poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r., imieniny Anastazji, Wacława, Leonida

Reklama   |   Kontakt

Archiwum artykułów


W poniższym spisie znajdują się wszystkie wiadomości opublikowane od września 2017 r. Jeżeli szukasz starszych publikacji zajrzyj do archiwum i skorzystaj ze znajdującej się tam wyszukiwarki.


Znaleziono klucze z breloczkiem

W okolicach ulicy Inwalidów Wojennych, pomiedzy kinem Jantar a bankiem znaleziono klucze z breloczkiem. Jeśli rozpoznajesz swoja zgubę, zgłoś się do znalazcy pod wskazany numer telefonu.
Policjanci apelują: Wyprowadzaj psa na smyczy

W ostatnim czasie policjanci z Ostrołęki odebrali kilka zgłoszeń dotyczących niewłaściwej opieki nad czworonogami. Mundurowi przypominają, że posiadanie psa to oczywiście duża radość, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność, która wiąże się także z obowiązkami, jakie nakłada prawo na właściciela czworonoga. 

Pchli targ w Ostrołęce już 20 kwietnia

Niemal w każdym mieszkaniu, garażu czy piwnicy można znaleźć rzeczy, których nikt nie używa, nie potrzebuje, a wyrzucić szkoda, bo są jak nowe. Kurzą się, zajmują miejsce, ale co z nimi zrobić, bo przecież nie trafią na śmietnik. Jest rozwiązanie - Pchli Targ w Ostrołęce!Informacja Prezydenta Miasta Ostrołęki

Informacja Prezydenta Miasta Ostrołęki, o sprzedaży nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Skarbu Państwa na rzecz użytkownika wieczystego (dz. nr 40152/20, 40152/22)."Morze jesiennego słońca" Wiesława Janusza Mikulskiego

Przed nami promocja najnowszej książki pt. "Morze jesiennego słońca" Wiesława Janusza Mikulskiego. Książka to wiersze i aforyzmy, w tym utwory przetłumaczone na język ukraiński. Zawiera bardzo bogaty aneks fotograficzny i materiałów zeskanowanych dotychczas nigdzie niepublikowanych. 


Jakie drewno na schody do domu?

Drewno to jeden z najpopularniejszych materiałów stosowanych do budowy schodów do domu. Jest trwałe, estetyczne i nadaje wnętrzu ciepły oraz przytulny wygląd. W przypadku schodów produkowanych przez firmę DOLLE wybór odpowiedniego rodzaju drewna jest kluczowy dla jakości i wytrzymałości schodów i ich funkcjonalności.


Międzyplanetarna wyprawa Małego Księcia (zdjęcia)

W ramach cyklu Godziny dla rodziny widzowie obejrzeli spektakl "Mały książę". Ponadczasowa historia o międzyplanetarnej wyprawie Małego Księcia w magicznym wykonaniu aktorów Teatru MER została pokazana w niedzielę 14 kwietnia.
Mammobusy odwiedzą Ostrołękę. Zbadaj się!

Narodowy Fundusz Zdrowia zachęca do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych. Specjalny mammobus z nowoczesnym sprzętem sukcesywnie odwiedza wszystkie, nawet najmniejsze gminy na Mazowszu. Udostępniamy najnowszy harmonogram postoju mammobusów.
Wernisaż wystawy "Mój świat vintage" (zdjęcia)

W piątek 12 kwietnia w Holu Ostrołęckiego Centrum Kultury odbył się wernisaż wyjątkowej wystawy Katarzyny Sierzputowskiej "Mój świat vintage". Zobaczyliśmy piękne fotografie stylizowane na bardzo modny ostatnio styl vintage.


Obejrzeliśmy "Szczęśliwą ciotkę" (zdjęcia)

Spektakl na podstawie tekstu Andrzeja Dembończyka przeniósł widzów do XIX wieku. Wujostwo chce ożenić młodego Wiktora. Przedstawiają mu cztery kandydatki - trzy młode dziewczyny i starszą o 20 lat kuzynkę cioci. On ma wybrać sobie jedną z nich za żonę.


