wtorek, 23 maja 2017 r., imieniny Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Aktualności

Nowoczesny patriotyzm według uczniów II LO (wideo)

Fot. kadr z filmuFot. kadr z filmuUczniowie klasy 1F II LO w Ostrołęce biorą udział w konkursie pt. "Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu". W ramach projektu młodzież zrealizowała trzy filmy. Nagrania zawierają wywiad z Jackiem Karczewskim, zajęcia w PM nr 16 oraz wręczenie kwiatka starszej pani.

Pierwszym zadaniem, jakie wykonali uczniowie III LO w ramach konkursu była rozmowa z Jackiem Karczewskim, p.o. dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Szef muzeum przybliżył młodzieży termin patriotyzmu.

Reklama- Osobiście nie jestem zwolennikiem terminu nowoczesny patriotyzm, który w ostatnim czasie funkcjonuje. Mówiąc o patriotyzmie mówimy o umiłowaniu ojczyzny, narodu, mówimy o szacunku dla tradycji, naszej historii. Mówimy też o szacunku dla ludzi, którzy budowali przez wieki naszą tożsamość narodową, nasze więzy kulturowe, coś co tak naprawdę dziś nas łączy i spaja - powiedział Jacek Karczewski.

Drugą czynnością - bardzo sympatyczną - było wręczenie starszej pani kwiatka. Niespodziewany prezent wywołał na twarzy kobiety uśmiech.

Ostatnie zadanie to poprowadzenie zajęć na temat patriotyzmu z dziećmi w Przedszkolu Miejskim nr 16. Licealiści rozmawiali z maluchami m.in. o symbolach narodowych. Udowodnili też najmłodszym, że bycie patriotą wcale nie jest takie trudne.

"Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu" to przedsięwzięcie realizowane od 2012 roku przez Klub Ja­gielloński.

Odsłon: 753 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 13:25, 18.05.2017r. Drukuj
Powrót


d @ 19:01, 19.05.2017

IP: *.*.209.47

Wow!

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja

Polecamy