« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Styczeń w kinie Jantar

Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie, fot. filmweb"Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie", fot. filmwebPoczątek nowego roku zapowiada się niesłychanie atrakcyjnie dla kinomanów. Ostrołęckie kino Jantar zaprasza na seanse przygotowane z myślą zarówno o młodszej, jak i starszej widowni. Na dużym ekranie nie zabraknie animacji, produkcji przygodowej czy familijnej.

Królowa Śniegu 3: ogień i lód
Chociaż Królowa Śniegu i samozwańczy Król Śniegu zostali pokonani, Kai i Gerda nie mają powodów do radości. Dziewczynka pragnie odnaleźć ukochanych rodziców, porwanych przez Północny Wiatr. Wspólnie z przyjaciółmi wyrusza na kraniec świata, w pełną niebezpieczeństw wyprawę ratunkową. W trakcie wędrówki bohaterowie natrafiają na artefakt, pochodzący z prastarego królestwa trolli. To legendarny Kamień Ognia i Lodu. Czy jego potężna moc okaże się pomocna w poszukiwaniach rodziców dziewczynki? A może tylko je utrudni i sprowadzi na Orma, Gerdę i resztę kompanii nowe kłopoty.
- sala 2
1 I godz. 14.30, godz. 16.30,
3-5 I godz. 16.30.

Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie
Historia grupy rebeliantów zjednoczonych w śmiałej misji polegającej na kradzieży planów imperialnej Gwiazdy Śmierci.
Pierwszy z serii spin-offów Gwiezdnych wojen "Rouge One". Akcja filmu, opowiadającego historię buntowników próbujących wykraść plany Gwiazdy Śmierci, będzie rozgrywać się przed wydarzeniami ukazanymi w produkcji "Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja". Na ekranie zobaczymy m.in. Felicity Jones, Foresta Whitakera i Madsa Mikkelsena.
- sala 1
1, 3-5 I godz. 15.30, 18.10, 20.45.

Siedem minut po północy
Niewielu jest dorosłych, którzy mieliby tyle odwagi co 10-letni Conor. Chłopiec codziennie musi bronić się przed grupą starszych chłopaków, którzy prześladują go w szkole. Prawdziwy dramat jednak rozgrywa się w domu chłopca - samotnie wychowująca go matka przegrywa walkę z chorobą, a lekarze rozkładają ręce. W tej sytuacji Conor zyskuje niezwykłego sprzymierzeńca - jest nim mroczna istota ze snów, która za pośrednictwem niezwykłych, magicznych opowieści wciąga Conor w świat, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.
- sala 2,
1, 3-5 I godz. 18.10.

Dusigrosz
Pod prysznic wchodzi ze stoperem. Myje się wyłącznie w zimnej wodzie. Telewizję ogląda przez lornetkę w oknie sąsiada. W domu korzysta tylko ze światła ulicznych neonów. Utalentowany skrzypek François Gautier od dziecka jest chorobliwie skąpy. Nie ma przyjaciół, bo postawienie drinka kosz­towałoby go zawał serca. Nie związał się z kobietą, bo nawet zakup uschłych kwiatów to w jego oczach finansowe szaleństwo. Pewnego dnia świat François staje na głowie. Do orkiestry dołącza młoda i piękna wiolonczelistka, którą oczaruje jego muzyczny talent. Na domiar złego znikąd pojawia się 16-letnia Laura, przekonana, że jest jego córką. Biedny dusigrosz nagle po­czuje, że jest kochany przez dwie kobiety, które nie wiedzą, że jego serce jest już zajęte przez lokatę bankową.
- sala 2
1, 3-5 I godz. 20.30,
6-8, 10-12 I godz. 18.00.

