta. Pierwszy język polski (zdjęcia)

Matura rozpoczęta. Pierwszy język polski (zdjęcia)Punktualnie o godzinie 9.00 w całym kraju abiturienci liceów i techników rozpoczęli maraton maturalny. Uczniowie piszą dzisiaj obowiązkowy egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Na godz. 14.00 zaplanowano początek testu rozszerzonego.Śmiertelny wypadek koło Dąbrówki (aktualizacja)

Śmiertelny wypadek koło DąbrówkiTragicznie zakończyła się podróż mieszkańca powiatu ostrołęckiego, który wczoraj po godz. 20.00 jechał odcinkiem drogi Dąbrówka-Lelis. Kierowca bmw stracił panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z drogi i dachowało. 27-letniego mieszkańca gminy Lelis nie udało się uratować.

Odeszli do wieczności

Odeszli do wiecznościW ostatnich dniach do wieczności odeszli:
Paweł Kwiatkowski, lat 42, nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w czwartek 5 maja w kaplicy domu pogrzebowego przy ul. Kujawskiej w Ostrołęce o godz. 11.00.Oferty Powiatowego Urzędu Pracy

Oferty Powiatowego Urzędu PracyOferty pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrołęce. Zobacz jacy pracownicy są aktualnie poszukiwani w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. Szczegółowych informacji udziela Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce, ul. 11 Listopada 68, tel. (29) 760-43-83.Majowy weekend na drogach. Aż 39 pijanych kierujących

Majowy weekend na drogach. Aż 39 pijanych kierującychPonad dwa tysiące kontroli stanu trzeźwości przeprowadzili w majowy weekend policjanci na drogach miasta i powiatu ostrołęckiego. Funkcjonariusze zatrzymali aż 39 kierujących na podwójnym gazie, w tym 34 poruszających się jednośladami.


JBB

Zerwał i podeptał flagę państwową. Był kompletnie pijany

Zerwał i podeptał flagę państwową. Był kompletnie pijany30-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego zerwał i podeptał flagę państwową, a następnie uciekł. Do zdarzenia doszło przy ul. Kolejowej w Myszyńcu. Na miejscu interweniowała policja, która zatrzymała mężczyznę. Jak się okazało był kompletnie pijany.Zgłoś się po darmowe jabłka w Ostrołęce

Zgłoś się po darmowe jabłka w Ostrołęce - 6.05.Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Ostrołęce zaprasza rodziny wielodzietne oraz wszystkie znajdujące się w trudnej sytuacji, zamieszkałe na terenie miasta Ostrołęki, po odbiór jabłek. Podobne akcje przeprowadzono wcześniej na terenie gmin powiatu ostrołęckiego.Miejskie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja (zdjęcia)

Miejskie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja (zdjęcia)Wyjątkowo, bo w parafii farnej w Ostrołęce, odbyły się tegoroczne miejskie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. Nie zmieniła się za to formuła. W programie jako pierwsza znalazła się msza święta, po której złożono kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II.


Nowy chodnik na os. Łazek

Nowy chodnik na os. ŁazekMiasto w ramach budżetu obywatelskiego przystąpiło do realizacji kolejnego zadania. Tym razem będzie to budowa chodnika na osiedlu Łazek, zlokalizowanego wzdłuż ulicy Sierakowskiego. Z pewnością jest to dobra wiadomość dla mieszkańców tej dzielnicy Ostrołęki.
Wiosenne zarybianie Szkwy (zdjęcia)

Wiosenne zarybianie Szkwy (zdjęcia)Pod koniec kwietnia wędkarze z Koła PZW nr 72 "Energopap" w Ostrołęce zarybili Szkwę. Do wody w miejscowości Kurpiewskie wpuścili 20 tysięcy sztuk szczupaków. Ryby w dobrej kondycji zostały rozprowadzone wzdłuż brzegu rzeki. To już kolejna inicjatywa w tym roku.
Znaleziono suczkę

