środa, 23 sierpnia 2017 r., imieniny Apolinarego, Filipa, Róży

Aktualności

Wspólny wernisaż Hanny Kur i Marty Dobkowskiej (zdjęcia)

W ostrołęckiej galerii sztuki odbyły się dwa ciekawe wernisaże. Zaprezentowano tam prace dwóch utalentowanych artystek - Hanny Kur oraz Marty Dobkowskiej. Twórczość pań jest odmienna, łączy je jednak to, że obie zakończyły pewien etap w swoim życiu.

Gości powitał Zenon Kowalczyk, dyrektor galerii. Przedstawił także uczestnikom spotkania sylwetki dwóch artystek, których prace będzie można podziwiać do 1 września br. Nawiązał też do tematyki prac zaprezentowanych w galerii.

Reklama- Twórczość tych dwóch pań nie ma w zasadzie nic ze sobą wspólnego. Jest jednak wspólny mianownik - obie panie są po pewnym etapie życiowym - w przypadku Hani to licencjat na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, a w przypadku Marty to wejście w dorosłe, dojrzałe życie bycia artystką - mówił Zenon Kowalczyk

Marta Dobkowska urodziła się w 1989 roku w Ostrołęce. Autorka ukończyła Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Henryka Cześnika. Swoje prace prezentowała m.in. na wystawach: "Młode malarstwo w Gdańsku. Dyplomy 2016" - Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku i "Wystawa podyplomowa" - Klub Sfinks 700, Sopot 2017.

Hanna Kur jest absolwentką Liceum Plastycznego w Łomży, obecnie studentką grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się grafiką artystyczną i malarstwem. Tematy prac Hanny Kur zawsze związane są z naturą, często są to rezultaty czasu spędzonego w plenerze. Jej obrazy charakteryzuje pewnego rodzaju synteza zaobserwowanych zjawisk, nie są to bowiem odzwierciedlenia zaistniałych sytuacji a ich interpretacja. Autorka swoje prace prezentowała już wcześniej m.in. "Grafika. Artystyczny potencjał" - Galeria w Kwadracie, Gdańsk 2016, "Wystawa poplenerowa" - Galeria Ostrołęka OCK, "Przestrzeń Sztuki" - Gdańsk 2016.

Wernisaż wystaw odbył się w czwartek 10 sierpnia br. w Galerii Ostrołęka. Wystawa będzie czynna do 1 września 2017 r.

Zobacz zdjęcia:
Wernisaż wystawy w Galerii Ostrołęka (10.08.2017)

Odsłon: 1758 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 10:00, 11.08.2017r. Drukuj
Powrót


Ooooo @ 01:03, 14.08.2017

IP: *.*.4.137

Hania. Gratulacje!

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Bowling
Sklep Enter
Konwersatorium

Ogłoszenia

Reklama

Maryla Rodowicz

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl
WSJO

Smacznego

Da Grasso Sprawdź pełne menu