wtorek, 25 lipca 2017 r., imieniny Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

Aktualności

Ruszyły zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską na Jasną Górę (wideo)

Po raz 33 wyrusza Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Pątnicy będą wędrować do stóp Matki Bożej z pięciu miejscowości: 1 sierpnia wyruszą z Łomży, Zambrowa i z Ostrołęki, 2 sierpnia z Ostrowi Mazowieckiej i 3 sierpnia z Wyszkowa. Wierni dotrą do Częstochowy 13 sierpnia.

Pielgrzymi mają do pokonania ok. 400 km, w zależności od tego skąd wychodzą. Pielgrzymi grup łomżyńskich przemierzą 435 km w ciągu 13 dni, zaś pielgrzymi grup ostrołęckich i zambrowskiej pokonają 430 km, grupa z Ostrowi Mazowieckiej będzie wędrowała 12 dni trasą liczącą 386 km, zaś grupa z Wyszkowa w ciągu 11 dni pokona 364 km.

Reklama1 sierpnia z Łomży
Grupa Żółto-Brązowa rozpoczyna mszą św. o godz. 6.00 w katedrze łomżyńskiej, której przewodniczy ks. biskup; wymarsz o godz. 7.15

1 sierpnia z Ostrołęki
Grupa czerwono-zielona - rozpoczyna pielgrzymkę mszą św. o godz. 6.00 w ostrołęckiej farze pw. Nawiedzenia NMP, na pątniczy szlak wyrusza o godz. 7.15.

1 sierpnia z Zambrowa
Grupa niebieska - Sługi Bożego kard. Stefana, rozpoczyna pielgrzymkę mszą św. o godz. 6.00 pw. Trójcy Świętej w Zambrowie, wymarsz o godz. 7.15.

2 sierpnia z Ostrowi Mazowieckiej
Grupa srebrna - Błogosławionego Władysława z Gielniowa rozpoczyna mszą św. o godz. 9.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej, wymarsz o godz. 11.00.

3 sierpnia z Wyszkowa
Grupa fioletowa - św. Wojciecha rozpoczyna pielgrzymowanie 3 sierpnia mszą św. o godz. 6.00 w kościele pw. Św. Wojciecha w Wyszkowie, wymarsz o godz. 7.00

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: "Idźcie i głoście". Pielgrzymka wejdzie na Jasną Górę 13 sierpnia. Prezentacja grup pielgrzymujących odbywa się przed wałami Jasnej Góry o godz. 18.30, o godz. 19.00 odprawiana jest msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu. Zakończenie pielgrzymki nastąpi 14 sierpnia po nabożeństwie z godz. 9.00.

Z Ostrołęki wyruszy grupa czerwono-zielona. Wymarsz po mszy św. z godz. 6.00 rano. Od niedzieli 24 lipca rozpoczynają się zapisy na pielgrzymkę, których można dokonać codziennie w kancelarii parafialnej kościoła pw. Nawiedzenia NMP (fara), w godzinach od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.00.

Grupa czerwono-zielona wyruszy z Ostrołęki pod przewodnictwem ks. Łukasza Gołaszewskiego. Z pątnikami pielgrzymować będą też inni kapłani - ks. Tomasz Dobkowski, ks. Zbigniew Prusiński, ks. Grzegorz Pędzich. W grupie pielgrzymują pątnicy z dekanatów: Różan, Kadzidło, Krasnosielc, Ostrołęka Nawiedzenia NMP, Ostrołęka św. Antoniego, Myszyniec, Chorzele i Rzekuń.

Więcej informacji i regulamin pielgrzymki dostępne są na oficjalnej stronie 33 PPŁ. Zapisów można dokonywać w kościele pw. Nawiedzenia NMP (fara).

Odsłon: 784 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 09:49, 16.07.2017r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Reklama

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl

Smacznego

Pensjonat Wioletta Sprawdź pełne menu