wtorek, 25 lipca 2017 r., imieniny Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

Aktualności

"Kurpiaki" z Myszyńca na Balkan Folk Fest 2017 (zdjęcia)

Fot. Starostwo Powiatowe w OstrołęceZespół Folklorystyczny "Kurpiaki", działający przy Regionalnym Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu, zaprezentował się podczas międzynarodowego festiwalu Balkan Folk Fest 2017, który odbył się w czerwcu tego roku w Złotych Piaskach w Bułgarii.

Tradycja tego międzynarodowego festiwalu trwa już 23 lat. Na scenach amfiteatrów w Złotych Piaskach, Warnie i Bałcziku prezentują się zespoły z całego świata, pokazując swoją kulturę ludową.

Reklama- Tancerze z Myszyńca mieli okazję zapoznać się z folklorem innych narodów, a przede wszystkim wypromować tradycję i folklor Kurpiowszczyzny. Zespołowi towarzyszyła kapela Karola Samsela z Czarni koło Myszyńca. "Kurpiaki" za dnia wypoczywali na basenie lub nadmorskich złotych plażach, po południu wylewali siódme poty na próbach, by wieczorem, w sobotę 17 czerwca wziąć udział w festiwalu - czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Poza występami na scenie, młodzież brała udział w wieczorkach integracyjnych, poznawała kulturę innych narodów i przy okazji promowała powiat ostrołęcki. Za udział w festiwalu "Kurpiaki" otrzymały statuetkę Złotych Skrzypiec oraz pamiątkowy dyplom.

Zobacz zdjęcia na stronie Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Odsłon: 754 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 08:56, 17.07.2017r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Reklama

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl

Smacznego

Pensjonat Wioletta Sprawdź pełne menu