sobota, 25 marca 2017 r., imieniny Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

Aktualności

Linia Ostrołęka-Chorzele coraz bliżej remontu

Linia Ostrołęka-Chorzele coraz bliżej remontuW 2015 roku władze Mazowsza oraz spółka PKP PLK podpisały list intencyjny. W dokumencie wskazano listę inwestycji przewidzianych do realizacji w ramach RPO WM 2014-2020. W planach ujęto m.in. linię Ostrołęka-Chorzele. O sprawie informuje dwumiesięcznik "Z Biegiem Szyn".

"Mam Talent" w Gimnazjum nr 1 (zdjęcia, wideo)

'Mam Talent' w Gimnazjum nr 1 (zdjęcia, wideo) -szkicW Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce przygotowano prawdziwe show - "Mam Talent". Swoje uzdolnienia zaprezentowali nie tylko uczniowie szkoły, ale również jej absolwenci. Wszystkie występy zostały nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami.Skrzynka pytań: kiedy remont mostu w Czarnotrzewiu?

Skrzynka pytań: kiedy remont mostu w Czarnotrzewiu? - szkicSkrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
Mam pytanie dotyczące rzekomego remontu mostu w miejscowości Czarnotrzew w gminie Baranowo. Chciałbym wiedzieć czy rzeczywiście takie przedsięwzięcie będzie miało miejsce i kiedy.


JWJB

Wieszak z "Wymianą ciepła" również w Ostrołęce

'Wymiana ciepła' także w Ostrołęce - szkicW Ostrołęce zainicjowano ogólnopolską akcję pod hasłem "Wymiana ciepła". W domu handlowym "Kupiec" stanął wieszak, na którym można zostawić ubrania dla potrzebujących oraz osób bezdomnych, które w każdej chwili mogą wziąć ubrania całkowicie za darmo.Marsz dla Życia i Rodziny w Ostrołęce

Marsz dla Życia i Rodziny w Ostrołęce - 25.03 szkicUlicami naszego miasta już po raz ósmy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Inicjatywa ta, podobnie jak w latach ubiegłych, jest manifestacją przywiązania do wartości życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Wędrówkę poprzedzi msza święta w kościele farnym.Dzieci z "ósemki" powitały wiosnę (zdjęcia, wideo)

Dzieci z 'ósemki' powitały wiosnę (zdjęcia, wideo) -szkicMaluchy z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Ostrołęce postanowiły wraz ze swoimi wychowawczyniami pożegnać chłodną zimę i zaprosić znacznie cieplejszą porę roku - wiosnę. Przedszkolaki ubrane w piękne, zielone stroje powitały ją bardzo radośnie i twórczo.


BRW

Zatrzymano sześć dowodów rejestracyjnych

Zatrzymano sześć dowodów rejestracyjnychPonad 140 pojazdów skontrolowali policjanci ruchu drogowego na terenie miasta i powiatu podczas działań "Truck&Bus". 31 zatrzymanych pojazdów stanowiły ciężarówki. W sześciu przypadkach policjanci zakwestionowali stan techniczny pojazdów, który nie odpowiadał wymaganiom.Miał 3,2 promila alkoholu. Jechał rowerem

Miał 3,2 promila alkoholu. Jechał roweremKompletnie pijany rowerzysta poruszał się jedną z ostrołęckich ulic. Nagle przewrócił się próbując zjechać z ulicy na chodnik. Z pomocą nadeszli mundurowi. Mężczyzna musiał się zdziwić, bo były to chyba ostatnie osoby, które chciał zobaczyć. Miał 3,2 promila alkoholu.O Polsce walczącej w OCK (zdjęcia)

'Polska Walcząca' na wystawie i w filmie (zdjęcia) -szkicInstytut Pamięci Narodowej i Główna Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu zaprosiły ostrołęczan na film oraz wystawę. Wydarzenia poświęcone zostały Polsce walczącej, przemilczanym zbrodniom Urzędu Bezpieczeństwa na Polakach oraz historii Żołnierzy Wyklętych.Golon: Cieszy mnie kolejna wygrana (wideo)

Golon: Cieszy mnie kolejna wygrana (wideo)Kolejne zwycięstwo w formule K1 w kategorii -77 kg na swoim koncie zapisał Piotr Golon z Fight Academy Ostrołęka. Podopieczny trenera Arkadiusza Ludwiczaka stoczył zacięty i emocjonujący pojedynek z Bartłomiejem Arnistą z Fighters Team Pisz.

