środa, 26 kwietnia 2017 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Aktualności

Premiera teatralna "Człowiek rodzi się aktorem..."

Premiera teatralna 'Człowiek rodzi się aktorem...' - 23.04Grupa teatralna Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza na kolejne widowisko. Tym razem aktorzy przygotowali program satyryczny "Człowiek rodzi się aktorem...", składający się ze wspomnień i anegdot autora książki "Ja, Fronczewski".Dzień Ziemi i sprzątanie świata w gminie Olszewo-Borki

Dzień Ziemi i sprzątanie świata w gminie Olszewo-BorkiGmina Olszewo-Borki włącza się w tegoroczne obchody Dnia Ziemi. Z tej okazji wójt zaprasza wszystkich mieszkańców do zaangażowania się w akcję sprzątania świata. Organizatorzy zapewniają rękawice i worki przeznaczone do gromadzenia odpadów, a także odbiór zebranych śmieci.Tirem przez nowy most

Tirem przez nowy mostOkoło 40-letni mieszkaniec Kalisza przejechał przez ostrołęcki nowy most tirem, a następnie na placu Bema wjechał pod prąd w kierunku ul. Farnej. Mężczyznę zauważyli mundurowi. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości tysiąc złotych.


JBB

Kurs samoobrony dla pań rozpoczęty

Kurs samoobrony dla pań rozpoczęty Aż 39 kobiet z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego weźmie udział w 14 edycji kursu samoobrony "Bądź bezpieczna". Oficjalna inauguracja odbyła się we wtorek 18 kwietnia w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce. Uczestniczki mają już za sobą pierwsze zajęcia z samoobrony.Weekendowa ściągawka w Cuba Libre

Weekendowa ściągawka w Cuba LibreCuba Libre zaprasza na nowy cykl imprez. Weekend w klubie zacznie się już w czwartek. Miłośnicy dobrej zabawy będą bawić się od najbliższego czwartku 20 kwietnia łącznie aż przez trzy dni. Każdego dnia spora dawka dobrej muzyki z przebojami na czele.Kolejne zmiany w RIT

Kolejne zmiany w RITNadzwyczajna sesja rady miasta odbędzie się w czwartek 20 kwietnia. Oprócz stałych punktów porządek obrad będzie obejmował jedynie projekt uchwały w sprawie kolejnych zmian "Planu Inwestycyjnego dla Miasta Ostrołęki i subregionu ostrołęckiego".O drodze z autyzmem do dorosłości w OCK (zdjęcia)

Konferencja 'Droga z autyzmem do dorosłości' - szkic W Ostrołęckim Centrum Kultury rozmawiano o nowoczesnych metodach pracy z osobami z autyzmem. W konferencji pod hasłem "Droga z autyzmem do dorosłości" wzięli udział m.in.: terapeuci, nauczyciele, logopedzi, rodziny czy władze samorządowe.


JBB

"Klub podróżnika": norweskie fiordy

'Klub podróżnika': norweskie fiordy - 21.04Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza na kolejne spotkanie, tym razem z cyklu "Klub podróżnika". Gościem wydarzenia będzie Ryszard Waszczuk, który opowie o pięknych krajobrazach wybrzeży Norwegii. Relacja z wyprawy zostanie wzbogacona zdjęciami.Młoda Korona pod wodzą Pawła Samsela (zdjęcia)

Młoda Korona pod wodzą Pawła Samsela (zdjęcia)Kolejną grupą ostrołęckiej Korony, którą prezentujemy na łamach portalu i serwisu sportowego jest drużyna trampkarzy z rocznika 2003 i młodsi prowadzona przez trenera Pawła Samsela. Młodzi piłkarze występują obecnie w I lidze okręgowej. Chcesz ich poznać?

  •  
  • 12:17, 19.04.2017 r.


W meczu Polska - Niemcy bez Marka Pietruczuka

W meczu Polska - Niemcy bez Marka PietruczukaW piątkowy wieczór na ringu w Brodnicy pięściarze reprezentacji Polski zmierzą się z Niemcami. To kolejne wydarzenie w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. W ekipie Biało-Czerwonych nie obejrzymy mistrza Polski Marka Pietruczuka.

  •  
  • 12:14, 19.04.2017 r.


Sparingowe batalie siatkarzy Energi z Lechią

Sparingowe batalie siatkarzy Energi z LechiąSiatkarze Energi Ostrołęka przygotowują się do turnieju półfinałowego o awans do I ligi. Podopieczni trenera Mateusza Mielnika dwukrotnie rywalizowali na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Dla biało-czerwonych były to bardzo ważne sprawdziany.

