wtorek, 23 maja 2017 r., imieniny Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Aktualności

Wernisaż wystawy Apoloniusza Węgłowskiego (zdjęcia)

Galeria Ostrołęka zaprosiła na wernisaż wystawy malarstwa Apoloniusza Węgłowskiego. Autor ekspozycji jest profesorem zwyczajnym prowadzącym m.in. pracownię malarstwa i rysunku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

Artysta nie przybył na wydarzenie ze względu na trudną sytuację rodzinną. Spotkanie poprowadził więc Zenon Kowalczyk, kierownik Galerii Ostrołęka.

Reklama- Apoloniusz zajmuje się malarstwem abstrakcyjnym. Urodził się w 1951 roku w Piasecznie. W latach 1977-1982 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w pracowni malarstwa prof. Stefana Gierowskiego w 1982 roku - powiedział Zenon Kowalczyk.

Węgłowski jest też profesorem zwyczajnym prowadzącym pracownię malarstwa i rysunku na Wydziale Sztuki UT-H im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu oraz pracownię malarstwa i rysunku w warszawskiej ASP.

- To co porusza w obrazach, to traktowanie światła jako energii. Apoloniusz bardzo konkretnie nawiązuje do filozofii chińskiej, gdzie mocno jest podkreślany pierwiastek energii życiowej. Swoje malarstwo ściśle wiąże z kosmosem i ze wszechświatem, z energią życiową, która stworzyła kosmos i wszechświat - podkreślił kierownik galerii.

Spotkanie uatrakcyjnił akompaniament na pianinie w wykonaniu Andrzeja Hyry. Wernisaż wystawy odbył się w czwartek 18 maja. Ekspozycję można oglądać do końca tego miesiąca.

Zobacz zdjęcia:
Wernisaż wystawy w Galerii Ostrołęka (18.05.2017)

Odsłon: 707 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 13:01, 19.05.2017r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja

Polecamy