wtorek, 25 kwietnia 2017 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Aktualności

Wielka afera w jednym z ostrołęckich banków. Długa lista zarzutów dla matki, syna i innych osób

Prezes jednego z banków działających na terenie Ostrołęki i jej syn przez lata mogli prowadzić przestępczą działalność. Według śledczych miało dochodzić do kradzieży pieniędzy z kredytów, fałszowania dokumentów, podżegania i pomocy w przestępstwie oraz łamania tajemnicy bankowej.

W ostrołęckim sądzie toczy się sprawa przeciwko prezes jednego z ostrołęckich banków oraz jej synowi, który jest pracownikiem placówki zarządzanej przez matkę. Prokuratura postawiła mężczyźnie szereg zarzutów m.in. kradzież pieniędzy pochodzących z kredytów, podżeganie, utrudnianie śledztwa.

Lista grzechów, o które podejrzany jest Krzysztof P. (imię i nazwisko zmienione), jest długa. Małgorzata Mikos-Bednarz, prezes Sądu Rejonowego w Ostrołęce, poinformowała nas, że mężczyźnie postawiono zarzuty doprowadzenia dwóch osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem i wyrządzenia bankowi, czyli pracodawcy, znacznych szkód majątkowych. Według informacji przesłanych przez prezes sądu, Krzysztof P. miał działać w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Przestępstwa przeciwko mieniu oraz obrotowi gospodarczemu, o które został oskarżony Krzysztof P., zagrożone są karą pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do lat ośmiu.

W trzecim przypadku opisanym przez sąd, Krzysztof P., w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, miał wprowadzić w błąd mężczyznę podając zmyślone informacje, że jego brat ma dług i konieczna jest jego spłata pod groźbą pobicia lub pozbawienia życia. Krzysztof P. miał przyjąć pieniądze zobowiązując się do pośrednictwa w spłacie zobowiązania.

- W rzeczywistości opisywane przez mężczyznę okoliczności nie miały miejsca - informuje Małgorzata Mikos-Bednarz, prezes Sądu Rejonowego w Ostrołęce.

Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat.

Śledczy postawili Krzysztofowi P. również zarzut utrudniania postępowania karnego prowadzonego przez prokuratora w sprawie między innymi fałszowania dokumentacji bankowej oraz kradzieży pieniędzy pochodzących z kredytów. Z informacji przesłanych przez Małgorzatę Mikos-Bednarz wynika, że o popełnienie tego samego przestępstwa podejrzana jest również Maryla P. (imię i nazwisko zmienione), prezes jednego z banków, a prywatnie matka Krzysztofa P. Czyny te zagrożone są karą pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

ReklamaOboje są również podejrzani o podżeganie, a więc nakłanianie innej osoby do wykonania czynu zabronionego w związku z art. 270 par. 1 kodeksu karnego czyli fałszowania dokumentów. Według kodeksu karnego podżegacz ponosi odpowiedzialność taką samą jak sprawca czynu. Grozi mu kara przewidziana za przestępstwo, do którego podżegał. W tym przypadku za fałszerstwo grozi grzywna, kara ograniczenia albo nawet pięć lat więzienia.

- Akt oskarżenia wpłynął do tutejszego sądu 27 lutego br. Wobec podejrzanych nie stosowano środków zapobiegawczych. Rozprawa nie została jeszcze wyznaczona i na chwilę obecną jej termin nie jest określony - twierdzi Małgorzata Mikos-Bednarz.

Sąd rejonowy prowadzi również postępowanie przeciwko dwóm innym osobom powiązanym z działalnością matki i syna P. Oddzielną sprawą, w postępowaniu apelacyjnym, zajmuje się Sąd Okręgowy w Ostrołęce.

Prokuratura postawiła Krzysztofowi P. dwa zarzuty. Pierwszy związany jest z przestępstwem przeciwko obrotowi gospodarczemu. Według śledczych mężczyzna złamał art. 18 par. 3 kodeksu karnego, który mówi o pomocy w dokonaniu przestępstwa. Zarzut został postawiony w związku z art. 304 kodeksu karnego, a to oznacza, że wspomniana pomoc dotyczyła przestępstwa polegającego na wymuszeniu zawarcia niekorzystnej umowy. Pomoc miała polegać na przekazaniu numeru telefonu pokrzywdzonego osobie popełniającej przestępstwo oraz na udostępnieniu pomieszczeń służbowych w siedzibie banku, gdzie doszło do spotkania dwóch mężczyzn. Za wymuszenie zawarcia niekorzystnej umowy lub też pomoc w tym procederze kodeks karny przewiduje maksymalnie trzy lata pozbawienia wolności.