Mistrz parkowania na Cieplińskiego

Bloki przy ul. Cieplińskiego mają sporo miejsc parkingowych. Okazuje się jednak, że wciąż zbyt mało, bo jadąc uliczkami pomiędzy blokami można zauważyć takie sytuacje, jak na zdjęciu przesłanym przez naszego Czytelnika.Ostrołęckie zagadki: Lew na szczycie

Jak ten lew się tam znalazł? Kto zdecydował, że szczyt jednego z budynków w mieście przyozdobi takie zwierzę? Ten król wszystkich zwierząt siedzi dumnie, pod łapą trzyma tarczę i spogląda z góry na Ostrołękę. Czy wiecie skąd?
Sprzedaż nieruchomości przy ul. Kołobrzeskiej

Prezydent Miasta Ostrołęki wydał zarządzenie w sprawie sprzedaży nieruchomości gruntowej stanowiącej własność miasta, położonej przy ulicy Kołobrzeskiej, przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na poprawę warunków zagospodarowania nieruchomości przyległej.


Młodzi z pasją: Wiktoria Koziatek podbija kulinarny świat. "Zakochałam się w gastronomi" (zdjęcia, wideo)

Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "Młodzi z pasją". Tym razem nagrywamy w kuchni ZSZ nr 4. Rozmawiam z niezwykle utalentowaną Wiktorią Koziatek, która pomimo młodego wieku ma za sobą wiele gastronomicznych sukcesów i doświadczeń - między innymi staż w hiszpańskiej restauracji, który był nagrodą w akademii kulinarnej. Specjalnie dla naszych czytelników Wiktoria zdradza także kulinarne porady.

Ulga dla pracujących seniorów

Osoby, które po osiągnięciu wieku emerytalnego nie pobierają emerytury,  a nadal pracują, mogą skorzystać z ulgi dla pracujących seniorów. Pozostając w zatrudnieniu, przychody do kwoty 85 528 zł zostaną zwolnione z opodatkowania, a rozliczający się według skali podatkowej do 115 528 zł.Aktualne ceny paliw

Nie przepłacaj za paliwo. Tankując do pełna, dzięki naszemu zestawieniu, możesz zaoszczędzić nawet kilkanaście złotych. Sprawdź aktualne ceny paliw w Ostrołęce. Nasz algorytm został poprawiony, aby zapobiegać promowaniu stacji stosujących ceny dumpingowe.


Odeszli do wieczności

W ostatnich dniach do wieczności odeszli: Jadwiga Kucińska, lat 84, nabożeństwo żałobne odprawione zostało w środę 10 kwietnia o godz. 16.00 w domu pogrzebowym przy ul. Sienkiewicza w Ostrołęce.Uważajcie na dzikie zwierzęta!

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól. Coraz częściej na drogę wbiegają dzikie zwierzęta i dochodzi do wypadków. W ostatnim czasie ostrołęccy policjanci odnotowali kilka takich zdarzeń.

Recydywa! Jechała z dwójką dzieci, 107 km/h w terenie zabudowany!

Ostrołęccy policjanci zauważyli kierującą mercedesem, który w obszarze zabudowanym znacznie przekroczyła prędkość. Pojazd poruszał się ponad dwa razy szybciej niż pozwalają na to przepisy. Okazało się, że kierująca dopuściła się wykroczenia w warunkach tzw. recydywy.Przegląd baśni i legend w Goworowie (zdjęcia, wideo)

W czwartek 11 kwietnia o godz. 10.00 w świetlicy w Goworowie odbył się wyjątkowy przegląd legend i baśni. Usłyszeliśmy wiele wspaniałych mazowieckich opowieści. Najmłodsi zaprezentowali się doskonale. Z zaangażowaniem wcielili się w swoje role i wyglądali jak prawdziwi aktorzy.