« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Czesława, Amalii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Październik z atrakcjami w OCK

Wiele atrakcji czeka na nas w październiku w Ostrołęckim Centrum Kultury. Przed nami Ostrołęcki Festiwal Fotografii. Dla fanów: koncert Nocnej Zmiany Bluesa. Dla najmłodszych tradycyjnie przewidziano spotkanie z muzyką i spektakl w ramach akcji "Godziny dla rodziny".

VI Ostrołęcki Festiwal Fotografii (2-17.X)

2 październik (czwartek)
Nobliści
Wernisaż wystawy Jacka Poremby. Autor specjalizuje się w fotografii mody oraz fotografii portretowej i reklamowej. Pracował dla czasopism m.in. Viva, Uroda, Pani, Gala, Cosmopolitan, Twój Styl i Marie Clair. "Portrety noblistów przyjęły ulubioną przez Jacka formę: postaci wyłaniają się z czarnych czeluści. Dzięki temu są całkowicie pozbawione kontekstu, widzimy tylko jaśniejących ludzi i ich energię. Twarze ustawione są na wprost kadru i w tych symetrycznych spojrzeniach drzemie swoista magia. Z pozoru banalne, a naładowane po brzegi. Na spotkanie z każdym z nich Jacek miał dosłownie kilka minut. W jaki sposób udało mu się zrobić zdjęcia, na których większość bohaterów promienieje i faktycznie bylibyśmy gotowi oddać im pod opiekę sprawy pokoju na świecie? Czyja to zasługa, fotografa czy fotografowanych?" - Dawid Bednarski.
Narodowe Centrum Kultury było współorganizatorem wystawy zdjęć pt. "Nobliści" Jacka Poręby w Galerii Kordegarda w maju tego roku.
Galeria Ostrołęka, godz. 19.00, wstęp wolny.

3 październik (piątek)
Portrety Niewydumane
Mini-wystawa prac Jolanty Góralskiej - członka Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego. Zobaczymy klasyczne czarno-białe portrety studyjne.
Bar Wehikuł (ul. Głowackiego), godz. 18.00, wstęp wolny.

9 X (czwartek)
Indywidualności polskie
Zobaczymy czarno-białe portrety wielu znanych Polaków autorstwa Krzysztofa Gierałtowskiego. jednego z czołowych reprezentantów współczesnej fotografii polskiej. Znakomity interpretator ludzkich twarzy, twórca własnych, przenikliwych wizji portretowanych osób. Od ponad czterdziestu lat portretuje indywidualności świata polskiej kultury, polityki, nauki, polskiej inteligencji. Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w renomowanych muzeach i galeriach w kraju i za granicą.
Galeria Ostrołęka, godz. 19.00, wstęp wolny

10 X (piątek)
Iluzje
Wystawa fotografii Jarosława Boczkowskiego. Ekonomista. Ukończył zarządzanie finansami na UMK w Toruniu i studia doktoranckie w Akademii L.Koźmińskiego w Warszawie. Dyrektor finansowy w jednym z polskich oddziałów szwajcarskiego koncernu energetycznego. Fotograficzny pasjonat, samouk. Członek OTF. Wystawa jest zbiorem prac wykonanych na przestrzeni ostatnich trzech lat.
godz. 18, wstęp wolny

11, 12 X (sobota, niedziela)
Galeria Bezdomna
To projekt wymyślony przed laty przez dwóch znanych fotografów Tomka Sikorę i Andrzeja Świetlika. Jej ideą jest prezentacja zdjęć w starych, opuszczonych lub czekających na remont pomieszczeniach. Każdy kto ma ochotę może przyjść, przynieść swoje zdjęcia i poczęstunek, przygotować wystawę i zaprosić swoich gości na wernisaż. Zapraszamy wszystkich do udziału w wystawie. Montaż w sobotę, w godz. 10-18, niedzielę w godz. 11-17,
a wernisaż w niedzielę o godz. 18 - budynek Kasyna, ul. Bogusławskiego

16 X (czwartek)
Geniusz zaklęty w fotografii
Projekcja I części filmu prod. BBC.
Ta fascynująca i mistrzowsko przygotowana seria (6 części) jest nie tylko najdokładniejszym opisem 170-letniej historii fotografii, ale również niezwykłą próbą odpowiedzi na pytanie co powoduje, że jest się dobrym fotografem. Geniusz zaklęty w fotografii przedstawia najważniejsze zagadnienia fotografii na przestrzeni dziesięcioleci - od dagerotypu do fotografii cyfrowej, od portretów do fotografii dziennikarskiej, od sztuki do reklamy.
Galeria Ostrołęka, godz. 18.00, wstęp wolny

17 X (piątek)
Autoportret Gregora Laubscha
Wernisaż wystawy niemieckiego fotografa polskiego pochodzenia. W 1989 roku wyemigrował wraz z rodzicami do Niemiec. Od 2008 mieszka w Tempelhof-Schőneberg, gdzie ma swoją pracownię i gdzie powstaje większość jego portretów i autoportretów. Jego prace wystawiane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Warszawie, Wrocławiu i Gliwicach czy Nowym Tomyślu.
hol OCK, godz.18.00, wstęp wolny

VI Ostrołęcki Festiwal Fotografii, którego organizatorami są Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne i Galeria Ostrołęka OCK realizowany jest w ramach projektu współfinansowanego przez Miasto Ostrołęka wyłonionego w konkursie ofert dla organizacji pozarządowych.

