poniedziałek, 16 stycznia 2017 r., imieniny Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Renault

Aktualności

Radny uspokaja: referendum w Rzekuniu nie jest zagrożone

W związku z drogą proceduralną, jaką podjęli radni gminy Rzekuń w sprawie przeprowadzenia referendum, pojawiły się obawy, że działania te są zbyt ryzykowne i mogą być podważone przez wojewodę. Radny gminy uspokaja, że działania są przemyślane i skuteczne.

Kroki podjęte przez grupę radnych zyskały zainteresowanie portalu referendumlokalne.pl, gdzie wskazano, że istnieje zagrożenie dla podjętej procedury, a podjęcie referendum w drodze uchwały może skutkować zawetowaniem jej przez wojewodę. Pisaliśmy o tym w artykule: "Gmina Rzekuń chce referendum, ale radni wybrali ryzykowną drogę".

Bartosz Podolak, radny gminy Rzekuń, wystosował oświadczenie, w którym uspokaja mieszkańców co do podjętych przez radę gminy kroków. Jak pisze radny na swoim profilu FB, nie ma zagrożenia dla referendum. Poniżej pełna treść oświadczenia:

Rada gminy Rzekuń podjęła wszystkie możliwe kroki zmierzające do podjęcia referendum na terenie gminy Rzekuń, mając pełną świadomość istniejących przepisów w tej kwestii. Nasze poczynania są przemyślane, a ich skuteczność - niezagrożona. Wybraliśmy drogę najszybszą, nie wykluczając podążania ścieżką alternatywną. Jak zostało wspomniane, obecnie obowiązują dwie drogi przeprowadzenia referendum: pierwsza - bardzo szybka, poprzez uchwałę rady gminy, druga poprzez złożony wniosek z podpisami co najmniej 15 mieszkańców gminy Rzekuń. Rada gminy Rzekuń 29 grudnia 2017 r. wybrała opcję pierwszą.

Szybka droga procedowania ze strony rady gminy ma na celu wyrażenie sprzeciwu mieszkańców wobec projektowanej zmiany granic gminy jeszcze przed wystosowaniem takiego zobowiązania przez ministerstwo. Sama procedura przejęcia ziem wygląda w ten sposób, że w pierwszej kolejności rada miasta podejmuje uchwałę intencyjną w sprawie zmiany granic. Następnie trwają konsultacje społeczne z mieszkańcami miasta. W następnej kolejności wniosek wpływa do ministerstwa. Minister może zobowiązać samorząd gminny do podjęcia konsultacji społecznych na terenie gminy w celu wyrażenia opinii przez samorząd. Poprzez szybkie procedowanie rada gminy w Rzekuniu ma możliwość przesłania do ministerstwa opinii mieszkańców jeszcze przed wysłaniem zobowiązania do przeprowadzenia konsultacji. Daje to nadzieję, że konsultacje w formie referendum wykażą żywotne zainteresowanie mieszkańców naszej gminy spornymi terenami. Liczny udział, zdecydowanie wyrażona wola pozostawienia istniejącego status quo, stanowczy sprzeciw wobec zakusów samorządu Ostrołęki, mogą przeważyć rację na naszą stronę. Nasi radni mają pełną świadomość, że droga jest ryzykowna i może zostać zablokowana przez wojewodę, jednak musimy robić wszystko, co możliwe, by zatrzymać te urzędniczą machinę. Ta formuła jest najszybszą drogą i daje największe szanse na osiągnięcie sukcesu.