Znaleziono suczkę Jeden z naszych czytelników wczoraj wieczorem w okolicy miejscowości Czarnowiec i Borawe znalazł błąkającą się suczkę. Pan Adam zabrał zwierzę do domu, jednak nie może na stałe zaopiekować się czworonogiem. Szuka właściciela lub osobę chętną stworzyć suczce dom.
18-latek wybił szybę w aucie

18-latek wybił szybę w aucie 18-letni ostrołęczanin wybił szybę w jednym z pojazdów zaparkowanych przy ul. Sikorskiego w Ostrołęce. Zdarzenie zauważyli policjanci patrolujący teren osiedla Centrum. Po krótkim pościgu wandal został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.
Zderzenie osobówki i autobusu

Zderzenie osobówki i autobusuDo zderzenia samochodu osobowego i autobusu doszło na ul. I Armii Wojska Polskiego w Ostrołęce. Według ustaleń policjantów, kierujący mazdą wykonując manewr wymijania, przejechał przez podwójną linię ciągłą i uderzył w autobus. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Radny Dariusz Bralski nagrodzony za złapanie przestępcy

Radny Bralski dostał podziękowania za zatrzymanie agresora - szkicDo prezydenta miasta wpłynęło pismo od przedsiębiorcy, który dziękuje radnemu Dariuszowi Bralskiemu za okazaną pomoc i zatrzymanie sprawcy, który w sposób agresywny niszczył jego mienie. Jerzy Grabowski podczas sesji rady miasta odczytał list gratulacyjny i podziękowania.
Mocna obsada XI Memoriału Arkadiusza Gołasia

Mocna obsada XI Memoriału Arkadiusza GołasiaBlisko trzystu młodych siatkarzy z całej Polski przystąpi do rywalizacji w XI Memoriale Arkadiusza Gołasia, który zostanie rozegrany w Ostrołęce. W zawodach wezmą udział aż cztery kadry wojewódzkie i najlepsze zespoły w kraju w roczniku 2001. To będzie wielkie wydarzenie.

  •  
  • 12:09, 04.05.2016 r.Narolewski: Kluczowa szybkość naszych piłkarzy

Narolewski: Kluczowa szybkość naszych piłkarzyPiłkarze Tęczy JBB Łyse w ostatnim meczu pokonali Żaka Szreńsk 9:2. Formą strzelecką błysnęli Marek Kaliszewski i Marek Cichy, którzy zdobyli po cztery gole. Rywale nie mieli szans ze świetnie zorganizowanym zespołem, który z meczu na mecz prezentuje coraz wyższą formę.

  •  
  • 12:08, 04.05.2016 r.Trzy medale dla OKLA w biegach Szewińskiej

Trzy medale dla OKLA w biegach SzewińskiejLekkoatleci OKLA zapisali na swoim koncie kolejny udany występ. Tym razem w Międzynarodowych Biegach Przełajowych Ireny Szewińskiej w Pułtusku wywalczyli trzy medale - złoto i dwa brązy. Na najwyższym stopniu podium stanął Fabian Czajkowski z Myszyńca.

  •  
  • 12:07, 04.05.2016 r.


Akademia Smaku

Medale i rekordy Bojarskiego w II Grand Prix Polski

Medale i rekordy Bojarskiego w II Grand Prix PolskiKolejny udany występ na swoim koncie zanotował Karol Bojarski w zawodach Grand Prix Polski. Reprezentujący obecnie CKS Szczecin ostrołęczanin podczas zawodów w Rybniku aż pięciokrotnie stawał na podium. Do swoich trofeów dorzucił trzy złote i dwa srebrne medale.

  •  
  • 12:07, 04.05.2016 r.

