poniedziałek, 16 stycznia 2017 r., imieniny Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Renault

Aktualności

Bez ofiar mrozów na naszym terenie. Policja wciąż apeluje

Fot. KMP OstrołękaFot. KMP OstrołękaJak dotąd nikt nie stał się ofiarą niskich temperatur w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. Mimo to policja cały czas apeluje do mieszkańców o zgłaszanie przypadków osób bezdomnych, czy potrzebujących pomocy, które ze względu na swoją sytuację są zagrożone zamarznięciem.

- Na szczęście do tej pory nie odnotowaliśmy ofiar mrozu na naszym terenie. Wpłynęło kilka zgłoszeń o osobach potrzebujących pomocy. W każdym przypadku funkcjonariusze podjęli natychmiastowe działania. Jedna osoba została przewieziona do szpitala, inna do noclegowni dla bezdomnych - poinformował nas Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Policjanci apelują, aby informować komendę miejską lub instytucje pomocowe o osobach bezdomnych, które leżą na mrozie, przebywają w okolicach dworców, siedzą dłuższy czas na ławkach w parkach, czy też zamieszkują pustostany. Funkcjonariusze proszą również, aby nie przechodzić obojętnie obok osób, które są pod wpływem alkoholu, gdyż w wyniku jego działania w organizmie nie odczuwają one niskich temperatur i są szczególnie narażone na wychłodzenie.

Reklama- Jeżeli przechodząc pomyślimy, że "niech ktoś inny zadzwoni", możemy pozbawić osobę potrzebującą natychmiastowej pomocy. A przecież trzeba tak niewiele, aby uratować ludzkie życie. Wystarczy zadzwonić, dlatego reagujmy za każdym razem będąc świadkami takich sytuacji - dodaje mł. asp. Tomasz Żerański.

Informacje o tego rodzaju zagrożeniach można przekazywać anonimowo bezpośrednio u dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numerem telefonu (29) 760-14-24. Policjanci zapewniają, że każdy sygnał będzie natychmiast sprawdzany.

Odsłon: 2164 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 12:24, 11.01.2017r. Drukuj
Powrót


kgb @ 17:48, 11.01.2017

IP: *.*.19.55

Całe szczęście ,że premier Broszka zaapelowała do wszystkich bezdomnych by w duże mrozy nie wychodzili z domów

do kgb @ 18:03, 11.01.2017

IP: *.*.151.26

nie premier tylko sołtys

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja

Polecamy

Reklama