Druga droga również nie została zaniechana

Szanowni Państwo, dotychczas nie publikowaliśmy tej informacji, jednak chcąc zapewnić spokój i bezpieczeństwo mieszkańców, pragnę poinformować, że podjęliśmy wszystkie możliwe kroki w celu doprowadzenia do referendum. 27 grudnia 2016 r. grupa ponad 15 mieszkańców z miejscowości, których tereny mają zostać przejęte, wystąpiła ze zgłoszeniem przeprowadzenia referendum na terenie gminy Rzekuń. Zgłoszenia dokonali mieszkańcy, których części ziem mają zostać anektowane, jak również przyległych, które mogą czuć się zagrożone. W chwili obecnej zgłoszenie jest równolegle realizowane przez Urząd Gminy w Rzekuniu oraz grupę mieszkańców, których wspieramy w tych działaniach. Osobą reprezentującą mieszkańców w tych poczynaniach jest sołtys Nowej Wsi Tomasz Chrzanowski. Pragnę poinformować, że w pełni zapoznaliśmy się z ustawą o referendum lokalnym, znamy jej zapisy i podejmując decyzję, postanowiliśmy wyczerpać wszystkie możliwe drogi, zabezpieczając się tym samym przed możliwością uchylania uchwały. W chwili obecnej przygotowujemy już materiały dotyczące procedury zbierania podpisów. Mamy opracowany plan zbierania podpisów, abyśmy mogli przebyć tę drogę w jak najszybszym czasie, jeśli zajdzie taka konieczność.

Apelujemy o rozsądek

Zwracam się z prośbą o niepodsycanie gorącej i tak atmosfery w komentarzach oraz nieuprawianie polityki w tym jakże ważnym dla naszych mieszkańców czasie. Całemu samorządowi rzekuńskiemu, radnym, sołtysom, wójtowi zależy, aby przeprowadzić sprawnie referendum na terenie naszej gminy, co ma na celu wyrażenie woli naszych mieszkańców. Zwracam się też z prośbą do mieszkańców, aby w tej ważnej chwili dla naszego samorządu masowo wzięli udział w referendum, które może zablokować tę machinę niesprawiedliwości obecnie wprawioną w ruch. Jeżeli pan wojewoda unieważni nam podjętą uchwałę, z czym się liczymy, ponieważ zapis ustawy jest różnie interpretowany przez prawników, będziemy dalej podążali drugą drogą, która obecnie jest wykonywana.

ReklamaPragnę też poinformować, że rada gminy w Rzekuniu zrobiła wszystko co możliwe, aby doprowadzić do wyrażenia przez suwerena opinii w tej ważnej kwestii. Po wszczęciu procedury referendalnej wykonanie powierzone zostanie wójtowi gminy Rzekuń. Przedstawiciele rady gminy starają się mocno nagłośnić sprawę w lokalnych i krajowych mediach, zainteresować krajowych polityków, konsultujemy możliwości prawne. Pracujemy więc cały czas dla naszych mieszkańców i dobra gminy Rzekuń. Liczymy także na Państwa
.

Odsłon: 3354 komentarze: 42 Wrzuć na Facebooka 15:38, 11.01.2017r. Drukuj
Powrót


Alex @ 15:44, 11.01.2017

IP: *.*.13.92

Brawo Rada i Sołtysi Gminy Rzekuń!!!Po podjętych działaniach widać że bardzo wam zależy.Jeśli uda się wam zablokować aneksje to będzie to wielka rzecz.Szkoda że nie macie wsparcia...

Brawo @ 16:29, 11.01.2017

IP: *.*.226.11

Dziękujemy za informacje widać że radni pracują. Panie Podolak dobra robota

słów brak @ 16:53, 11.01.2017

IP: *.*.77.116

Na pewno w mieście gdzie rządzi PIS uchylą żeby rozciągnąć w czasie. To celowe działanie by opóźnić i dać władzom miasta czas do działania. Jeśli referendum na wniosek mieszkańców to trzeba prawie 1000 podpisów zebrać...trzy miesiące minimum. A tak byłoby za miesiąc.
Wójt gminy codziennie biega do Urzędu Miasta i ustala za kulisami co i jak...zamiast zadbać o interes gminy.

Kto @ 17:50, 11.01.2017

IP: *.*.240.82

Widać że brak tu wiedzy. Uspokoić to będzie można po decyzji wojewody. Dziś widać tylko pogoń za sensacją. Wiadomo że nic nie wiadomo.

Braveheart @ 18:03, 11.01.2017

IP: *.*.111.51

Dziękujemy Radzie G. RZEKUŃ za walkę o Nasze ziemie, których nie chcemy oddać w macki tych, którzy utożsamiają się z Prawem i Sprawiedliwością dążąc do własnych korzyści, kosztem mieszkańców gminy Rzekuń.

tępiciel lemingów @ 18:05, 11.01.2017

IP: *.*.137.239

Mam info z innej strony:

11 stycznia 2017 r.