  •  
  • 11:51, 21.03.2017 r.Trampkarze Korony na remis z Wisłą (zdjęcia, wideo)

Trampkarze Korony na remis z Wisłą (zdjęcia, wideo)Piłkarze ostrołęckiej Korony w drugim wiosennym spotkaniu rozgrywek I ligi mazowieckiej zremisowali w meczu przed własną publicznością z Wisłą Płock 1:1. Podopieczni trenera Michała Noska rozegrali dobre zawody i wywalczyli cenny punkt do tabeli.

  •  
  • 11:50, 21.03.2017 r.


JBB

Karatecy Ostrołęckiego KKK rozbijali cegły (wideo)

Karatecy Ostrołęckiego KKK rozbijali cegły (wideo)Podczas Gali Kurpiowska Kuźnia Mistrzów nie zabrakło pokazu Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się podopieczni sensei Radosława Sikory i sensei Krzysztofa Ślaskiego, którzy trenują w sekcji w Lelisie.

  •  
  • 11:49, 21.03.2017 r.Szczypiorniści Trójki ulegli AZS UW Warszawa

Szczypiorniści Trójki ulegli AZS UW WarszawaSzczypiornistom ostrołęckiej Trójki wyjazdowe spotkanie nie służą. Tym razem podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego w niedzielnej konfrontacji ulegli AZS UW Warszawa 25:37. Już do przerwy nasi piłkarze przegrywali w stolicy różnicą czterech bramek.

  •  
  • 11:48, 21.03.2017 r.Pijana matka opiekowała się dzieckiem

Pijana matka opiekowała się dzieckiemKolejna pijana matka opiekowała się niespełna dwuletnim dzieckiem. 28-letnia ostrołęczanka wydmuchała 1,3 promila alkoholu. O zdarzeniu policję powiadomił ojciec dziecka, który dowiedział się, że jego konkubina jest pijana, a w jej mieszkaniu znajduje się także obcy mężczyzna.


JBB
CKZiU

Gminne Targi Edukacyjne w Łysych

Gminne Targi Edukacyjne w Łysych - 23.03.Po raz drugi w Łysych odbędą się Gminne Targi Edukacyjne, podczas których młodzież trzecich klas gimnazjalnych będzie miała możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną placówek ponadgimnazjalnych. Wydarzenie odbędzie się w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Łysych.
Zalana piwnica i pożar samochodu

Zalana piwnica i pożar samochoduPodczas minionej doby strażacy z ternu naszego miasta i powiatu interweniowali dwukrotnie.
1. W miejscowości Lipniki (gm. Łyse) o godz. 15.33 wypompowywano wodę z zalanej piwnicy budynku mieszkalnego. Zadysponowano zastęp OSP Lipniki.
Msze święte o uzdrowienie duszy i ciała

Msze święte o uzdrowienie duszy i ciała W najbliższy weekend, w piątek i sobotę (24 i 25 marca) w Sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce odbędą się msze święte o uzdrowienie duszy i ciała. Jak zwykle nabożeństwu będzie przewodniczył ojciec Teodor Knapczyk OFM.


Villa Piano

Znaleziono klucze

Znaleziono kluczeW poniedziałek 20 marca w godzinach popołudniowych na ul. Małej w Ostrołęce leżał pęk kluczy. Czytelnik szuka za naszym pośrednictwem właściciela zguby. Kontakt ze znalazcą za pomocą numeru telefonu 504-674-333.


O Henryku Ciszewskim w klubie "Przy Studziennej" (zdjęcia)

O Henryku Ciszewskim w klubie 'Przy Studziennej' (zdjęcia) - szkicMieszkańcy miasta spotkali się w klubie "Przy Studziennej", aby wspólnie wspominać Henryka Ciszewskiego, badacza regionu, twórcę ludowego (rzeźbiarz, mucyk grający na flecie i ligawce). Wydarzenie zorganizowano w ramach cyklu "Literacki Album Pamięci".


Zdzisław Zyśk gościł w Kadzidle (zdjęcia)

Zdzisław Zyśk gościł w Kadzidle (zdjęcia)W kadzidlańskim "Kinie za Rogiem" gościł Zdzisław Zyśk, który promował tomik wierszy "Chwile", wydany przez Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki. Autor czytał podczas spotkania swoje wiersze, opowiadał też o swoich inspiracjach poetyckich i muzycznych oraz Kurpiach.


Reklama

Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja

Polecamy

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.58 zł

4.89 zł

4.25 zł

1.96 zł

Sprawdź szczegóły

Polecamy