Drugi z czynów zarzucanych przez prokuraturę Krzysztofowi P. to złamanie tajemnicy bankowej. Przestępstwo zagrożone jest olbrzymią grzywną wynoszącą nawet milion złotych oraz trzema latami pozbawienia wolności.

- Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego - informuje Małgorzata Mikos-Bednarz, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Ostrołęce.

Akt oskarżenia wpłynął do sądu rejonowego 14 sierpnia 2012 roku. Pierwszy wyrok zapadł 21 maja 2014 roku i był uniewinniający za czyn pierwszy (pomoc w przestępstwie) i skazujący za czyn drugi (złamanie tajemnicy bankowej). Jak poinformowała nas rzecznik, sąd częściowo uchylił uniewinnienie i sprawa została przekazana do ponownego rozpatrzenia. 17 października 2016 roku w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce zapadł kolejny wyrok, do którego złożono apelację. Rozprawa odbędzie się w drugiej połowie kwietnia.

Od redakcji: imiona i nazwiska osób podejrzanych zostały celowo zmienione.

Odsłon: 25699 komentarze: 48 Wrzuć na Facebooka 13:47, 20.04.2017r. Drukuj
loading...
Powrót


cindirella20 @ 14:05, 20.04.2017

IP: *.*.232.173

a tak jaśniej można? o kogo chodzi? o jaki bank?

Janek @ 14:19, 20.04.2017

IP: *.*.159.233

Tak jest to opisane,że dowiedziałem się o wszystkim i o niczym tongue

Mirosław @ 14:27, 20.04.2017

IP: *.*.71.35

Hahaha no typowy artykuł na MO czytasz i nie wiesz o co chodzi 😂😂😂 kogo wy tam zatrudniacie?

kaktus @ 14:28, 20.04.2017

IP: *.*.48.7

Zastanawiam się, dlaczego nawet imię i litera nazwiska zostały zmienione - nie, żebym był zainteresowany ich poznaniem, ale chyba prawo nie zabrania, podawania prawdziwego imienia i pierwszej litery nazwiska.

Pamiętam, jak podawali komunikat o zatrzymaniu syna Wałęsy, który jechał na podwójnym gazie - Przemysław W. - syn Prezydenta ;)

Anka PiSanka @ 15:02, 20.04.2017

IP: *.*.250.233

Dzień dobry!

Zgadzam się z użytkownikiem "kaktus" (dawniej - gwidon). Doprawdy, nie rozumiem czemu syn prezydenta "Bolka" może występować tutaj pod nazwą "Przemysław W. - syn Prezydenta", a syn tzw. zwykłego Kowalskiego, musi mieć zmienione i imię i nazwisko. To jawna dyskryminacja. Widać tutaj jak na dłoni, faworyzowanie lewaków, "wałęsowców" z Platformy Obywatelskiej i "chodzenie na pasku" sił lewackich i "postępowych", redakcji Mojej Ostrołęki...

Pozdrawiam... A. P.

Do Redakcji Mojej Ostrołęki. Uprzejmie proszę, nie zmieniać moich inicjałów. Jestem Anna P. , córka P...

Rebeliant Remek @ 15:15, 20.04.2017

IP: *.*.78.168

Anna P. czyt. Wojciech D. I jaka tam Wielka afera. Skoki pupile PiS to jest dopiero "lewacka" afera. Prawda Wojtek?

antkawronybratrodzony @ 15:37, 20.04.2017

IP: *.*.39.163

Ciężko jest lekko żyć... Kiedyś to byli czasy, szparki były ciasne jak zlotoweczki, się te Małolaty obrabialo:-P a tera to i w kakało by chciała i titfak o saksofonie nie wspomne.p pozdrawiam

oboętny @ 15:46, 20.04.2017

IP: *.*.177.34

Ameryki nie odkryli, w Myszyńcu to samo i jeszcze prochy na mazurach

Uuu @ 15:52, 20.04.2017

IP: *.*.108.172

A wszystko w bialych kolniezykach

Anka PiSanka @ 16:02, 20.04.2017

IP: *.*.250.233

Do Rebeliant Remek @ 15:15,

Dzień dobry!

