środa, 23 sierpnia 2017 r., imieniny Apolinarego, Filipa, Róży

Aktualności

Tomasz Olszewski na ostrołęckiej scenie (zdjęcia, wideo)

Na plenerowym koncercie zorganizowanym w ramach Art Czwartku, zaprezentował się Tomasz Olszewski z zespołem. Artysta to uznany, polski muzyk, autor tekstów i pieśniarz. Ten laureat wielu nagród zaśpiewał przed ostrołęcka publicznością na scenie przy "Kupcu".

Muzyk wystąpił z koncertem piosenki literackiej pt. "18 lat później". Widownia zgromadzona przed sceną powitała go gromkimi brawami.

ReklamaTomasz Olszewski zadebiutował na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w warszawskim klubie "Hybrydy" w 1983 roku, gdzie otrzymał wyróżnienie. Rok później, w 1984, został laureatem I nagrody tego najważniejszego w Polsce festiwalu śpiewających autorów. Początek lat osiemdziesiątych to, przede wszystkim, koncerty w miejscach niezależnych od władz i częste zmagania z cenzurą, zwłaszcza po ukazaniu się w niezależnym obiegu "Wiecznej partyzantki" ("Wolna Nuta" MC 1984) oraz kasety "Dezerterzy" zawierającej wywiady z ludźmi, którzy w stanie wojennym zostali na Zachodzie i piosenki Tomasza Olszewskiego.

ReklamaLaureat niemal wszystkich najważniejszych polskich festiwali studenckich w latach 1984-85, Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję", Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej (I nagroda), Spotkań Poetyckich im. Edwarda Stachury (Nagroda Publiczności) i innych. Jego wcześniejsze piosenki znalazły się na kilku kasetach i płycie zawierającej wybór najciekawszych śpiewających autorów lat osiemdziesiątych.

Art Czwartek z udziałem Tomasza Olszewskiego odbył się 10 sierpnia br. na scenie przy "Kupcu".

Zobacz zdjęcia:
Art Czwartek: Tomasz Olszewski (10.08.2017)

Odsłon: 1142 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 10:47, 11.08.2017r. Drukuj
Powrót


Barbara @ 12:53, 11.08.2017

IP: *.*.247.63

Piękny występ. Mądre, przemyślane teksty o treści oscylującej od kontestacji do zachwytu, a treść za każdym razem osadzona w rzeczywistości. Mnie najbardziej przypadła do gustu piosenka "Odbijany" z frazą: "po tęczy przejdziesz jak linoskoczek". Szkoda tylko, że bardzo głośni amatorzy lodów i młodzi rowerzyści nie potrafili docenić poezji. Jednak pod wierzbą było kameralniej. Pozdrawiam.

... @ 18:21, 13.08.2017

IP: *.*.99.52

ostrołęcki motłoch kompletnie nie rozumie tego typu twórczości więc nie ma co się dziwić kiepskiemu zachowaniu gawiedzi

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Bowling
Sklep Enter
Konwersatorium

Ogłoszenia

Reklama

Maryla Rodowicz

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl
WSJO

Smacznego

Da Grasso Sprawdź pełne menu