8 X (środa) spotkanie z muzyką
Spotkania z muzyką "Stroiki, guziki, pałeczki, szczoteczki"
Instrumenty perkusyjne należą do najstarszych instrumentów na świecie. Niektórzy powiadają,
że muzyka zaczęła się od perkusji, bo “na początku był rytm”. Podobnie akordeon, wynaleziony
w XIX w. fascynuje kompozytorów bogactwem efektów brzmieniowych o służy artystycznym eksperymentom. Poznamy budowę instrumentów i techniki gry na nich.
sala widowiskowa OCK, godz. 13.15, bilet 5 zł

12 X (niedziela) spektakl teatralny
Pan Tom Buduje Dom
Spektakl Stowarzyszenia Teatr Per Se - na podstawie tekstu Stefana Themersona. Pan Tom, Architekt Kąt i Pan Hydrant opowiadają o tym, jak zbudować dom.
Pan Tom Buduje Dom - to bajka o wynalazkach i poszukiwaniu szczęścia. To dwie drabiny, skrzynka, deska, stołek i wiaderko oraz znaczenia które rodzą się w głowie za sprawą naszej wyobraźni. Pan Tom Buduje Dom to podróż w świat wyobraźni i teatru lalek cieniowych. (...) Trzymajcie się dzieciaki i załóżcie kaski; nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć na budowie.
Scenariusz, scenografia, reżyseria: Zespół
Muzyka: Krzysztof Misiak
Aktorzy: Anna Kaźmierowska, Joanna Stanowska i Mariusz Pogonowski – jak dzieciaki z podwórka wymyślają szalone przygody, wciągając publiczność w świetną i zabawną grę.
cena biletu: 5 zł dziecko, 10 zł dorosły
sala widowiskowa OCK, godz. 12.00
Godziny dla Rodziny - akcja finansowana ze środków Samorządu Miasta pod patronatem Rady Miasta i Prezydenta Miasta Ostrołęki

18 X (sobota) koncert
Nocna Zmiana Bluesa
Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa to klasyka! Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa zawdzięcza nietypowemu (jak na grupę o charakterze bluesowym) instrumentarium. Wszyscy muzycy używają wzmacniaczy, lecz grają wyłącznie na instrumentach akustycznych.
Grają ponad ćwierć wieku... A ciągle promieniują energią i radością grania! Z łatwością nawiązują kontakt z każdą widownią, której udziela się pozytywna atmosfera koncertu.
Sławek Wierzcholski - najpopularniejszy polski wykonawca bluesa, wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie Stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 30 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można obdzielić znacznie większe grono artystów.
Sekcję rytmiczną tworzą: Grzegorz Minicz – bębny, Piotr Dąbrowski – akustyczna gitara basowa,
Marek Dąbrowski – gitara akustyczna.
sala widowiskowa OCK, godz. 17, bilet 25 zł
Nastroje we Dwoje to akcja finansowana z Budżetu Miasta i pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki

20 X (poniedziałek) konferencja naukowa
"Kino i film w dziejach Ostrołęki na tle Mazowsza i w kraju"
Na konferencję zapraszają Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe im. Adama Chętnika oraz Ostrołęckie Centrum Kultury i Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.
Program konferencji:
godz. 10.30 – otwarcie wystawy "Kino w dziejach Ostrołęki" w holu OCK
godz. 11.00 – otwarcie konferencji naukowej połączone z inauguracją roku edukacyjnego Akademii Filmowej
Referaty wygłoszą:
- dr hab. Krzysztof Kornacki - prof. UG - "Znaczenia kina i lokalnego środowiska filmowego w życiu kulturalnym regionu"
- dr Jerzy Kijowski - "Wybrane zagadnienia dziejów kina w historii Ostrołęki i regionu"
- dr Antoni Kustusz - "Kino i film w prasie lokalnej w Ostrołęce i na Mazowszu"
- dr Barbara Kalinowska - "Dzieje rodziny Lendów i ich związki z kinem w Ostrołęce"
- mgr Aldona Rusinek - "Spotkania z ludźmi filmu w Ostrołęce"
- mgr Barbara Cichoń - "Dzieje Dyskusyjnego Klubu Filmowego REJS w Ostrołęce"
- mgr Magdalena Dorobińska - "Amatorski Klub Filmowy i środowisko filmowe Ostrołęki na tle historii kina regionu"
sala widowiskowa OCK, wstęp wolny.

Wyświetleń: 2040
 
14:06, 01.10.2014 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama





Najbardziej poczytne