Nihil novi sub Sole! Czekałam, aż uaktywnią się moje drogie chłopaki-słodziaki-lewaki-cielaki, i jest pierwszy słodziak-cielak: cieluś Remuś, pierwszy naiwny tłuczek wśród chłopaków-lewaków. Drogie chłopaki-słodziaki! Czekam na następny wpis! Nie dajta długo na siebie czekać... Czekam... Tęsknię.. Płonę... smile smile smile

PS. Gdzie jest mój ulubiony cieluś, MariOli, występujący obecnie jako PiSuardessa...? Cielusiu MariOli, plissss... Nie zaniedbuj mnie...

Rebeliant Remek @ 16:34, 20.04.2017

IP: *.*.78.168

Ech. Jak nie transwestyta to damski bokser sadysta katujący żonę w imię zdrowych katolickich wartości rodzinnych. A ty Wojtku czepiasz się lewaków i alimenciarzy😀 To co w końcu z tymi złodziejami z waszych ukochanych SKOK ów. Nic nie odpowiesz wszystko wiedząca/cy?

Enigma7 @ 16:47, 20.04.2017

IP: *.*.65.203

omolpi Tak

stalker malina @ 17:03, 20.04.2017

IP: *.*.3.66

banki? najpiękniej z bankierami zrobiła Islandia... tylko media głównego nurtu przemilczały,
Deutsche Bank jest na skraju bankructwa, oj będzie się działo a morał taki że w "banku" pieniędzy nie trzymamy(...) już przysłowiowy zakopany "słoik pod wiśnią" jest bezpieczniejszy...

lol @ 17:21, 20.04.2017

IP: *.*.141.1

Pozdro Psarskiego :)

Zed @ 17:25, 20.04.2017

IP: *.*.158.199

Niestety muszę sie zgodzić ze "stalker malina" lepiej mieć teraz kase po za bankiem. I juz nawet nie chodzi o kradzieże kasy przez internet przez włamy na konto internetowe. Mi konto z kasy wyczyścił pracownik banku w którym mam konto tylko z innego miasta.
Kasę oddali przeprosili ale niesmak pozostał i zaufanie mimo upływu czasu nie wróciło. Jeszcze nie trzymam w słoikach ale zaczynam o tym myśleć.

Lou @ 18:14, 20.04.2017

IP: *.*.53.98

A w jakim celu i z jakiego tytułu ta "ochrona świadków"? Prawdopodobnie familia okradała nie jednego z nas i wychodzi na to, że są zwykłymi przestępcami, na dużą skalę. Potraficie zrujnować życie nie jednej, niewinnej osobie, wejść z butami w kłótnie rodzinne i doprowadzić do wielkich, publicznych magli na łamach komentarzy nie jednej osobie. A żeby ochronić gangsterów to już robicie program ochrony przestępców?
W d... się już wszystkim przewraca.

Jolanta @ 18:40, 20.04.2017

IP: *.*.161.62

Tak to jest jak biedne ludziska chcieliby a nie mogą wzbogacić się u żydobankierow

Być Może @ 19:00, 20.04.2017

IP: *.*.170.255

Tylko jeden Bank ma centralę w Ostrołęce BS reszta to oddziały i placówki w których nie Może Być Prezesów

Bank Spółdzielczy @ 20:04, 20.04.2017

IP: *.*.103.2

To nasz Bank Spółdzielczy jest sławny na okolicę a może niebawem i na pół Polski , wszystko dzięki zachlannym pracownikom co to o PR dbają

Bank? @ 20:07, 20.04.2017

IP: *.*.171.45

Bank?
Jaki bank!
Od lat na piętrze (ciekawe jak ma się dostać człowiek na wózku), obskurna klatka schodowa, na sali jak u ciotki w kuchni.
Dziwię się Radzie Nadzorczej, że to toleruje.

Do Być Może @ 20:08, 20.04.2017

IP: *.*.91.166

Masz rację tylko w jednym banku w Ostrołęce jest prezes.

@@@@ @ 21:06, 20.04.2017

IP: *.*.133.18

A gdzie Rada Nadzorcza ? Gdzie KNF ? Czy nie było tam żadnej kontroli ?

