Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Archiwum artykułów

Służby mundurowe rywalizowały w wędkarstwie spławikowym

Fot. KPP w Makowie MazowieckimFot. KPP w Makowie Mazowieckim66 przedstawicieli różnych formacji mundurowych, w tym policji, straży pożarnej, wojska czy leśnictwa wzięło udział w IV Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym. Wśród uczestników nie zabrakło również reprezentantów z Zakładu Karnego w Przytułach Starych.

Zawody trwały trzy dni. W piątek 27 maja uczestnicy trenowali, a w sobotę i niedzielę przystąpili do zaciętej rywalizacji. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Na drugiej pozycji uplasowali się reprezentanci policji śląskiej Elegant Fishing, a na trzeciej policjanci z Kujawsko-Pomorskiej Komendy Wojewódzkiej.

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Robert Prokop z KPP Gostyń, drugie Remigiusz Zielonka z Kujawsko-Pomorskiej Komendy Wojewódzkiej. Trzecie miejsce na podium przypadło Bartłomiejowi Kubale ze śląskiej policji Elegant Fishing.

W kategorii "największa ryba" zwyciężył Marcin Ostrowski, reprezentujący Komendę Powiatową w Makowie Mazowieckim. Zwycięstwo przyniósł mu leszcz o wadze 1385g. Z kolei w kategorii "najmniejsza ryba" zwyciężył Paweł Kowal reprezentujący Zakład Karny w Przytułach Starych. Najmniejszą złowioną rybą okazał się jazgarz o długości zaledwie 7,3 cm.

- Pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją, kiedy na zawodach, a szczególnie tak dużej rangi, zawodnicy w równym stopniu rywalizowali ze sobą, jak również nawzajem sobie pomagali - stwierdził Jan Kubaszewski, sędzia główny zawodów.

Mistrzostwa rozegrano nad zalewem w Makowie Mazowieckim. Przedsięwzięcie odbyło się pod patronatem Komendanta Głównego Policji.