"Wczoraj informowaliśmy o tym, że 19 lutego mieszkańcy gminy Rzekuń zagłosują w referendum za lub przeciw przyłączenia części terenu gminy do Ostrołęki. Okazuje się jednak, że choć uchwała w tej sprawie została opublikowana, to referendum... może nie dojść do skutku. Dlaczego?

Dziś z naszą redakcją skontaktował się wójt gminy Rzekuń Stanisław Godzina, informując o obecnym stanie prawnym uchwały. Choć w publikacji zamieszczonej na stronie urzędu wojewódzkiego wpisano powierzenie wykonania uchwały wójtowi, co wskazywałoby na finał tej sprawy, to uchwała trafiła jeszcze do nadzoru prawnego, który może ją odrzucić. Finalnym terminem podjęcia decyzji jest 2 lutego. Naszym czytelnikom jesteśmy więc winni poprawkę do wczorajszej informacji.

Wojewoda jako wydawca Dziennika Urzędowego Województwa Mazowieckiego (zgodnie z Ustawą o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych) jest zobowiązany do jej publikacji niezależnie od tego, czy jest ona zgodna z obowiązującym prawem czy nie.

- Uchwała Rady Gminy Rzekuń o przeprowadzeniu referendum wpłynęła do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego 3 stycznia br. Wojewoda ma 30 dni (do 2 lutego br.) na przeanalizowanie jej zgodności z obowiązującymi przepisami prawa. Wojewoda wystąpił do Przewodniczącego Rady Gminy Rzekuń o przesłanie dokumentów, które mogą mieć wpływ na ocenę zgodności z prawem przyjęcia uchwały (protokół z sesji Rady Gminy, uzasadnienie do uchwały, informacja o dacie publikacji w dzienniku urzędowym województwa). Dokumenty dotychczas nie wpłynęły do urzędu wojewódzkiego - poinformował nas zespół prasowy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Tymczasem, w Ostrołęce trwają już konsultacje w sprawie przyłączenia sołectw Nowa Wieś Wschodnia, Ławy i Goworki do miasta. Dziś o godzinie 18.00 takie spotkanie konsultacyjne odbędzie się w Klubie Lokator OSM przy ul. Hallera. "

Rady @ 18:05, 11.01.2017

IP: *.*.240.82

To że miasto weźmie to oczywiste. Mądrości teraz może polegać na tym żeby się podzielilo przyszłymi dochodami. Jeśli uda się komuś do tego doprowadzić będzie wielki

Pozdrawiam

czyli?? @ 18:13, 11.01.2017

IP: *.*.68.198

potwierdza się że tak naprawde nic nie wiadomo
dlatego uspokojenia radnego mogfą okazać sie za wczesne
a wtedy byłby to blamaż na całej lini

no coż ale klub jeszcze niczego nie zrobił dobrze
takie zycie

tępiciel lemingów @ 18:24, 11.01.2017

IP: *.*.137.239

Rady, czy gmina Rzekuń podzieliła się dochodami uzyskanymi przy okazji przerwanej budowy elektrowni?

Cebulek @ 18:42, 11.01.2017

IP: *.*.102.125

Pan derektor działa jak zwykle a miasto i tak weźmie co będzie chciało a pan der.... i tak tylko robi szum wokół swojej osoby tylko po to żeby w czaie wyborów na wójta móc powiedzieć ile to ja się napracowałem . Taki prowincjonalny karierowicz zobaczymy co zrobi jak tym wójtem będzie będziemy się przyglądać

@@ @ 18:52, 11.01.2017

IP: *.*.170.31

KIEDY TE REFERENDUM W RZEKUNIU JEST ???

do Rady @ 18:58, 11.01.2017

IP: *.*.17.230

Te Twoje mądrości to na bazie czego??? Gmina ma się cieszyć że miasto zapier.....wóz złota i postanowiło dać sztabkę na otarcie łez? Dziękować za wielkoduszność?
Strach władzom miasta zajrzał w oczy bo widzą co się dzieje w innych miastach które też próbują zagarniać gminy i chcą ugłaskać i wyciszyć rzucając ochłapy.
Niech wójt lepiej powie co z prezydentem ustalił dawno temu a nie struga....żal.