Abc @ 21:11, 20.04.2017

IP: *.*.160.125

Zastanówcie się co piszecie za nim zrujnujecie komuś życie. Ojciec chłopca, co ugryzł dziewczynkę w palec powiesił się, bo go wszyscy zlinczowali. Nikt się nie zastanawiał nad konsekwencjami, a chłopiec został bez ojca. Warto się czasem ugryźć w jezyk.

Ja to ja @ 21:24, 20.04.2017

IP: *.*.31.29

Witam, wlasnie bank spoldzielczy... Jak to mowią, nosil wilk razy kilka.... Tyle latek sie slizgalo ,az sie uj....b.alo... Ale czy zaszkodzili wszystkim? Nalezy zauwazyc ze kazdy za pomoc żąda zaplaty... A to tylko czubek gory...

Z @ 21:50, 20.04.2017

IP: *.*.49.136

PRZEPRASZAM ,CZY MÓWISZ O TACIE CHŁOPCA CO DZIEWCZYNKĘ UGRYZŁ W PALEC W PODSTAWÓWCE

Ggg @ 22:28, 20.04.2017

IP: *.*.128.3

Pięknie ich jebneli...

PiSuardessa @ 22:29, 20.04.2017

IP: *.*.76.156

@AnkaPiSanka
Wojtusiu Wasze służby coś kuleja ostatnio.
Nie wiem kim jest zacna/y MariOli ale to nie ja.
Ja natomiast twój wierny fan, jestem jedyny i niepowtarzalny . Rad jestem, że po mimo mojej kilkudniowej absencji nadal o mnie pamiętasz i lakniesz kontaktu ze mna

Ggg @ 22:30, 20.04.2017

IP: *.*.128.3

Pieknie synku.pięknie

Bez @ 23:01, 20.04.2017

IP: *.*.254.60

Vendetta? Jakiś czas temu A. S. strzelał do ludziu po pijanemu z samochodu... 🤔
.

sekator @ 23:46, 20.04.2017

IP: *.*.81.168

hm...może to pokłosie tej afery co kasa zniknęła z jakiegoś klubu sportowego ???hmmmmmm

lk @ 00:06, 21.04.2017

IP: *.*.200.175

właśnie tak są pisane artykuły na MO. Czasami nawet opis imprezy czy rekalama jest tak skonstruowana że brakuje podstawowych informacji

Hertz @ 06:18, 21.04.2017

IP: *.*.90.53

anka,nacjonal, leming-może coś o pisowskich SKOKACH i ,,bohaterach,, torturujących swoje żony w imię wartości.

R @ 07:30, 21.04.2017

IP: *.*.130.207

Prezes ostrołęckiego banku. Hahaha. To dobre, w Ostrołęce jedynie są oddziały. Z dyrektorem oddziału na czele

PiS Patologia @ 07:31, 21.04.2017

IP: *.*.51.111

PiSuardessa Wojtek nawet nie wie do kogo pisze, pokraka jedna😁

To pewnie dlatego że i jego molestował radny PiS a później inny radny PiS go pobił jak swoją żonę...
Partia Paranoików i Schizofrenikow w akcji😁

Ps. Polecam stronę na Facebooku Nie lubię PiSu :)

specjalista @ 07:31, 21.04.2017

IP: *.*.77.41

2-3 lata temu byłem w tym banku żeby zasięgnąć informacji na temat lokat i prowizji bankowych bo oczywiście ten "bank" nie posiada swojej strony w Internecie.
Ogromnym zaskoczeniem dla mnie było to, że panie na sali operacyjnej na swoich komputerach miały dostęp do Internetu (!)
Już sam ten fakt zdyskwalifikował ich w moich oczach bo przecież wystarczy że jakiś pracownik beztrosko kliknie w link prowadzący do zainfekowanej strony i będzie po ptakach. Dla zainteresowanych polecam lekturę ostatniego (wykrytego) ataku na KNF.
Radzie Nadzorczej polecam zatrudnienie na stołku prezesa kogoś kto ma pojęcie o dzisiejszej bankowości z naciskiem na wdrożenie procedur dotyczących bezpieczeństwa.

Do Hertz @ 07:32, 21.04.2017

IP: *.*.51.111

Oni na ten temat nie napiszą, dobrze ,że koniec tych wykolejencow jest coraz bliżej.