Kubo i dwie struny
Kubo jest dobrym, pokornym chłopcem, który u boku matki mieszka w skromnej wiosce na końcu świata. Każdy dzień toczy się tym samym spokojnym rytmem - do czasu, kiedy chłopca odwiedza duch przeszłości, który zmienia jego przeznaczenie. Aby przetrwać, Kubo musi odnaleźć magiczną zbroję należącą do jego ojca - największego samuraja, jakiego kiedykolwiek nosiła ziemia. W poszukiwaniach towarzyszą mu dobre duchy i pradawne bóstwa, które wspierają go magicznymi mocami. Tak Kubo wyrusza w fascynującą, pełną niebezpieczeństw podróż śladami swej rodziny. Podróż ta pozwoli mu poczuć dumę z tego, kim jest i uwierzyć, że możliwe jest wszystko.
- sala 1
6-8, I godz. 14.00 i 16.00,
10 I godz. 16.30,
11-13, 17-19 I godz. 16.00,
15 I godz. 14.15, 16.10.

Józef i Maryja
"Józef i Maryja" to dramat biblijny oparty na losach Eliasza, pobożnego rabina, który po śmierci przyjaciela opiekuje się jego rodziną. Podczas rzezi niewiniątek giną dzieci, nad którymi obiecał sprawować opiekę i od tej chwili pomszczenie ich śmierci, staje się jego życiową misją. Przebywanie z Maryją, Józefem i młodym Jezusem, sprawia, że Eliasz zaczyna zastanawiać się nad motywami zemsty. Dostrzega też w Jezusie kogoś więcej niż tylko syna przyjaciół. Czy Jezus może być Synem Bożym? Czy może być wypełnieniem przepowiedni sprzed dwóch tysięcy lat? Kiedy przychodzi długo oczekiwany moment zemsty, Eliasz staje przed wyborem zabicia - pomszczenia śmierci bliskich osób i podarowania życia - miłosiernego przebaczenia. "Józef i Maria" to historia o inspiracji i nadziei oraz o miłosierdziu jako przeciwieństwie zemsty. Ukazuje piękno codziennego życia i wzajemną bliskość członków Świętej Rodziny. Akcja filmu rozgrywa się w czasie dzieciństwa Jezusa, zanim objawił się jako Syn Boży i ostatecznie zmienił bieg ludzkości.
- sala 2
6-8, 10-12 I godz. 16.15.

Po prostu przyjaźń
"Po prostu przyjaźń" to wielowątkowa komedia o grupie przyjaciół. Są ze sobą na dobre i złe, na zawsze. Aż pewnego dnia Alina (Sonia Bohosiewicz) i Marian (Marcin Perchuć) wygrywają do spółki wielkie pieniądze i muszą się nimi jakoś podzielić. Ivanka (Magdalena Różczka), singielka i menadżerka na wysokich obcasach, postanawia mieć dziecko, pomóc ma jej w tym serdeczny przyjaciel (Bartłomiej Topa). Filip (Kamil Kula) zaryzykuje twarz i karierę dla kaprysu zwariowanej kolekcjonerki guzików (Aleksandra Domańska). Stateczny profesor (Krzysztof Stelmaszyk) będzie musiał zdecydować, czy dla przyjaciela (Przemysław Bluszcz) warto złamać zasady. Tymczasem zgrana paczka przyjaciół (Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Domańska, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Marcin Perchuć) wyrusza w góry, gdzie odkrywa tajemnicę, która na zawsze zmieni ich życie. Co wybiorą? Lojalność czy pieniądze? Przyjaźń czy miłość? Prawdę czy kłamstwo? Własne czy cudze szczęście? Każdy wybór dla bohaterów komedii "Po prostu przyjaźń" oznacza tarapaty. Kto pomoże im się z nich wydobyć? Wiadomo: przyjaciele. Bo przyjaźń, jak żadna inna inwestycja, zawsze się opłaca.
- sala 1
6-8, 11-13, 17-19 I godz. 18.00 i 20.30,
10 I godz. 18.30, 20.50,
14 I godz. 20.15,
15 I godz. 18.10 i 20.40,
- sala 2
20-26 I godz. 18.00.