😈😠 @ 19:36, 11.01.2017

IP: *.*.96.178

Dlaczego moja Ostrołęka usuwa komentarze nieprzychylne radnym ktorzy sa w wiekszosci?

hejooo @ 19:59, 11.01.2017

IP: *.*.140.5

Panie Podolak dziękujemy za wyczerpującą informację jak zawsze merytorycznie i rzetelnie.

Do pieniaczy: wstyd żeby w takiej chwili jeszcze podsycać atmosferę. Widać jak działają tzw. zwolennicy wójta. WSTYD mi za was.

Radni jesteśmy z Wami

Wiem @ 20:12, 11.01.2017

IP: *.*.179.74

Przynajmniej coś wiemy co się dzieje. Dzięki za informacje

I @ 20:13, 11.01.2017

IP: *.*.179.74

I popieram radnych bo ludzie mądrzy wójt manipuluje

kapsel @ 20:23, 11.01.2017

IP: *.*.97.45

Dzięki Panie Podolak. Teraz czas aby pozbyć się tego smrodu z zabrodzia. Jak mi wiadomo wiedział o tej aneksji już w lipcu. Maskował się dobrze udając dobrego gospodarza(lecz tylko dla własnego portfela). Aby otworzyć oczy innym mieszkańcom tej gminy, to tylko kwestia czasu.

Tomass @ 20:45, 11.01.2017

IP: *.*.161.160

Panie Podolak czy publicznie zrzeknie się Pan mandatu jeśli okaże się, że oszukaliście mieszkańców i referendum poprzez błędy formalnoprawne się nie odbędzie ?
Czas pokaże :)

Czytanie ze zrozumieniem @ 21:06, 11.01.2017

IP: *.*.*.*.*.cebe.a9a9.29db

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Pan Podolak napisał, że droga jest zagrożona i jest wszczęta druga ze zbieraniem podpisów.

e @ 21:27, 11.01.2017

IP: *.*.52.26

Pognajcie już tego manipulanta i krętacza za rzekę, bo on dalej manipuluje i kręci ile tylko się da.Cały czas szczuje przeciwko radnym z opozycji i szkaluje ich ile tylko można.Wszędzie upublicznia ich nazwiska, aby swoje nieudolne rządy maskować ich rzekomym sprzeciwem podczas głosowań. Prawda jednak wygląda zupełnie inaczej, ALE O TYM JUŻ TEN TYPEK NIE NAPISZE.

oj Stasiu Stasiu!!! @ 22:31, 11.01.2017

IP: *.*.78.168

A taki hojrak byłeś gdy miałeś w garści radę, i wszyscy ci pasowali, nikogo nie opluwałeś w mediach, nikogo nie chciałeś odwoływać, wszyscy byli cudowni. Zachłysnąłeś więc władzą i zacząłeś się mścić na tych, którzy już dawno Cię przejrzeli, podzieliłeś i pokłóciłeś wszystkie środowiska. Nieposłusznych karciłeś bo są inteligentni, widzą co kryje się pod tą pozorną maską .
A jak lista się wyczerpała dobierać się do swoich zacząłeś. Kąsałeś początkowo tylko, potem coraz bardziej, aż Ci odwinęli takiego kopniaka że teraz już Ci nic nie pozostało jak opuścić gminę. I każdy honorowy już dawno by to zrobił. A Ty prosisz by Ci pensję oddali, bo biedę pewnie klepiesz za te 8.5 tyś.
I żeby zdjęli przewodniczącego bo ci chce krawat poprawić za to co mu wyrządziłeś. Nastawiasz sołtysów przeciw radzie, próbujesz jeszcze radnych skłócic, cyt" Bierz tego czy tamtego ( zależy z kim rozmawiasz) i dawaj do mnie bedziemy działać". Zrobię wam wtedy wszystko, co chcecie". Taki hojny jesteś. Za zwrot pensji to byś i lunapark tym radnym wybudował. Chyba widzisz Stasiu że robisz z siebie pośmiewisko. A jeszcze w trakcie rozmów z radnymi włączasz nagrywanie i myślisz że o tym nie wiedzą. Szarpiesz się już sam ze sobą. Szkoda zdrowia Stasiu. Tyle go zabrałeś innym uszanuj choć swoje.

