wtorek, 23 maja 2017 r., imieniny Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Aktualności

Noc muzeów w Ostrołęce pod znakiem komiksów

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na Noc Muzeów 2017. Tegoroczne wydarzenie upłynie pod znakiem komiksu i odbędzie się pod hasłem "Trach! Bach! Komiksu czas!". Muzealna noc przyciąga z roku na rok coraz większą liczbę mieszkańców.

Motyw komiksu jest nawiązaniem do wystawy czasowej pt. "Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia" prezentowanej do końca czerwca w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Dla naszych gości, jak co roku, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

ReklamaNoc muzeów to impreza kulturalna odbywająca się w wielu miejscach na świecie. Polega ona na udostępnianiu dla zwiedzających muzeów, galerii oraz innych instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Organizatorzy przygotowują wówczas wiele atrakcji niedostępnych na co dzień, a także organizują koncerty czy poczęstunek.

W programie:
18.00 - otwarcie imprezy i prelekcja "Jak Kajtek i Koko zostali rycerzami Jedi" - prowadzenie Łamignat i Kapral z bloga "Na plasterki".
20.00 - koncert standardów jazzowych w wykonaniu kwartetu MC-SQUARE Mateusza Cwalińskiego.
Przez cały czas trwania imprezy:
- zagadkowe zwiedzanie wystaw: "Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia" oraz "Ostrołęka i Kurpie. Między wątkiem historii a osnową życia",
- pokazy tańców średniowiecznych,
- mobilne planetarium - "Kosmiczna podróż z Kajkiem i Kokoszem",
- pracownia rysowania komiksu prowadzona przez Monikę Janowską,
- warsztaty ceramiczne - Pracownia Kreatywności "Cacko",
- warsztaty wikliniarskie.
- kram z miodami.

- Na dziedzińcu muzeum - Klubo-Gospoda, w której królować będą smakołyki przygotowane przez załogę z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce. Skosztujemy tam ulubionych potraw mieszkańców Mirmiłowa. Dodatkową atrakcją, którą przygotowaliśmy dla Państwa będzie Nocna droga do Mirmiłowa - trasa obfitująca w zadania i zagadki - składająca się z następujących punktów: Cafe Fusy - Escape Room - Galeria Ostrołęka - Mówiący Kij - Muzeum Kultury Kurpiowskiej - informuje muzeum.

Wstęp jest płatny symbolicznie - 1 zł od osoby.

Noc muzeów odbędzie się w nocy z 20 na 21 maja 2017 r. Początek od godz. 18.00 do 1.00 w budynku muzeum przy placu gen. J. Bema 8.

Odsłon: 1980 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 10:35, 16.05.2017r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja

Polecamy