wtorek, 25 kwietnia 2017 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Aktualności

Konrad Kucz zaprezentował swoje grafiki (zdjęcia, wideo)

Galeria Ostrołęka zaprosiła mieszkańców miasta i okolic na wystawę prac Konrada Kucza, grafika i kompozytora specjalizującego się w muzyce elektronicznej. Artysta jest też autorem okładek płytowych, a także oprawy muzycznej czołówek programów telewizyjnych, filmów i sztuk teatralnych.

Konrad Kucz studiował w latach 1986-91 na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie w pracowni prof. Władysława Winieckiego. Zajmuje się grafiką warsztatową (akwaforta, akwatinta), łączy również techniki druku ręcznego z techniką komputerową.

- Konrad Kucz jest artystą dojrzałym i ukształtowanym. Dzieli swoją twórczość między dwie dziedziny - plastykę i muzykę. Prace, które prezentujemy na wystawie są efektem mieszania różnych technik - powiedział Zenon Kowalczyk, kierownik Galerii Ostrołęka.

ReklamaArtysta podziękował za zaproszenie. Podkreślił, że bardzo cieszy się z obecności zainteresowanych jego pracami osób.

- Jestem zwolennikiem naturalnej tkanki formalnej wszelkich elementów sztuki, czyli komputer traktuję jako rejestrator, a nie twórcę. Żadne z elementów, które zostały wykorzystane w mojej grafice, od początku nie są komputerowe. To są rejestracje, elementy, które są częścią inspirującą do całości - zaznaczył Kucz.

Warto dodać, że grafik brał udział w wystawach "L'art Polonais Contemporain" w Clermont-Ferrand we Francji, w Triennale Sztuki Sacrum (Częstochowa 2004), gdzie zdobył wyróżnienie za prace "Angelus" i "Cosmosis", wystawiał w Galerii Małej w Nowym Sączu w 2000 r., w Bielskiej Galerii BWA w 2002 r. oraz w Galerii Arka w Warszawie w 2005 r.

Spotkanie z Konradem Kuczem odbyło się w czwartek 20 kwietnia. Prace będzie można podziwiać do 4 maja.

Zobacz zdjęcia:
Wystawa grafik Konrada Kucza (20.04.2017)

Odsłon: 391 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 13:18, 21.04.2017r. Drukuj
loading...
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MissMazowsza
Ynet.pl
Spaja

Polecamy