Cebulek @ 23:04, 11.01.2017

IP: *.*.102.125

Zwrotów ,,PIENIACZE,, to chyba pan pidolak często używa czyżby nadal sam siebie komętował jaki cudowny itd itp

KaeL @ 03:37, 12.01.2017

IP: *.*.120.17

Powyższy temat - aneksja naszych terenów - dotyczy wszystkich mieszkańców gminy. Rozumiem więc, że każdy, jak może, pod przewodnictwem naszych władz samorządowych, powinien przyczyniać się do wspólnego dobra.
W związku z tym mam pytanie:
Czy wójt naszej gminy - w temacie aneksji - był, jest i będzie wiarygodny na pewno?
Uzasadnię pytanie.
W art. Nieprzejezdne drogi w Rzekuniu (zamieszczonym blisko powyższego) wójt w swojej odpowiedzi, publicznie, stwierdził m.in., że radni (wymienił z nazwiska dziesięć osób, tj przewodniczący rady i radni z klubu) zdjęli wszystkie środki z bieżącego żwirowania dróg i w związku z tym w 2017 r. będzie utrudniona bieżąca naprawa dróg. .. . Jest to nieprawdą, gdyż

w budżecie na rok 2017 - w rozdz. 60016 par.4300 radni zabezpieczyli kwotę
281.000,- zł na ten cel. (uchwała wraz z budżetem na str. gminy), o czym wójt wie.

Dnia 11.01.2017 r. wójt zamieścił (na str. gminy) Ogłoszenie o zamówieniu - usługi.
Bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Rzekuń. Ogłoszenie nr 6067 -2017 z dn. 2017-01-11. . . Zamówił 3600m3 mieszanki żwirowej.

Oczywistym więc jest, że wójt świadomie i publicznie wprowadził w błąd mieszkańców, jednocześnie wskazując wymienionych radnych jako tych, którzy dla dobra mieszkańców nie pracują. Dlaczego nie powiedział prawdy? .......
Podobne mijanie się z prawda miało miejsce już wielokrotnie.

Mam więc uzasadnione podstawy ,mieć wątpliwości co do wiarygodności wójta.

Mam nadzieję, że moje pytanie wraz z uzasadnieniem nie będzie zrozumiane jako uprawianie polityki ani podsycanie atmosfery. To są fakty.nas dotyczące.
Dodam, że działania radnych z Klubu oraz przewodniczącego zasługują na pełne uznanie i szacunek. Apel o rozsądek popieram. Rozumiem, że dotyczy wszystkich, wójta też. Mieści się tu prawda i kultura wypowiedzi. Życzę dobrych wiatrów w naszej wspólnej sprawie..

xxx @ 06:36, 12.01.2017

IP: *.*.32.166

Śmiesznie ta druga droga do referendum wygląda która jest wymieniana, to nie sołtys z Nowej Wsi Wschodniej startował z listy PiS i to nie poseł Czartoryski i radny Liżewski popierali go na zebraniu przedwyborczym a teraz przeciwko byłby, oj coś tu nie tak, chłopaki z klubu i panie przewodniczący wasza droga jest bardziej wskazana.

Cebulek @ 06:53, 12.01.2017

IP: *.*.102.125

Do Kael
Panie pidolak przestan się podniecac sam sobą zostaw to dla innych może ktoś w końcu zacznie Cię doceniać.
Do lusterka też tak mówisz????

T @ 07:13, 12.01.2017

IP: *.*.161.160

Za dużo platorfmy się naoglądali. Panowie okupacja siedziby gminy to jest protest!
Poziom Waszej walki o stołki, w tym o stołek wójta jest żenujący!