Konwój
W jednym z największych aresztów śledczych, kierowanym przez dyrektora Nowackiego (Janusz Gajos), dochodzi do zabójstwa więźnia. Rozpoczyna się śledztwo. Na przesłuchanie zostaje wezwany sierżant Berg (Przemysław Bluszcz), jeden z uczestników konwoju sprzed dwóch lat, o którego przebiegu nikt nigdy nie chciał opowiadać, a który może mieć coś wspólnego z popełnioną zbrodnią. Mimo zmowy milczenia, dociekliwy prokurator (Łukasz Lewandowski) zaczyna stopniowo odkrywać szokującą prawdę… Konwój, dowodzony przez sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz), transportował przestępcę, pseudonim Nauczyciel (Ireneusz Czop), oskarżonego o zamordowanie dwóch funkcjonariuszy służby więziennej i ich rodzin. Więzień został uznany za niepoczytalnego i skierowano go do szpitala psychiatrycznego. Nie wszyscy pogodzili się z takim scenariuszem.
- sala 2
13-19 I godz. 20.00,
20-22 I godz. 20.45,
24-26 I godz. 20.45.

Aplik@cja
W niewyjaśnionych okolicznościach umiera licealistka Nikki. Po pogrzebie dziewczyny, piątka jej przyjaciół otrzymuje zaproszenie do pobrania tajemniczej aplikacji. Problem w tym, że komunikat o programie pochodzi z telefonu zmarłej. Chcą rozwiązać zagadkę, nastolatki instalują aplikację na swoich komórkach. Wkrótce potem cała piątka zaczyna być terroryzowana przez złowrogą istotę. Nadprzyrodzony byt, tytułujący się Mr. Bedevil, wydaje się znać ich wszystkie, najmocniej skrywane fobie i lęki.
- sala 2
6-8, 10-12 I godz. 20.00.

Kacper i Emma na safari
Najlepsi przyjaciele, Kacper i Emma i ich pluszowi towarzysze - Leo i Pani Królik - spędzają wakacje w Afryce. Mama Emmy pomaga przyjaciółce w klinice dla zwierząt. Wiecie, ile tam można spotkać dzikich zwierząt? Może będą strusie, albo żyrafy, albo kto tam jest? Czy to? Tak, to lwiątko! Gdy przyjaciele ruszają z nowo poznaną koleżanką, Tiri i jej pluszowym Żółwiem na safari, znajdują samotne lwiątko. Chcąc mu pomóc, przywożą je do kliniki. Tylko, że zwierzątko czuje się coraz gorzej - smutnieje z każdą chwilą i nie chce jeść. Nic nie pomaga. Gdy Emma odkrywa, że młody lew tęskni za swoją mamą, całą drużyną ruszają na jej poszukiwania. Czy im się uda?
- sala 2
13-15, 17-19 I godz. 16.30.

Powidoki
Bohaterem filmu "Powidoki" jest Władysław Strzemiński, artysta, który nie poddał się socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych. To film o tym jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego, niepokornego człowieka.
- sala 2
13-15, 17-19 I godz. 18.00,
20-22, 24-26 I godz. 20.30.

Balerina
11-letnia Felicja od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Razem z najlepszym przyjacielem, spryciarzem Wiktorem ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu. Dzięki swej pasji, urokowi i talentowi trafia pod opiekuńcze skrzydła dawnej gwiazdy baletu Madame Odetty, która otworzy przed Felicją magiczny świat tańca i muzyki. Wielkie plany małej Felicji może pokrzyżować jej największa rywalka - podstępna Camille, której matka nie cofnie się przed niczym, by utorować córce drogę do kariery. Na szczęście Felicja zawsze może polegać na Wiktorze i Madame Odetcie, którzy nie pozwolą jej zwątpić w siebie i w swoje marzenia.
- sala 1
20, 24-27, 31 I godz. 16.00,
21-22, 28-29 I godz. 14.00 i 16.00,

La la Land
Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?
- sala 1
20-22, 24-26 I godz. 18.00 i 20.30,
27-29, 31 I godz. 18.00,
- sala 2
27-29, 31 I godz. 20.40.

Assassin's Creed
Ekranizacja serii bijących rekordy popularności gier komputerowych. Dzięki rewolucyjnej technice, która zapewnia dostęp do zapisanych w genach wspomnień, Callum Lynch (Michael Fassbender) może przeżywać przygody swego przodka, Aguilara z Hiszpanii okresu wielkiej inkwizycji. Odkrywa przy tym, że jest potomkiem tajnego stowarzyszenia Asasynów. Zdobywa niezwykłą wiedzę i umiejętności, które pozwalają mu stawić czoło okrutnej i potężnej organizacji Templariuszy we współczesnym świecie.
- sala 2
20-22, 24-26 I godz. 18.10.