Toyota

Panie trenowały samoobronę

Panie trenowały samoobronę Uczestniczki XII edycji szkolenia "Bądź Bezpieczna" wzięły udział w zajęciach z samoobrony. Panie uczyły się m.in. pozycji obronnej, kopnięć kolanem, ciosów prostych czy uwolnienia z trzymania za rękę przez napastnika. Kursantki trenowały przez dwie godziny.Wykrot

Pożar sadzy w kominie

Pożar sadzy w kominieTylko raz interweniowali podczas minionej doby strażacy. W Ostrołęce o godz. 23.01 wezwano strażaków do pożaru sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego znajdującego się przy ul. Kaczyńskiej. Zadysponowano jeden zastęp JRG PSP Ostrołęka.


Warsztaty patriotyczne na Fortach Bema (zdjęcia)

Warsztaty patriotyczne na Fortach Bema (zdjęcia) szkicLampiony, chorągiewki, kartki, kwiaty, serca w barwach narodowych, to wynik warsztatów patriotycznych pn. "Biało-czerwona. Obowiązkowo!". Zajęcia przygotowano w ramach obchodów święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.


Szkolny Dzień Przeciwdziałania Uzależnieniom w Pasiekach (zdjęcia)

Szkolny Dzień Przeciwdziałania Uzależnieniom w Pasiekach (zdjęcia) szkicW Szkole Podstawowej w Pasiekach zorganizowano zajęcia poświęcone przeciwdziałaniu uzależnieniom. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Dzieci z kl. 0-III rozmawiały z psychologiem, natomiast z kl. IV-VI przygotowywały plakaty ph. "Przekonaj mnie, że alkohol szczęścia nie daje".


Wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu

Wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu Kierujący samochodem dacia, 61-letni mieszkaniec miasta wymusił pierwszeństwo przejazdu na volkswagenie. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Elizy Orzeszkowej, Fryderyka Chopina i Łęczysk w Ostrołęce. Na miejscu interweniowała policja.


Zderzenie osobówek przed przejazdem kolejowym

Zderzenie osobówek przed przejazdem kolejowymKierująca citroenem, 28-letnia ostrołęczanka, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzyła w tył fiata. Zdarzenie miało miejsce na ul. Goworowskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawczyni została ukarana mandatem.


Do rzek wpuszczono 90 tys. sztuk ryb (zdjęcia)

Do rzek wpuszczono 90 tys. sztuk ryb (zdjęcia) szkicPod koniec kwietnia wędkarze oraz strażnicy z Koła PZW Narew wpuścili do Narwi i Orza łącznie 90 tysięcy sztuk narybku szczupaków. Zarybienie odbyło się przed hangarami na ostrołęckiej plaży miejskiej przy ulicy Wioślarskiej. Była to już kolejna inicjatywa w tym roku.


Juicy M w klubie Capitol (zdjęcia)

Juicy M w klubie Capitol (zdjęcia)W poniedziałkową noc za konsoletą w klubie Capitol stanęła DJ-ka Juicy M. 25-letnia Ukrainka naprawdę nazywa się Marta Martus. Od 2007 roku pracuje jako DJ-ka w największych dyskotekach w całej Europie serwując imprezowiczom muzykę electro i progressive house.


Włamanie w Laskowcu

Włamanie w LaskowcuNieznani sprawcy włamali się do jednego z domów jednorodzinnych w Laskowcu (gm. Rzekuń). Według naszych nieoficjalnych informacji, złodzieje weszli do budynku przez okno. Ich łupem padła biżuteria. Na miejscu zdarzenia interweniowała policja.


Plaga nietrzeźwych rowerzystów

Plaga nietrzeźwych rowerzystówZgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, przez cały weekend majowy policjanci przeprowadzą setki kontroli trzeźwości kierujących. W sobotę zbadano ponad 450 osób. Kontrole były prowadzone w czternastu punktach na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.


[ starsze wiadomości ]


Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

Bezchmurnie

10°C, 1020 hPa

Bezchmurnie

Społeczność

Usługi

Komunikacja

Medycyna

Handel

Edukacja

Finanse

Pozostałe

Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
Ekmaz

Polecamy

Reklama

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.18 zł

4.19 zł

3.80 zł

1.43 zł

Sprawdź szczegóły

Polecamy