« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 24 kwietnia 2024 r., imieniny Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Budowa i wsparcie sieci organizacji działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w województwie mazowieckim - nowy projekt wspierający organizacje pozarządo


"W pojedynkę jesteśmy słabi, razem możemy być silni" - to hasło przyświeca projektowi realizowanemu przez Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości pt. "Budowa i wsparcie sieci organizacji działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w województwie mazowieckim".

Zapraszamy organizacje z Mazowsza wspierające przedsiębiorczość. Projekt odpowiada na problemy organizacji, szczególnie tych nieposiadających znacznych budżetów i licznego personelu.

Współpraca się opłaca! Razem możemy więcej! Nie czekaj, przyłącz się do nas już dziś!

Trzeci sektor jest niesłychanie ważną częścią społeczeństwa obywatelskiego. Tworzy on wraz z instytucjami politycznymi i społecznymi podstawy ładu społecznego Polski. Bez sprawnie działających organizacji pozarządowych i dużego zaangażowania zarówno ich pracowników jak i wolontariuszy nie jest możliwy prawidłowy rozwój i funkcjonowanie nowoczesnych społeczeństw. W Polsce działał ponad 83 tys. organizacji pozarządowych (GUS 2012 r.) - to potężna armia ludzi i ogromny potencjał, który można lepiej wykorzystać poprzez wspólne działanie i uzyskanie efektu synergii.

Organizacje jednak napotykają w swoim rozwoju na bardzo wiele barier. Jedną z podstawowych jest niewielki zakres ich wzajemnej współpracy - ponad połowa organizacji nie utrzymuje kontaktów z innymi podmiotami trzeciego sektora. Organizacje pozarządowe nie współpracują również na szerszą skalę w ramach sieci współpracy, forów, czy organizacji branżowych. Organizacje cierpią przede wszystkim także na brak środków finansowych, jednak nie ubiegają się z sukcesem o wsparcie ani nie prowadzą działalności gospodarczej, ponieważ nie mają wystarczająco dużej wiedzy, aby prowadzić taką działalność skutecznie.

Ogromne znaczenie ma postępująca profesjonalizacja działań, a także dbałość o ciągły rozwój, szczególnie umiejętności personelu. Organizacje muszą wykazać się sprawnością i wiedzą w aplikowaniu, odpowiednim potencjałem finansowym, ludzkim czy posiadaniem odpowiedniego wyposażenia, a także często już wcześniejszym doświadczeniem w realizacji projektów.

"W pojedynkę jesteśmy słabi, razem możemy być silni" - to hasło przyświeca projektowi realizowanemu przez Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości pt. "Budowa i wsparcie sieci organizacji działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w województwie mazowieckim" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Izba zaprasza do udziału w nim organizacje pozarządowe, które mają swoją siedzibę na terenie województwa mazowieckiego i działają na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Projekt stara się odpowiedzieć na wiele ważnych problemów organizacji, szczególnie tych nie posiadających znacznych budżetów i licznego personelu.

Członkowie Sieci organizacji działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w województwie mazowieckim mogą korzystać z wielu form wsparcia dostosowanych do ich potrzeb, a przede wszystkim nawiązać kontakty z innymi organizacjami z tej samej branży i pracować nad wspólnymi projektami i inicjatywami. Organizacje działające wspólnie w Sieci będą miały silniejszą pozycję jako reprezentant małych i średnich przedsiębiorstw, poprzez m.in. opiniowanie projektów aktów prawnych, przekazywanie uzgodnionych stanowisk czy szeroko pojętą działalność lobbingowa.

Wszelka pomoc w ramach projektu jest bezpłatna. Naszym celem jest zapewnienie organizacjom członkowskim dostępu do praktycznej wiedzy i umiejętności, dostosowanych do ich potrzeb i specyfiki.

Członkostwo w Sieci zapewnia:
- pogłębioną diagnozę organizacji,
- udział w spotkaniach konsultacyjnych i tematycznych m.in. na temat ochrony danych osobowych, pozyskiwania środków na działalność organizacji (dotacje, sponsoring, działalność gospodarcza i inne), promocji i marketingu, realizacji i rozliczania wniosków o dofinansowanie ze środków UE; księgowości w NGO, zmianach w prawie, zamówieniach publiczne, i innych.
- doradztwo ekspertów z zakresu m.in. prawa, funkcjonowania organizacji, prowadzenia działalności gospodarczej i odpłatnej działalności pożytku publicznego, realizacji zadań publicznych, pisania i rozliczania wniosków o dofinansowanie, finansów i księgowości,
- korzystanie z platformy współpracy oferującej m.in. promocję, możliwość poszukiwania zaufanych partnerów, szkolenia e-learningowe, bieżące informacje na temat zmian w prawie i konsultacji ważnych dokumentów,
- materiały szkoleniowe i catering podczas spotkań tematycznych oraz spotkań konsultacyjnych,
- zwrot kosztów dojazdu na spotkania konsultacyjne i tematyczne.
- Współpraca się opłaca! Razem możemy więcej! Nie czekaj, przyłącz się do nas już dziś!

Biuro projektu:
Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości

ul. Smocza 27, 01-048 Warszawa
Telefon: (22) 838-32-17 wew. 160, faks: (22) 838-35-53
e-mail: , www.mirip.org.pl

Informacja o Realizatorze Projektu:
Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Warszawie jest społeczno-zawodową organizacją samorządu gospodarczego rzemiosła i przedsiębiorczości. Zrzesza cechy, spółdzielnie oraz inne organizacje, których celem jest wspieranie rozwoju gospodarczego i przedsiębiorczości. Izba pełni rolę przedstawiciela rzemiosła i sektora MŚP Warszawy i Mazowsza wobec organów władzy państwowej i terytorialnej. Podejmuje od lat działania zmierzające do akcentowania roli małych i średnich przedsiębiorstw w życiu gospodarczym naszego kraju, a w tym w rozwijaniu wolnego rynku.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 4307
 
13:21, 18.01.2015 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama





Najbardziej poczytne