Ostatni smok świata
Syn bohaterskiego Tannera, mały Niki, postanawia iść w ślady ojca i zostać pogromcą smoków. Na przekór zakazom taty opuszcza rodzinną wioskę i wyrusza na poszukiwanie przygód. W trakcie niezwykłej podróży, wiodącej ze świata ludzi przez krainę magii, spotka nowych przyjaciół - czarującego (dosłownie i w przenośni!) nietoperza Ediego i Peszka - dzieciaka, który wszystkim dookoła przynosi pecha. Razem będą musieli stawić czoła ostatniemu smokowi świata oraz pokrzyżować plany paskudnej wiedźmy z bagien, planującej wykorzystać smoczą magię do niecnych celów. Wspólnie Niki, Edi i Peszek udowodnią, że nie ma takiej złej mocy, której nie może pokonać prawdziwa przyjaźń.
- sala 2
27, 31 I godz. 16.15,
28-29 I godz. 14.15, 16.15.

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim "Sztuka kochania" podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu "Sztuki kochania" Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.
- sala 1
27-29, 31 I godz. 20.30,
- sala 2
27-29, 31 I godz. 18.10.

DKF Rejs
Powidoki
Bohaterem filmu "Powidoki" jest Władysław Strzemiński, artysta, który nie poddał się socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych. To film o tym jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego, niepokornego człowieka.
- sala 2
9 I godz. 18.00.

Egzamin
Dla Romea Aldei najważniejsza jest córka, która właśnie zdaje maturę i wybiera się na studia do Wielkiej Brytanii. Tuż przed egzaminami zostaje napadnięta, a ojciec próbuje zrobić wszystko, aby załatwić córce dobry wynik.
- sala 2
9 I godz. 20.00.

Paterson
Kierowca autobusu prowadzi szczęśliwe życie u boku żony Laury, tworząc wiersze inspirowane zaobserwowanymi w pracy wydarzeniami.
- sala 2,
30 I godz. 18.00.

Toni Erdmann
Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom na niemieckich przedmieściach. Jego córka Ines - pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji - lubi mieć wszystko pod kontrolą, równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać - niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna. Pięć statuetek na pięć nominacji! "Toni Erdmann" największym zwycięzcą tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych. Obraz został filmem roku, Maren Ade nagrodzono za reżyserię i scenariusz, a Peter Simonischek i Sandra Hüller otrzymali nagrody dla najlepszych aktorów.
- sala 2
30 I godz. 20.00.

Klub Kina Niezależnego
Prorok nie umiera - ks. Franciszek Blachnicki
Dokument powstał przy współpracy Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach oraz TVP 3 Katowice. Film prezentuje osobę i dzieło wybitnego polskiego duchownego - twórcy "Ruchu Światło - Życie" - ks. dr. Franciszka Blachnickiego. Dziś kapłan ten, reprezentujący tradycję kościoła katolickiego i najlepsze doświadczenia duszpasterskie oraz patriotyczne polskiego duchowieństwa, jest kandydatem na ołtarze. Zaawansowany jest proces beatyfikacyjny ks. Blachnickiego w Kongregacji ds. Świętych w Watykanie. Prezentowany film to próba przedstawienia najnowszej oceny oryginalnej myśli ks. Franciszka Blachnickiego – uważanego także za prekursora nowoczesnego duszpasterstwa w Polsce i na świecie w czasach posoborowych, do którego sięga dziś m.in. nauczanie papieża Franciszka. Drugą warstwą filmu jest prezentacja szerokiego kontekstu historycznego wydarzeń i epoki, w której przyszło żyć bohaterowi filmu - w latach stalinizmu i w czasie intensywnej walki z kościołem w Polsce.
- sala 1
16 I, godz. 19.00.

Wyświetleń: 7572
 
13:19, 02.01.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama





Najbardziej poczytne