sobota, 25 marca 2017 r., imieniny Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

Aktualności

Spowodował kolizję i uciekł. Był pijany?

Spowodował kolizję i uciekł. Był pijany?Spokojną jazdę 35-letniego ostrołęczanina poruszającego się ulicą Witosa zakłóciło nagle uderzenie w tył pojazdu przez innego uczestnika ruchu drogowego. Zaskoczenie było jeszcze większe, gdy okazało się, że sprawca - kierowca nissana ucieka z miejsca zdarzenia.


BRW

O sztuce i wizerunku władzy w OCK (zdjęcia)

Sztuka a wizerunek władzy (zdjęcia) -szkicSłuchacze Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w wykładzie Jolanty Żubrowskiej, historyka sztuki z Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie było poświęcone ikonografii władzy oraz wykorzystywaniu sztuki jako narzędzia budowania wizerunku polityków i przywódców.Dzieci z Troszyna przywitały wiosnę (zdjęcia)

Dzieci z Troszyna przywitały wiosnę (zdjęcia)Dzieci z troszyńskiego przedszkola i żłobka przywitały wiosnę. Wielkie emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania m.in. nauka piosenek, układów choreograficznych, tworzenie strojów. Uroczystość odbyła się w Centrum Kultury w Troszynie.Oszuści aktywni. Próbowali dziś naciągnąć wielu seniorów

Oszuści aktywni. Próbowali dziś naciągnąć wielu seniorów Uwaga! Oszuści podszywający się pod wnuczków i siostrzeńców są dziś bardzo aktywni. Od rana próbowali oszukać wielu seniorów. W rozmowie telefonicznej podawali się za członków rodziny, którzy potrzebują pilnej pomocy finansowej. Policja apeluje o ostrożność.Odblaski ratują życie

Odblaski ratują życieZgodnie z obowiązującymi przepisami po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym powinniśmy nosić odblaski. Mimo wszystko niektórzy bagatelizują ten przepis. Pamiętajmy, że po zmroku bez elementów odblaskowych jesteśmy dla kierowców prawie niewidoczni.


Villa Piano

"Trajektoria" - nowy tomik wierszy Marii Rochowicz

'Trajektoria' - nowy tomik wierszy Marii Rochowicz - dziśUkazał się właśnie najnowszy tomik wierszy Marii Rochowicz. Zbiór zatytułowany "Trajektoria" stanowi czwarty już tomik poetycki tej ostrołęckiej poetki i pisarki. Promocja książki odbędzie się podczas czwartkowego Wieczoru w Arce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce.III Tenisowe Grand Prix Czerwina. Weź udział

III Tenisowe Grand Prix Czerwina. Weź udziałUczniowski Klub Sportowy Gryf Czerwin zaprasza wszystkich chętnych do udziału w III Grand Prix Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Czerwin Ryszarda Gocłowskiego. Do rywalizacji może przystąpić każdy, a turniej rozegrany zostanie w aż czterech kategoriach.

  •  
  • 12:09, 23.03.2017 r.


Ruszają rozgrywki OLPN. Chcesz zgłosić drużynę?

Ruszają rozgrywki OLPN. Chcesz zgłosić drużynę?Dużo emocji wzbudzają rozgrywki piłki nożnej w naszym regionie. Zespoły z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego toczą ciekawe pojedynki. Ciekawie zapowiada się również kolejna edycja rywalizacji w Ostrołęckiej Lidze Piłki Nożnej. Chcesz dołączyć?

  •  
  • 12:08, 23.03.2017 r.


Unia rozbiła rywalki ze stolicy (zdjęcia, wideo)

Unia rozbiła rywalki ze stolicy (zdjęcia, wideo)Koszykarki Unii Basket U-12 prowadzone przez trenera Tomasza Pierzchałę zapisały na swoim koncie cenne zwycięstwo. Tym razem ostrołęczanki w meczu przed własną publicznością w sali sportowej Gimnazjum nr 2 pokonały SKS 12 Warszawa 79:37.

  •  
  • 12:07, 23.03.2017 r.


Nowy wyzwania przed KFA Kurpie. Chcesz dołączyć?

Nowy wyzwania przed KFA Kurpie. Chcesz dołączyć?Futboliści KFA Kurpie powracają do treningów. Drużynę poprowadzi trener Adrian Kocięcki i chce stworzyć ciekawy zespół, który w przyszłym sezonie może powalczyć o dobre wyniki w rozgrywkach ligowych. Najbliższe miesiące zespół chce poświęcić na spokojne treningi.

  •  
  • 12:06, 23.03.2017 r.


