środa, 26 kwietnia 2017 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Aktualności

Gminna strona jak blog wójta

Stanisław Godzina: dokonano destrukcji finansów publicznychPodczas ostatniej sesji rady gminy w Rzekuniu wprowadzono zmiany w budżecie. Wójt Stanisław Godzina podczas obrad wyszedł z sali, a gminną stronę internetową wykorzystał do publikacji własnych opinii. Stwierdził m.in., że zmianą budżetu dokonano destrukcji finansów publicznych.Skrzynka skarg: młoda matka biła małego chłopca

Skrzynka skarg: młoda matka biła małego chłopcaSkrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
Nie wolno bić dzieci! W poniedziałek 10 kwietnia zauważyłam, jak przy ul. Ks. Pędzicha w Ostrołęce młoda matka biła małego chłopczyka, wyglądał na około trzy latka. Dziecko trzymane przez matkę za rączkę siadało na ziemi.Nowe utwory od DJ Kez i Karola N (wideo)

Nowe utwory od lokalnych didżejów (wideo) -szkicKarol Nicewicz (Karol N) z gminy Łyse i ostrołęczanin Konrad Koziatek (DJ Kez) to pasjonaci oraz producenci muzyki techno. Po ostatnim sukcesie utworu W.O.S., nie spoczywają na laurach. Ich nowe brzmienia "Kotelki" i "Charubin" zostały docenione przez didżejów na całym świecie.


JBB

Strażackie podsumowanie doby

Strażackie podsumowanie dobyDwie interwencje odnotowali w ciągu ostatniej doby strażacy z Ostrołęki i powiatu. W piątek w Kadzidle przy ul. Lokalnej o godz. 12.12 zgłoszono pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego. Zadysponowano zastęp OSP Kadzidło.Najlepsze w mieście piłkarki z II LO (zdjęcia, wideo)

Najlepsze w mieście piłkarki z II LO (zdjęcia, wideo)Piłkarki z II LO zostały mistrzyniami Ostrołęki w piłce nożnej szkół średnich. W rywalizacji o puchar przechodni prezydenta miasta odniosły pewne zwycięstwa nad rywalkami. Szczególnie efektowne zwycięstwo zapisały na swoim koncie w ostatnim starciu ZSZ nr 3.

  •  
  • 10:00, 22.04.2017 r.


Truszkowski: W szatni Korony każdy jest ważny

Truszkowski: W szatni Korony każdy jest ważnyPiłkarze Korony Ostrołęka w rundzie wiosennej ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka notują na swoim koncie udane występy. Żółto-niebiescy wywalczyli do tej pory jedenaście punktów i są pewnym liderem rozgrywek i głównym kandydatem do awansu.

  •  
  • 09:59, 22.04.2017 r.


Siatkarze Energi w Wilczynie ulegli Olimpii Sulęcin

Siatkarze Energi w Wilczynie ulegli Olimpii SulęcinSiatkarze Energi Ostrołęka w pierwszym spotkaniu turnieju półfinałowego II ligi w Wilczynie ulegli Olimpii Sulęcin 0:3. Podopieczni trenera Mateusza Mielnika rozegrali słabe spotkanie, popełnili dużo błędów i nie dali rady nawiązać skutecznej walki o zwycięstwo.

  •  
  • 09:59, 22.04.2017 r.


Udane występy Lendzioszek w reprezentacji Polski

Udane występy Lendzioszek w reprezentacji PolskiZawodniczka Nike Ostrołęka Gabriela Lendzioszek zanotowała kolejne udane występy w reprezentacji Polski. Tym razem w hiszpańskiej Palencii nasze siatkarki do lat 16 walczyły o kwalifikację na Mistrzostwa Europy. W turnieju odniosły dwa zwycięstwa.

  •  
  • 09:58, 22.04.2017 r.


