środa, 23 sierpnia 2017 r., imieniny Apolinarego, Filipa, Róży

Aktualności

Upał, deszcz i burze pielgrzymom nie straszne (zdjęcia, wideo)

Fot. PPŁ na Jasną GóręDziesiąty dzień wędrówki na Jasną Górę powitał pielgrzymów męczącym upałem, ale też burzą i deszczem. Nikt się jednak nie poddaje, a perspektywa rychłego dotarcia przed oblicze Matki Bożej dodaje im sił. Także ostrołęcka grupa czerwono-zielona dzielnie wędruje.

Dziewiątego dnia pielgrzymki pątnicy pokonali blisko 38 kilometrów. Na nocleg zatrzymali się w trzech miejscowościach - Sierosławice, Kazanów i Modliszewice, skąd każda z grup, rankiem następnego dnia, wyruszyła w dalszą drogę.

ReklamaDziesiąty dzień wędrówki nie był łatwy. Fala upałów, jaka nadciągnęła nad Polskę, spotkała także naszych pątników. Zbijające się fronty atmosferyczne wywołały także burze z deszczem. Pogoda potrafi dać się we znaki, ale pielgrzymi nie odpuszczają i stawiają czoła wszelkim przeciwnościom.

- Upał mocno daje nam się we znaki. Rano była burza, a teraz słońce nas parzy. To wszystko jest dość uciążliwe, jednak zostało nam tak mało kilometrów, że perspektywa dojścia do Jasnej Góry dodaje nam sił. Jesteśmy teraz na trzecim odcinku dzisiejszego dnia - czytamy w relacji z pielgrzymki na stronie PPŁ.

W trakcie wędrówki pątnicy odpoczywali w miejscowości Lipa, gdzie parafianie świętowali właśnie uroczystość odpustową ku czci św. Wawrzyńca. Później dotarli do Pilczycy, gdzie odbyła się msza święta i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Noc spędzą w miejscowościach Piaski, Zaostrów i Zagacie. Dziś przejdą ok. 35 km.

Zobacz zdjęcia:
Dziewiąty dzień pielgrzymki na Jasną Górę.Odsłon: 3956 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 15:11, 10.08.2017r. Drukuj
Powrót


katarzyna @ 17:41, 10.08.2017

IP: *.*.*.*.*.b341.81a6.2fd2

Pozdrowienia.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Bowling
Sklep Enter
Konwersatorium

Ogłoszenia

Reklama

Maryla Rodowicz

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl
WSJO

Smacznego

Pensjonat Wioletta Sprawdź pełne menu