sobota, 25 marca 2017 r., imieniny Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

Aktualności

"Pół na pół" w "Oczku" (zdjęcia, wideo)

'Pół na pół' w 'Oczku' (zdjęcia, wideo)Na kolejny ciekawy koncert zaprosiły mieszkańców Ostrołęki wokalistki Studia Piosenki oraz aktorzy Ostrołęckiej Sceny Autorskiej. Na scenie im. Pawła Opęchowskiego w klubie "Oczko" w piątkowy wieczór zorganizowano wydarzenie pt. "Pół na pół".O Iraku "Przy Studziennej" (zdjęcia, wideo)

O Iraku 'Przy Studziennej' (zdjęcia, wideo)Agnieszka Glabas była gościem piątkowego spotkania z cyklu "Klub podróżnika", które odbyło się w klubie "Przy Studziennej". Ostrołęczanka znana pod pseudonimem "Atamanka" przez wiele lat była dziennikarką, fotografką i nauczycielem.Warsztaty tworzenia latawców (zdjęcia)

Warsztaty tworzenia latawców (zdjęcia)Na konstruowaniu latawców upłynęło piątkowe popołudnie grupie mieszkańców, którzy postanowili wziąć udział w nietypowych warsztatach w ostrołęckim muzeum. Podczas zajęć uczestnicy uczyli się, jak własnoręcznie skonstruować latawiec przyozdobiony motywami patriotycznymi.


Villa Piano

Wernisaż wystawy Jana Dobkowskiego (zdjęcia, wideo)

Wernisaż wystawy Jana Dobkowskiego (zdjęcia, wideo)Wernisaż wystawy akwarel Jana Dobkowskiego z cyklu "Uniwersum" odbył się w piątkowy wieczór w Galerii Ostrołęka. Główną kanwą jest pojęcie linii i jej nieskończoności. Tej serii akwarel autor nadał podtytuł "Mały Wszechświat w wielkim mieście".

O Ostrołęce i Kurpiach w "Strefie Mazowsze" TVP (wideo)

O Ostrołęce i Kurpiach w 'Strefie Mazowsze' TVP (wideo)W jednym z odcinków programu "Strefa Mazowsze", realizowanego przez TVP, wystąpiła Barbara Kalinowska z Muzeum Kultury Kurpiowskiej, która opowiadała o historii mieszkańców Ostrołęki i Kurpiowszczyzny, wirtualnie oprowadzając widzów po muzealnej wystawie.Dołącz do wielopokoleniowego śpiewania w muzeum

Dołącz do wielopokoleniowego śpiewania w muzeum - 16.03.Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na kolejne wielopokoleniowe spotkanie śpiewające z cyklu "Śpiewaj razem z nami". Do grupy może dołączyć każdy chętny, chcący wspólnie zaśpiewać i pokazać muzykalną część swojej natury. Wstęp na spotkania jest bezpłatny."Bigos małżeński" w ostrołęckiej bibliotece

'Bigos małżeński' w ostrołęckiej bibliotece - 15.03Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza mieszkańców miasta na kolejne spotkanie literackie. Tym razem swoją publikację pt. "Bigos małżeński. Jak się dogadać. Mini-poradnik dla małżonków" zaprezentują Joanna i Norbert Dawidczykowie.32 Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej

32. Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej - 8-9.04.Po raz kolejny wierni z całej diecezji łomżyńskiej spotkają się podczas Światowych Dni Młodzieży. Tradycja młodzieńczej manifestacji wiary oraz przekazywanie świadectwa jest praktykowana od wielu lat także w wymiarze kościoła lokalnego. Tym razem młodzież spotka się w Wyszkowie.


CKZiU

"Moziem o Kurpsiach po kurpsiosku" po raz szósty

'Moziem o Kurpsiach po kurpsiosku' po raz szósty - 18.03.Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łysych zaprasza do udziału w VI Konkursie Gadki Kurpiowskiej "Moziem o Kurpsiach po kurpsiosku". Celem konkursu jest przedstawienie życia Kurpiów, ale też odszukanie osób, które potrafią poszukiwać się autentyczną gwarą kurpiowską.


