niedziela, 20 sierpnia 2017 r., imieniny Bernarda, Sobiesława, Samuela

Aktualności

Działania "Sierpniowy weekend" na drogach miasta i powiatu

Fot. KMP w OstrołęceOd godziny 6.00 ostrołęcka policja prowadzi wzmożone działania prewencyjno–kontrolne pn. "Sierpniowy weekend". Będą one trwały do 15 sierpnia 2017 roku do godziny 22.00. W tym czasie, za sprawą długiego weekendu, będzie panował wzmożony ruch pojazdów.

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce będą czuwać nad bezpieczeństwem osób przemieszczających się po drogach Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

Reklama- Kontrole ukierunkowane będą na przeciwdziałanie przestępstwom i wykroczeniom, a tym samym na ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Szczególnie ważne dla bezpieczeństwa w tym obszarze będzie eliminowanie z dalszej jazdy "piratów drogowych", nietrzeźwych kierujących i pojazdów niesprawnych technicznie. Policjanci stanowczo będą reagować na przypadki niestosowania się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci - w fotelikach samochodowych. Równie bacznie przyjrzą się zachowaniu "Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego". Działania ostrołęckiej „drogówki” będą zmierzały również do utrzymania płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, co wiąże się z tym, że na trasie naszego przejazdu możemy natknąć się na policjantów ręcznie kierujących ruchem. Zachowajmy szczególną ostrożność w takich miejscach - apeluje mł. asp. Krzysztof Kolator z ostrołęckiej policji.

W czasie długiego weekendu będą obowiązywały ograniczenia dla samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton w dniach: 11 sierpnia (godz. 18.00-20.00), 12 sierpnia (godz. 8.00-22.00), 13 sierpnia (godz. 08.00-22.00), 14 sierpnia (godz. 18.00-22.00), 15 sierpnia (godz. 08.00-22.00).

- Dla bezpieczeństwa własnego, naszych bliskich i innych uczestników ruchu drogowego - zachowajmy ostrożność, nie przekraczajmy dozwolonych prędkości, uważajmy na „Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego”, a przede wszystkim przestrzegajmy przepisów! Stosujmy się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w miejscu wakacyjnego wypoczynku. Zachowajmy wstrzemięźliwość od alkoholu i unikajmy brawury nad wodą. Razem zadbajmy o bezpieczeństwo!

Odsłon: 1392 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 09:18, 11.08.2017r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Reklama

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl
WSJO

Smacznego

Pensjonat Wioletta Sprawdź pełne menu