KikiY @ 07:54, 12.01.2017

IP: *.*.128.113

Powyższy temat - aneksja naszych terenów - dotyczy wszystkich mieszkańców gminy. Rozumiem więc, że każdy, jak może, pod przewodnictwem naszych władz samorządowych, powinien przyczyniać się do wspólnego dobra.
W związku z tym mam pytanie:
Czy wójt naszej gminy - w temacie aneksji - był, jest i będzie wiarygodny na pewno?
Uzasadnię pytanie.
W art. Nieprzejezdne drogi w Rzekuniu (zamieszczonym blisko powyższego) wójt w swojej odpowiedzi, publicznie, stwierdził m.in., że radni (wymienił z nazwiska dziesięć osób, tj przewodniczący rady i radni z klubu) zdjęli wszystkie środki z bieżącego żwirowania dróg i w związku z tym w 2017 r. będzie utrudniona bieżąca naprawa dróg. .. . Jest to nieprawdą, gdyż

w budżecie na rok 2017 - w rozdz. 60016 par.4300 radni zabezpieczyli kwotę
281.000,- zł na ten cel. (uchwała wraz z budżetem na str. gminy), o czym wójt wie.

Dnia 11.01.2017 r. wójt zamieścił (na str. gminy) Ogłoszenie o zamówieniu - usługi.
Bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Rzekuń. Ogłoszenie nr 6067 -2017 z dn. 2017-01-11. . . Zamówił 3600m3 mieszanki żwirowej.

Oczywistym więc jest, że wójt świadomie i publicznie wprowadził w błąd mieszkańców, jednocześnie wskazując wymienionych radnych jako tych, którzy dla dobra mieszkańców nie pracują. Dlaczego nie powiedział prawdy? .......
Podobne mijanie się z prawda miało miejsce już wielokrotnie.

Mam więc uzasadnione podstawy ,mieć wątpliwości co do wiarygodności wójta.

Mam nadzieję, że moje pytanie wraz z uzasadnieniem nie będzie zrozumiane jako uprawianie polityki ani podsycanie atmosfery. To są fakty.nas dotyczące.
Dodam, że działania radnych z Klubu oraz przewodniczącego zasługują na pełne uznanie i szacunek. Apel o rozsądek popieram. Rozumiem, że dotyczy wszystkich, wójta też. Mieści się tu prawda i kultura wypowiedzi. Życzę dobrych wiatrów w naszej wspólnej sprawie..

zapytania @ 08:16, 12.01.2017

IP: *.*.12.173

Ludzie mówią że pani Sołtys z Leśniewa zmieniła stanowisko i już chce należeć do miasta. Mało tego, wydzwania po ludziach z pretensjami że oni nie chcą. Pośmiewisko na całą Cygankę.
Oni nie mają obiecane że będą przewidniczącymi rady osiedla a potem radnymi miasta. Proszę się nie dziwić ludziom że przedkładają interes wszystkich mieszkańców nad własny. Ponoć ta pani jest wykształcona a prości ludzie wykazują więcej zdrowego rozsądku.

Mz @ 12:11, 12.01.2017

IP: *.*.108.101

Wójt celowo i świadomie szczuje mieszkańców na radnych z klubu oraz przewodniczącego. Sprawdzone. To jest prawda.
Ogłosił przetarg na bieżące utrzymanie dróg gminnych, bo wie, że radni na to przyznali środki. Przecież budżet zna.
Informuje publicznie, że radni zdjęli wszystkie środki. i on ma problem.
W moim rozumieniu to szczyt bezczelności. Totalne lekceważenie ludzi.
Za ciemnogród nas ma.

Potem będzie tłumaczył, że taki dobry jest, załatwił środki, pokonał utrudnienie.
Przypomni, jak mówił, że radni zdjęli ...................... a on robi.
To jest manipulacja. Mówienie półprawdy, ćwierćprawdy, kłamstwo. Taka strategia propagandowa stosowana często.

Radni powinni stanowczo dementować te fałszywe informacje, Nie każdy potrafi dotrzeć do żródła i sprawdzić. Prościej jest wierzyć, że wójt nie kłamie - a to błąd.
To wójt podsyca atmosferę i uprawia politykę, swoją politykę.
Chociaż fakty są inne niż mówi to propagandowo, myśli, że skorzysta.

