wtorek, 23 maja 2017 r., imieniny Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Aktualności

Mundurowi zapraszają szkoły i przedszkola na Dzień Dziecka

Fot. KMP w OstrołęceFot. KMP w OstrołęceNa placu apelowym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zaplanowano obchody miejskiego Dnia Dziecka. Na najmłodszych będą czekać liczne atrakcje, m.in. pokazy pojazdów i sprzętów wykorzystywanych na co dzień przez wszystkie służby mundurowe. Nie zabraknie też nagród.

Funkcjonariusze przygotują także specjalne pokazy dla najmłodszych, będą m.in. wybuchy, symulacja wypadku drogowego, pokaz technik i taktyk interwencji, a także mokra niespodzianka od ostrołęckich strażaków. Dzieci będą miały także możliwość w sposób bezpieczny spróbować swoich sił na jednośladzie, dzięki symulatorowi jazdy na motorowerze, a także zdjąć swoje odciski palców. Ponadto wojsko, straż miejska oraz nadleśnictwo przygotowują atrakcyjne pokazy oraz sprzęt, którym te formacje posługują się na co dzień. Będzie również gaszenie improwizowanego pożaru lasu oraz zdjęcia grupowe fotoradarem i wiele innych prezentacji.

Najmłodsi miłośnicy czworonogów będą mieli też okazję spotkać się z policyjnym psem - Boy, specjalizującym się w wykrywaniu materiałów wybuchowych.

Oprócz zabawy ważne będę także elementy profilaktyczne, mowa tu o symulacjach przygotowanych przez poszczególne służby, podczas których poruszone zostaną tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

ReklamaDodatkowo dzięki zaangażowaniu się w działania Grupy Ratowniczej "Nadzieja" i Szkoły Promocji Zdrowia uczestnicy obchodów Dnia Dziecka będą mogli, m.in. nauczyć się przy wykorzystaniu fantomów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem służącym do ratowania oraz poszukiwania osób, m.in. karetką pogotowia. Do dyspozycji pociech będzie też bezpłatna fotobudka.

Oprócz wielu atrakcji i pokazów z zakresu swojej działalności służby przygotowują liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Festyn pn. "Służby Mundurowe i Samorząd Dzieciom" odbędzie się w czwartek 1 czerwca na placu przed KMP w Ostrołęce, w godz. 10.00-14.00.

Odsłon: 2459 komentarze: 3 Wrzuć na Facebooka 12:18, 16.05.2017r. Drukuj
Powrót


Evi @ 13:33, 16.05.2017

IP: *.*.53.183

Super sprawa ;] Dzieciaki będą zachwycone.

och @ 15:21, 18.05.2017

IP: *.*.*.*.*.823e.5959.9e1d

A ja jestem ciekaw jak te dzieci tam dotrą, kiedy o tej porze większość jest w placówkach oddalonych często bardzo od Komendy :/

ona @ 19:56, 22.05.2017

IP: *.*.162.61

A dzieci nóg nie mają? Autobusy nie kursują? Nie róbmy z naszych pociech kalek.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja

Polecamy