wtorek, 23 maja 2017 r., imieniny Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Aktualności

Obelisk w Baranowie poświęcony (zdjęcia)

Fot. UG w BaranowieFot. UG w BaranowieObelisk w Baranowie - pomnik upamiętniający pierwszy kościół i pierwszy cmentarz parafii został postawiony na starym cmentarzu. Poświęcenia dokonał Tadeusz Bronakowski, biskup łomżyński. Uroczystość poprzedziła msza święta w baranowskim kościele.

Obelisk, upamiętniający to historyczne miejsce, został wzniesiony decyzją samorządu gminy na tzw. starym cmentarzu w Baranowie w ubiegłym roku. Kamień został przywieziony od Sławomira Pijanowskiego z Ziomku. Jest to część wielkiego głazu, który został pokruszony przy okazji budowy kościoła - kaplicy w Ziomku. Wszystkie koszty związane z pomnikiem (oczyszczenie kamienia, zakup materiałów do wmurowania głazu, a także zakup pamiątkowej tablicy z mosiądzu) sfinansowała gmina.

Na kamieniu umieszczono metodą odlewu napis o następującej treści: "W tym miejscu w XVII wieku społeczeństwo Baranowa wybudowało pierwszy kościół katolicki, a wokół niego założono cmentarz, który stał się miejscem spoczynku kilku pokoleń mieszkańców parafii Baranowo, którzy związali swoje losy z naszą ziemią i współtworzyli jej historię. W dowód pamięci i szacunku Samorząd Gminy Baranowo".

Reklama- Jako gospodarz gminy cieszę się, że wspólnie z księdzem proboszczem udało się ogrodzić i uporządkować to ważne i historyczne miejsce, istotne dla mieszkańców gminy i parafii Baranowo, a także wznieść ten pomnik, który będzie przypominał o historii tego miejsca - podkreśla Henryk Toryfter, wójt gminy Baranowo.

W poświęceniu obelisku, oprócz biskupa wzięli udział: wójt gminy Baranowo, ksiądz proboszcz, księża wikariusze, radni gminy, mieszkańcy.

Uroczystość odbyła się w niedzielę 14 maja. Relację fotograficzną z wydarzenia można obejrzeć nas tronie UG w Baranowie.

Odsłon: 882 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 08:40, 19.05.2017r. Drukuj
Powrót


DAWNY PARAFIANIN @ 10:31, 19.05.2017

IP: *.*.47.96

BARDZO ŁADNIE TYLKO TA WIADOMOŚĆ POWINNA BYĆ PODANA PRZED 14.05.2017.

@ @ 15:26, 19.05.2017

IP: *.*.79.1

A gdzie Jego Ekselencja Biskup. Na zdjęciu go nie widać. Tytuł "Obelisk poświęcony"

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja

Polecamy