Obserwując realia fałsz i obłuda często sięgają zenitu. Okropność.
Rzeczywiście, takiego wójta jeszcze u nas nie było.
W temacie aneksji chce jawić się jako obrońca. Czas pokaże. Oby nie było za póżno. Nawet zgadza się, jak pisze pan Podolak, na referendum.
A ma inne wyjście? Co zrobił więcej? Ktoś wie?
Jak panu nie wstyd, włodarzu. Ze względu na cechy charakteru, brak szacunku dla ludzi oraz brak umiejętności współpracy, widać, że pan sobie nie radzi.

kaktus @ 12:26, 12.01.2017

IP: *.*.49.17

Każde, powtarzam, każde działanie, mające na celu wstrzymanie tej procedury, zasługuje na najwyższy szacunek - brońcie swej małej ojczyzny przed "najeźdźcą" i uzurpatorem w postaci władz Ostrołęki, który dzięki tej aneksji, mają nadzieję na dodatkowe środki w celu podbudowania zrujnowanego budżetu, który na spłatę starych zobowiązań, musi zaciągać nowe.

Nadal liczę również na rozsądek mieszkańców, którzy czynnie będą protestować przeciwko "obdarowaniu" Ostrołęczan oraz mieszkańców ościennych miejscowości, kolejnym trucicielem w postaci nowej elektrowni.

Lopuś Opadek @ 13:52, 12.01.2017

IP: *.*.155.44

Od ponad roku trwają masowe protesty przeciwko przyłączeniu podopolskich gmin do stolicy województwa. Razem Opolskie wspiera je od samego początku. Od nowego roku gmina Dobrzeń Wielki traci 1/3 terytorium i mieszkańców, 40 mln złotych rocznie, czyli 2/3 budżetu, a przede wszystkim swą tożsamość – kochaną Małą Ojczyznę.
Mózgiem całej operacji jest poseł z Opolszczyzny, Patryk Jaki. To on lobbował w Warszawie za zmianą granic miasta, ale nigdy nie spotkał się z żadnym z mieszkańców. To on całkowicie zignorował wyniki konsultacji społecznych (99,7% przeciw aneksji). To on kłamał, poniżał strajkujących oraz szczuł na siebie zamieszkujących Opolszczyznę Polaków, Ślązaków i Niemców.
Po trzynastu miesiącach poniżania miarka się przebrała. Opolskie Razem wspólnie z gminą Dobrzeń Wielki rozpoczęło strajk głodowy. Żądamy cofnięcia rozporządzenia o powiększeniu Opola. Dość ignorowania i obrażania społeczności Opolszczyzny. Od teraz każda krzywda, każdy uszczerbek na zdrowiu idzie na konto wiceministra sprawiedliwości, Patryka Jakiego. Pana czas ucieka, panie ministrze.

tępiciel lemingów @ 14:01, 12.01.2017

IP: *.*.159.176

A tamci się jeszcze kłócą o władzę.

Lupuś Opadek, Opole będzie głosować na Patryka Jaki.

kaktus @ 16:10, 12.01.2017

IP: *.*.49.17

To, w taki właśnie sposób PiS liczy się z głosem społeczeństwa.

My o zupie, a ten k r e t y n o d...p i e.

tępiciel lemingów @ 17:03, 12.01.2017

IP: *.*.137.239

Ostrołęka będzie głosować na PiS, jeśli uda im się przyłączyć te grunty. W taki sposób PiS liczy się z głosem społeczeństwa, w Opolu jest tak samo.

Hihi @ 21:49, 12.01.2017

IP: *.*.179.181

Ostrołęka nie zagłosuje już na PiS.

Rzekuń nie zagłosuje już na wójta k.a.s.i.a.rz.a godzinę. Tylko na jego wypłacie mu zależy pisma do rady pisze żeby mu przywrócili a tu trzeba jeszcze obniżyć za te ziemie

tępiciel lemingów @ 22:20, 12.01.2017

IP: *.*.137.239

Hihi, Ostrołęka nie zagłosowałaby na PiS jeśli władze miasta odrzuciłyby wniosek o przyłączenie do samorządu miasta właścicieli gruntów w gminie Rzekuń.