  •  
  • 12:12, 19.04.2017 r.Rusza Ostrołęcka Liga Piłki Nożnej. Poznaj plan gier

Rusza Ostrołęcka Liga Piłki Nożnej. Poznaj plan gierPiłkarze Autokasacji Ławy okazali się najlepszy zespołem zeszłorocznej Ostrołęckiej Ligi Piłki Nożnej organizowanej przez MZOSTiIT. Z kolei jesienią 2016 roku najlepsza okazała się drużyna FC Łęg Przedmiejski. Kto zwycięży w nadchodzącej edycji?

  •  
  • 12:12, 19.04.2017 r.Szkoła Podstawowa w Łysych zaprasza na jubileusz

Szkoła Podstawowa w Łysych zaprasza na jubileuszUczniowie i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych zapraszają społeczności szkół podstawowych z terenu powiatu ostrołęckiego na obchody jubileuszu 50-lecia nadania imienia oraz 30-lecia nadania sztandaru szkoły.
Młodzież posadziła 500 sadzonek świerku

Młodzież posadziła 500 sadzonek świerku -szkicNadleśnictwo Ostrołęka przeprowadziło drugą edycję akcji "Las pełen energii". W prace odnowieniowe lasu włączyli się uczniowie z Gimnazjum w Rzekuniu. Młodzież podeszła do zadania bardzo ambitnie i poważnie. W ciągu jednego dnia posadziła 500 sadzonek świerku pospolitego.JBB

Pożar, kolizja i konar drzewa na jezdni

Pożar, kolizja i konar drzewa na jezdni Podczas minionej doby strażaków wzywano trzykrotnie.
1. O godz. 14.25 gaszono pożar w budynku byłej komendy policji przy ul. Kościuszki w Ostrołęce. Do działań zadysponowano dwa zastępy JRG PSP Ostrołęka oraz jeden zastęp OSP Rzekuń.
Gimnazjaliści przystąpili do egzaminacyjnego maratonu (zdjęcia)

Gimnazjaliści przystąpili do egzaminacyjnego maratonu (zdjęcia) - szkicRozpoczął się pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych. Trzecioklasiści z ostrołęckich szkół, punktualnie o godzinie 9.00 zasiedli w ławkach i przystąpili do części humanistycznej. Po rozwiązaniu testu z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, zmierzą się z językiem polskim.


Dziwna Para

O historii ostrołęckiej fary (zdjęcia)

O historii ostrołęckiej fary (zdjęcia)Najstarszy ostrołęcki kościół - pw. Nawiedzenia NMP, czyli ostrołęcka fara, został wzięty pod lupę podczas wtorkowego spotkania z cyklu "Ulicami wspomnień". Uczestnicy usłyszeli historię tej świątyni. Mogli też zobaczyć na starych fotografiach i pocztówkach, jak wyglądała wiele lat temu.
"Kurier Mazowiecki" o lanym poniedziałku na Kurpiach (wideo)

'Kurier Mazowiecki' o lanym poniedziałku na Kurpiach (wideo)Poniedziałek Wielkanocny czyli tzw. śmigus-dyngus to na Kurpiach zwyczaj nadal kultywowany. Wiązał się on nie tylko z oblewaniem wodą i robieniem psikusów, ale też z wróżbami na cały rok dla panienek, które czekały na swojego kawalera. O sprawie informował "Kurier Mazowiecki".
Mistrz szachowy Jacek Gdański odwiedzi Kadzidło

Mistrz szachowy Jacek Gdański odwiedzi Kadzidło -20.04.W kadzidlańskim "Kinie za Rogiem" odbędzie się spotkanie ze znakomitym zawodnikiem i arcymistrzem szachowym Jackiem Gdańskim. Pasjonat i wielokrotny medalista turniejów polskich i międzynarodowych opowie o swojej karierze szachowej. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.


CKZiU
JWJB

Oferty Powiatowego Urzędu Pracy

Oferty Powiatowego Urzędu PracyOferty pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrołęce. Zobacz jacy pracownicy są aktualnie poszukiwani w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. Szczegółowych informacji udziela Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce, ul. 11 Listopada 68, tel. (29) 760-43-83.


W jaki sposób chronić swoje mieszkanie przed włamaniem?

W jaki sposób chronić swoje mieszkanie przed włamaniem?Włamania do mieszkań i domów mają miejsce na porządku dziennym. Doświadczeni i wprawieni w swoim zajęciu złodzieje obserwują swój cel tak długo, aż dowiedzą się wszystkiego na temat mieszkających w nim ludzi: kiedy śpią, kiedy wychodzą do pracy, kiedy mieszkanie jest puste.


Reklama

Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MissMazowsza
Ynet.pl
Spaja

Polecamy

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.58 zł

4.96 zł

4.29 zł

1.98 zł

Sprawdź szczegóły

Polecamy