Dostawczym przez pasy (wideo)

Dostawczym przez pasy (wideo)Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się kierowca pojazdu ostrołęckich służb porządkowych. Mężczyzna postanowił pojechać na skróty, po pasach dla pieszych, przez dwupasmową ulicę Traugutta. Pojazd nie był wyposażony w sygnały błyskowe, a więc nie był uprzywilejowany.
Relacja z I Giełdy Kolekcjonerów (wideo)

Relacja z I Giełdy Kolekcjonerów (wideo)W miniony weekend w Galerii Bursztynowej odbyła się I Giełda Kolekcjonerów. Zbieracze mieli okazję zaprezentować swoje pokaźne kolekcje. Galeria Bursztynowa zaprasza do obejrzenia relacji wideo z wydarzenia. Przekonacie się, jakie ciekawe rzeczy można zbierać.JBB

Tani laptop do użytku codziennego

Tani laptop do użytku codziennegoProducenci sprzętu komputerowego przyzwyczaili użytkowników do tego, że poszczególne serie laptopów dostępne są na rynku pod postacią wielu wersji konfiguracyjnych. Dzięki temu możliwy jest zakup przyzwoitego sprzętu za stosunkowo niewielkie pieniądze.
Dom z basenem - jakie są koszty?

Dom z basenem - jakie są koszty?Któż z nas nie marzy, by mieć dom z basenem? Chociaż ciągle zaskakuje, gdy ktoś mówi, że ma swój własny basen, to jednak nie tak jak kiedyś, bo dzisiaj to bardziej realne niż w przeszłości. Nie są to już czasy, gdy dom z basenem oglądało się tylko w amerykańskich filmach.
Dzieci wiły kurpiowskie palmy (zdjęcia)

Dzieci wiły kurpiowskie palmy (zdjęcia) - szkicUczniowie z Kadzidła wzięli udział w warsztatach z twórczynią ludową Czesławą Stepnowską. Wraz z całymi rodzinami dzieci przygotowywały się do nadchodzących świąt i uczyły się wić kurpiowskie palmy. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 2b ZPO w Kadzidle.
Dziś wzmożone kontrole policji

Dziś wzmożone kontrole policjiJuż od wczesnych godzin porannych na ulicach miasta i powiatu policja prowadzi wzmożone kontrole. Trwają działania "Trzeźwość". Celem akcji jest skontrolowanie jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie z dalszej jazdy osób na podwójnym gazie.
Marsz dla Życia i Rodziny nie tylko w Ostrołęce

Marsz dla Życia i Rodziny nie tylko w Ostrołęce -szkicMarsze dla Życia i Rodziny w naszej diecezji przejdą ulicami w jedenastu miejscowościach, m.in. Ostrołęce, Łomży, Ostrowi Mazowieckiej, Myszyńcu czy Kadzidle. Hasłem tegorocznej wędrówki będzie "Wybierajcie więc życie abyście żyli wy i wasze potomstwo".


CKZiU
JBB

Uczniowie ZS nr 5 w konkursie dla odkrywców Marsa

Uczniowie ZS nr 5 w konkursie dla odkrywców Marsa - szkicDwa zespoły - jeden gimnazjalistów, drugi licealistów będą reprezentowały Zespół Szkół nr 5 w Ostrołęce podczas konkursu dla młodych odkrywców Marsa. Zadaniem zespołów badaczy będzie wzięcie udziału w symulowanym lądowaniu na czerwonej planecie.


JWJB

NFZ chce poprawić dostęp do rehabilitacji i fizjoterapii

NFZ chce poprawić dostęp do rehabilitacji i fizjoterapii - szkicNarodowy Fundusz Zdrowia chce poprawić dostępność do rehabilitacji i fizjoterapii na Mazowszu. Działania mają też na celu zwiększenie puli pieniędzy na świadczenia realizowane w miejscu zamieszkania chorego. NFZ ogłosił konkurs w sprawie zawarcia umów na działania zdrowotne.


Wielkanocne warsztaty dla seniorów

Wielkanocne zajęcia dla seniorów - 27.03Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Muzeum dla Seniora". Tym razem wydarzenie będzie poświęcone zwyczajom wielkanocnym. Goście dowiedzą się jak niegdyś świętowano Wielkanoc na Kurpiach.


"Festiwal Nauki" w Zespole Szkół nr 5 (zdjęcia)

'Festiwal Nauki' w Zespole Szkół nr 5 (zdjęcia) -szkic"Festiwal Nauki" w ZS nr 5 w Ostrołęce już na stałe wpisał się w kalendarz szkolnych wydarzeń. W działania co roku angażują się uczniowie i nauczyciele, a efekty ich pracy wprowadzają w zachwyt zwiedzających, zwłaszcza gimnazjalistów.


Reklama

Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja

Polecamy

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.58 zł

4.89 zł

4.25 zł

1.96 zł

Sprawdź szczegóły

Polecamy