A Wy tam się gminie dalej kłóćcie o władzę, to więcej będzie takich wniosków.

Do wyżej. @ 22:44, 12.01.2017

IP: *.*.145.195

Ostrołęka nie zagłosuje już na PiS.

Rzekuń nie zagłosuje już na wójta k.a.s.i.a.rz.a godzinę. Tylko na jego wypłacie mu zależy pisma do rady pisze żeby mu przywrócili a tu trzeba jeszcze obniżyć za te ziemie

tępiciel lemingów @ 22:56, 12.01.2017

IP: *.*.137.239

Można się z Kaczyńskim zgadzać lub nie - ale po 1989 roku to jedyna partia, która nie ściemnia co chce zrobić dla Polaków ale naprawdę robi co obiecuje. Kaczyński ma wizję Polski i konsekwentnie i z godnym podziwu uporem ją realizuje. Sorry, ale opozycja z uporem jest w stanie jedynie walczyć o stołki. Historia to oceni jednoznacznie, dzieci w szkole będą uczyć się o Kaczyńskim jak dziś uczą się o Piłsudskim, Paderewskim czy Dmowskim. Historia przemilczy kreatury, które stały mu na drodze. No chyba, że zasłyną z czegoś wielkiego i staną u boku Rzewuskiego, Branickiego czy Szczęsnego-Potockiego.
Pozostaje tylko trzymać kciuki za Kaczyńskiego i życzyć mu wytrwałości - tyle ile on zniósł obelg i ataków pod swoim adresem nie otrzymał nikt z opozycji - aż dziw bierze, że jeszcze się nie poddał i dalej pracuje ku dobru Polski. Prawdziwy mąż stanu.
Pozdrawiam!

do wyżej @ 23:15, 12.01.2017

IP: *.*.4.197

Jeśli zasługi Pana Jarosława porównujesz z Piłsudskim czy Paderewskim to już trzeba do specjalisty. Fanatyzm wtórny. Choroba zaatakowała już zwoje mózgowe odpowiadające za poczucie rzeczywistości.
Mam nadzieję jednak, że tylko się czegoś nawąchałeś.
Niestety, świat jest pełen ćwierćiteligentów i gdy czytam coś takiego przeraża mnie ile głupoty wokół. Dlatego swoim uczniom tłumaczę na każdej lekcji historii: będą Wam wmawiać różne bzdury przez resztę życia, zdrowe myślenie po pierwsze, właściwe wnioskowanie i prawidłowa ocena postaw po drugie, z daleka od i.d.i.o.t.ó.w.bo mogą własną chorą ideologią zarazić. Dobranoc.

tępiciel lemingów @ 09:34, 13.01.2017

IP: *.*.156.183

Są u Ciebie pozostałości z poprzedniego wieku, gdzie niewygodnych wsadzano do psychiatryka. Czy bzdurą jest, że on wprowadził do polityki w ostatnim czasie najwięcej prezydentów i premierów? Czy bzdurą jest, że ludzie mu ufają, skoro chcą jego i jego ludzi w polityce? Twoje wyrażanie się publicznie dyskwalifikuje Cię , by Ciebie posłuchać.

kaktus @ 10:09, 13.01.2017

IP: *.*.49.17

Widzę, z nieukrywanym zadowoleniem, że kolejni forumowicze poznają się na tym k r e t y n i e, a zarazem kolejni uznają, że dyskusja z naPiSem na ścianie, jest zwyczajną stratą czasu, a czasami nerwów, nad tym, jak człowiek, sam w sobie może być zakłamany i pozbawiony zdolności samodzielnego myślenia, a dodatkowo oślizły, jak padalec - brawo!

Mieszkaniec @ 11:23, 13.01.2017

IP: *.*.*.*.*.6338.1f08.b3d8

A co robi nasz radny Kubeł z Nowej Wsi pewnie dalej klepie wójta po plecach, dobrze że wybory już za rok będzie okazja mu podziękować :@

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja

Polecamy

Reklama