JWJB

Pisanki z drogą krzyżową obiektem miesiąca

Pisanki z drogą krzyżową obiektem miesiącaW krajach kultury chrześcijańskiej trwa właśnie Wielki Post, który zwiastuje nadchodzące święta Wielkiej Nocy. Ostrołęckie Muzeum Kultury Kurpiowskiej wybrało stosowny do czasu wirtualny obiekt miesiąca, którym jest cykl wydmuszek przedstawiających drogę krzyżową.Pożar drzewa na os. Stacja

Pożar drzewa na os. StacjaJedną interwencję odnotowali w ciągu ostatniej doby strażacy z Ostrołęki i powiatu. W piątek po godz. 23.00 na ul. Nasypowej (os. Stacja) doszło do pożaru pojedynczego drzewa. Ogień ugasili strażacy z Ostrołęki. Wystarczył jeden zastęp.
Mistrz jazdy na wprost (wideo)

Mistrz jazdy na wprost (wideo)Czasem nawet najlepsze oznakowanie nie pomoże, gdy za kierownicą siedzi młody kierowca, a wokół rozchodzi się woń perfum od towarzyszącej płci pięknej. Być może to było powodem braku skupienia na drodze kierowcy renault laguna, który wymusił pierwszeństwo na al. Jana Pawła II.JBB

Szczypiorniści III LO ze złotem (zdjęcia, wideo)

Szczypiorniści III LO ze złotem (zdjęcia, wideo)Piłkarze ręczni III LO po raz drugi z rzędu okazali się najlepsi w rywalizacji szkół średnich o puchar przechodni prezydenta miasta Ostrołęki. W turniejowych zmaganiach nie zabrakło zaciętych i emocjonujących batalii. Drużyny prezentowały w rywalizacji wyrównany poziom.

  •  
  • 10:22, 11.03.2017 r.

JBB

Natalia Plewko ze złotem OOM w Bochni

Natalia Plewko ze złotem OOM w BochniKoszykarka Unii Basket Ostrołęka Natalia Plewko udanie rywalizowała w barwach reprezentacji Mazowsza w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podopieczna trenera Mariusza Mierzejewskiego wraz z zespołem wywalczyła złoty medal.

  •  
  • 10:21, 11.03.2017 r.Młoda Korona zagra w elitarnym gronie

Młoda Korona zagra w elitarnym groniePiłkarze ostrołęckiej Korony z roczników 2009/2010 wezmą udział w rozgrywkach Klubowych Mistrzostw Polski 2017. Podopieczni trenera Piotra Karczewskiego będą mieli możliwość rywalizacji z najlepszymi zespołami w kraju m.in. Legią Warszawa i Lechem Poznań.

  •  
  • 10:20, 11.03.2017 r.

BRW

Pokaz siły Ostrołęckiego KKK w Zambrowie

Pokaz siły Ostrołęckiego KKK w ZambrowiePo ciężko przepracowanych treningach podczas Zimowej Szkoły Karate reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin powrócili do rywalizacji. Tym razem podopieczni sensei Wiesława Orzoła wzięli udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Zambrowa.

  •  
  • 10:19, 11.03.2017 r.


Referendum nie będzie. Czy Rzekuń złoży broń? (zdjęcia)

Referendum nie będzie. Czy Rzekuń złoży broń? (zdjęcia) - szkicInicjowane przez mieszkańców gminy Rzekuń referendum w sprawie przyłączenia części terenów do Ostrołęki, które zaplanowano na 19 marca br., nie odbędzie się. Chociaż rada była w tej sprawie jednogłośna, wojewoda wszczął postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały.


Skrzynka pochwał: strażnikom miejskim wystarczył zegarek

Skrzynka pochwał: strażnikom miejskim wystarczył zegarekSkrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów: Chcę pochwalić strażników miejskich, którzy w piątek pieszo (!) przybyli na ul. Elizy Orzeszkowej w Ostrołęce. Panowie interweniowali w sprawie kierowców przekraczających czas parkowania, który w tym miejscu ograniczony jest do 20 minut.Reklama

Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja

Polecamy

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.58 zł

4.89 zł

4.25 zł

1.96 zł

Sprawdź szczegóły

Polecamy