środa, 23 sierpnia 2017 r., imieniny Apolinarego, Filipa, Róży

Aktualności

Działacze Ekomeny wnioskują o teren nad Narwią do slipowania łodzi

W Ostrołęce brakuje terenu nad Narwią, gdzie można bezpiecznie wyciągnąć na brzeg kajaki czy łódki. Kiedyś można to było robić na plaży, teraz jest tam molo, które uniemożliwia slipowanie łódek. Stowarzyszenie wnioskuje o utworzenie takiego miejsca przy plaży miejskiej.

Idealnym miejscem, według działaczy Ekomeny, byłby teren powyżej kąpieliska. Korzystanie z obecnej plaży miejskiej nie jest możliwe ze względu na usytuowanie mola.

Reklama- Przed kilku laty spływając Pisą i Narwią do Ostrołęki odnotowałem fakt, że molo ustawione jest w miejscu, w którym można było z łatwością slipować kajaki i inne łódki płaskodenne. Musieliśmy przeciągać kajaki pod molem, co nie było logistycznie wygodne i bezpieczne dla uczestników spływu, gdyż mieli problem z opuszczeniem łodzi - zauważa Wojciech Jarząbek, prezes Ekomeny.

Podczas otwartego posiedzenia zarządu Ekomeny postanowiono poruszyć ten problem. Działacze doszli do wniosku, że najdogodniejszym miejscem będzie teren powyżej pływającego mola.

Reklama- Potrzeba usunąć krzaki, wykarczować i nawieźć piasku. Tam rzeka na zakręcie spowalnia. Pismo uzasadniające potrzebę budowy miejsca do slipowania łódek złożyłem u pana prezydenta Janusza Kotowskiego. Rozmawiałem w urzędzie miasta o naszym wniosku i odebrałem przychylne nastawienie. Ufajmy, że urzędnicza maszyna ruszyła - dodaje Wojciech Jarząbek.

Decyzja odnośnie zorganizowania miejsca dla kajakarzy i miłośników wodnych sportów, należy do władz miasta.

Odsłon: 1726 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 14:52, 10.08.2017r. Drukuj
Powrót


Wedkarz @ 22:01, 10.08.2017

IP: *.*.120.217

Jest przecież slip przy garażach na plazy i drugi na zakręcie w dzbeninie.

Józef @ 23:22, 10.08.2017

IP: *.*.75.190

możesz zapomnieć, miasto ma ważniejsze potrzeby niż zagospodarowanie brzegu, powoli myślą o zamykaniu plaży, bo proboszczowi przeszkadzają imprezy

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Bowling
Sklep Enter
Konwersatorium

Ogłoszenia

Reklama

Maryla Rodowicz

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl
WSJO

Smacznego

Da Grasso Sprawdź pełne menu