"Moja Ostrołęka" na Instagramie

'Moja Ostrołęka' na InstagramieInstagram to kolejne medium społecznościowe, na którym swój profil aktywnie prowadzi serwis "Moja Ostrołęka". Zdjęcia z aktualnych, najważniejszych i najciekawszych wydarzeń w Ostrołęce i powiecie znajdziecie pod hashtagiem #mojaostroleka.Warsztaty dla diabetyków w ostrołęckim ratuszu

Warsztaty dla diabetyków w ostrołęckim ratuszu - 24.04Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddział Miejsko-Powiatowy w Ostrołęce zaprasza osoby chore na cukrzycę na warsztaty edukacyjne. W zajęciach wezmą udział również specjaliści - psycholog i dietetyk. Podczas spotkania będzie można zapisać się do stowarzyszenia.Sesja rady powiatu (porządek obrad)

Sesja rady powiatu (porządek obrad)Na najbliższy poniedziałek 24 kwietnia zwołano XXXI sesję rady powiatu. Poza stałymi punktami obrad, rajcy zajmą się m.in. zmianami uchwał w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminie Łyse i miastu Ostrołęka oraz zmianami w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej.
Konferencja "Gdybym mógł z wami rozmawiać" w ZS nr 4

Konferencja 'Gdybym mógł z wami rozmawiać' w ZS nr 4 - 25.04Zespół Szkół nr 4 w Ostrołęce (osiedle Wojciechowice) po raz kolejny zaprasza rodziców, opiekunów, nauczycieli oraz terapeutów na konferencję poświęconą autyzmowi. W tym roku hasłem spotkania będzie "Gdybym mógł z wami rozmawiać".
O bracie Zenonie Żebrowskim w MBP

O bracie Zenonie Żebrowskim w MBPMiejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza na spotkanie regionalne w Klubie przy Studziennej. Tym razem bohaterem spotkania będzie brat Zenon Żebrowski. O tym kurpiowskim apostole Japonii i barwnej postaci związanej z naszym regionem opowiadał będzie mgr Grzegorz Korsak.


CKZiU

O komiksach w "Muzeum dla seniora"

O komiksach w Muzeum dla senioraMuzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Muzeum dla Seniora", które odbędzie się w najbliższy poniedziałek 24 kwietnia. Zajęcia poświęcone będą komiksowi, a poprowadzi je znawca i pasjonat komiksów Stanisław Orłowski.
Zwycięzcy pierwszego etapu konkursu KRUS (zdjęcia)

Zwycięzcy pierwszego etapu konkursy KRUS (zdjęcia) -szkicZakończył się pierwszy etap siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa!". Na terenie działania Placówki Terenowej KRUS w Ostrołęce wzięło udział 147 uczniów z 18 szkół.JBB

Kurpie Dance Cup w Myszyńcu

Kurpie Dance Cup w Myszyńcu - 22.04.W hali sportowej Zespołu Szkół w Myszyńcu odbędą się Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne "Kurpie Dance Cup 2017". Ta impreza taneczna skierowana jest nie tylko do zawodowych tancerzy, ale też do amatorów, pasjonatów i wszystkich chętnych, którzy zechcą kibicować zawodnikom.


JBB

Żwirki silikonowe - hit czy kit?

Żwirki silikonowe - hit czy kit?Kocia kuweta nierzadko jest miejscem newralgicznym. Musi nie tylko odpowiadać kotu, ale również być higieniczna dla reszty domowników. Te dwa aspekty niestety czasami się wykluczają, co wynika przede wszystkim z zastosowania nieprawidłowego żwirku.JWJBOprogramowanie medyczne dla przychodni

Oprogramowanie medyczne dla przychodniPrace nad cyfryzacją polskiej służby zdrowia trwają już od kilku lat. CSIOZ pod nadzorem Ministerstwa Zdrowia realizuje program P1, którego celem jest stworzenie wielozadaniowej platformy, służącej do gromadzenia, udostępniania i analizy danych medycznych.


Dziwna Para


Ekologiczne prezentacje dzieci w OCK (zdjęcia, wideo)

Przegląd Dziecięcej Ekologicznej Twórczości Scenicznej (zdjęcia, wideo) -szkicKolorowe, pomysłowe, a przede wszystkim tematycznie ekologiczne występy można było podziwiać w Ostrołęckim Centrum Kultury. Podczas Przeglądu Dziecięcej Ekologicznej Twórczości Scenicznej zaprezentowało się 225 młodych uczestników.


Reklama

Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MissMazowsza
Ynet.pl
Spaja

Polecamy

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.58 zł

4.96 zł

4.29 zł

1.98 zł

Sprawdź szczegóły

Polecamy