wtorek, 23 maja 2017 r., imieniny Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Aktualności

Piknik historyczny z "Czwartakami"

Na placu za halą im. Arkadiusza Gołasia odbędzie się piknik historyczny przygotowany przez rekonstruktorów grup historycznych okresu napoleońskiego. Podczas wydarzenia uczestnicy zapoznają się bliżej z realiami życia ówczesnych żołnierzy i posilą się wojskową strawą.

W czasie trwania pikniku odwiedzający będą mogli poznać życie w obozie wojskowym, wziąć udział w musztrze wojskowej, zapoznać się z zasadami walki w polu oraz z bronią czarnoprochową, zjeść wojskową kaszę lub żurek, a także zaciągnąć się w rekruty. Na odwiedzających czekają też przygotowane przez organizatorów niespodzianki.

ReklamaKażdego roku wracamy myślami do roku 1831, kiedy to w Ostrołęce i na przedpolach naszego miasta rozegrała się decydująca walka powstania listopadowego. Słynni "Czwartacy" czyli 4 Pułk Piechoty niezwykle wsławił się wówczas, broniąc Ostrołęki pod dowództwem gen. Ludwika Bogusławskiego. Mieszkańcy, dzięki takim spotkaniom, mogą bliżej poznać historię miasta oraz żołnierzy walczących z najeźdźcą.

Piknik odbędzie się w sobotę 20 maja br. w godzinach 10.00-18.00 za halą widowiskowo-sportową przy ul. Traugutta.

Odsłon: 1100 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 11:01, 17.05.2017r. Drukuj
Powrót


Ciekawy @ 19:48, 18.05.2017

IP: *.*.48.86

A czemu za halą, a nie przy Klasztorze, gdzie Czwartacy tak dzielnie walczyli lub na Fortach gdzie rozegrała się większa część bitwy?

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja

Polecamy