Er @ 08:02, 21.04.2017

IP: *.*.39.163

A.s. Pseudonim prezes. Chatę na kwiatowym

Xxx @ 08:09, 21.04.2017

IP: *.*.53.111

A później dumnie rozbijają się na mieście swoimi nowymi mercedesami ... za nie swoje pieniądze ...

marra @ 08:30, 21.04.2017

IP: *.*.153.130

najpierw piszą że nie zastosowano środków zapobiegawczych a już dwa akapity niżej że zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. MO rulez

Anka PiSanka @ 08:52, 21.04.2017

IP: *.*.250.233

Do PiSuardessa @ 22:29,

Dzień dobry, cielusiu MariOli!

Łaknę kontaktu z tobą, tak jak kania łaknie dżdżu. Dzień bez ciebie, drogi cielusiu MariOli, jest dla mnie dniem szarym, nudnym i ponurym... Bądź człowiekiem: otwórz, chociaż od czasu do czasu, swój pyszczek do tęskniącej za tobą Anki... smile

Rebeliant Remek @ 09:30, 21.04.2017

IP: *.*.138.55

A o SKOK ach, zboczencach i sadystach z PiS znowu nic😞 Grunt, że Cielusio😁

Anka PiSanka @ 09:56, 21.04.2017

IP: *.*.250.233

Do Rebeliant Remek @ 09:30

Dzień dobry, cielusiu Remusiu!

Fajnie, że się pojawiłeś, misiaczku. Ilekroć widzę twój nick, tylekroć poprawia mi się humor. Proszę - nie zaniedbuj swojej Anki... PiSz...

Pozdrawiam cielusio chłopaka-słodziaka... smile

do Specjalista @ 12:28, 21.04.2017

IP: *.*.124.21

Rady nadzorcze wszędzie (we wszystkich spółkach) nic nie wnoszą w kontroli działalności prezesów zarządów. Praca ich polega na spotkaniach, pogaduszkach, zatwierdzaniu wszystkiego, kasowaniu własnej należności w takiej wysokości, jaką zarabia się przez miesiąc i przyznawaniu nagród bez analizy czy towarzystwo pracowało, czy wniosło coś rzeczywiście dobrego, czy uczciwie wydawało powierzone im pieniądze, czy szanowało pracowników, czy posiedziało sobie na wysokopłatnych posadkach. To jest zamknięty układ a więc nie ma mowy o uczciwości rozliczeń.

znajomy_królika @ 13:00, 21.04.2017

IP: *.*.49.107

Bank Spółdzielczy??

specjalista - do IP: *.*.124.21 @ 13:28, 21.04.2017

IP: *.*.177.157

To że rady nadzorcze działają jak działają - szczególnie w takich mieścinach jak Ostrołęka - to ja wiem. Ale tu chodzi o bank, który jest instytucją zaufania publicznego i wszyscy członkowie rady nadzorczej powinni mieć świadomość mechanizmu kontroli. Tym bardziej, że taka rada może powołać komitet audytu w celu kontroli poszczególnych obszarów działania firmy.
Jeśli zależy im tylko na gratyfikacji to mamy to co mamy.
Ja po prostu dziwiłem się, że w banku nie przestrzega się podstawowych procedur dotyczących bezpieczeństwa. W bankach komercyjnych dostęp do Internetu na stanowiskach obsługujących klientów (czyli w sieci wewnętrznej banku) jest od lat zabroniony (wyłączony).
Ciekaw jestem ich polityki bezpieczeństwa i jak wygląda instrukcja bezpieczeństwa.

Jolanta @ 16:01, 21.04.2017

IP: *.*.49.110

Wszyscy mamy taką nadzieję że kontrolę obejmą pozostałe banki w naszym mieście także....... kwity do wglądu proszę...

rew @ 21:55, 21.04.2017

IP: *.*.153.181

Tak podana informacja jest medialnie lepsza, ciekawsza. Teraz podejrzane i opluta moze byc kazda kobieta -prezes czy dyrektor banku. Ale czy o to chodzi? Redaktorzy na korepetycje dziennikarskie. Ps A te weryfikacje to do d'''py.

xyz @ 23:19, 22.04.2017

IP: *.*.239.65

Stare przekreciaze i juz

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MissMazowsza
Ynet.pl
Spaja

Polecamy