wtorek, 24 października 2017 r., imieniny Marcina, Rafała, Arety

Aktualności

Czy oświetlenie w domu wpływa na poprawę samopoczucia i jakości życia?

Nie od dziś wiadomo, że oświetlenie jest jednym z kluczowych elementów, wpływających na atmosferę i nastrój w pomieszczeniu. Ciepłe refleksy sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne i pełne harmonii. Chłodne, idealnie sprawdzi się do punktowego podświetlenia półek.

Czy światło lamp może przyczynić się także do poprawy samopoczucia? Sprawdźmy.

Dobór oświetlenia jest jedną z kluczowych kwestii, branych pod uwagę podczas projektowania i aranżacji wnętrz. Zadaniem lamp jest nie tylko optymalne doświetlenie poszczególnych przestrzeni, ale również stworzenie we wnętrzu oczekiwanej atmosfery i nastroju.

Stylistyka lamp oraz barwa refleksów świetlnych wykazują również ogromny wpływ na samopoczucie i nastrój domowników.

Reklama Kiedy światła jest zbyt mało
Z pewnością doskonale znasz ten moment, kiedy gorące lato w ciągu "kilku chwil" przemienia się w słotną i szarą jesień. Zamiast żaru z nieba leją się strugi deszczu, a firmament przykrywa gruba warstwa chmur.

Zmniejszona ilość naturalnego światła często staje się przyczyną obniżenia nastroju, senności i braku energii.
Dokładnie w ten sam sposób poczujesz się w niedostatecznie oświetlonym mieszkaniu.

Urządzając wnętrze, zadbaj więc o jak największy dopływ naturalnego światła. Jeśli okna są niewielkie, nie zakrywaj ich grubymi firanami i ciężkimi zasłonami. Zamiast nich użyj lekkich rolet.

Sięgnij także po dużą lampę wiszącą lub stojącą z szerokim kloszem. Taki model precyzyjnie oświetli każdy zakamarek wnętrza.

Jeśli chcesz uzyskać efekt najbardziej zbliżony do naturalnego światła, zwróć uwagę na temperaturę barwową żarówek.

Najlepsze efekty osiągniesz wybierając tę o temperaturze barwowej około 4000K.

Reklama Ciepłe refleksy do sypialni
Im cieplejsza barwa światła, tym większe wrażenie przytulności i spokoju. Używając żarówek o temperaturze barwowej na poziomie 2700-3000K sprawisz, że pomieszczenie stanie się pełną harmonii oazą odpoczynku. Przebywając w takim wnętrzu poczujesz się spokojny, rozleniwiony i... senny. Ciepłe refleksy skutecznie Cię uspokoją i przyniosą ukojenie po męczącym dniu poza domem.

Uważaj jednak - użycie żarówki o ciepłej barwie w gabinecie grozi ospałością, zmniejszenie koncentracji i skupienia.

W pomieszczeniu do pracy najlepiej sprawdzą się żarówki, emitujące chłodne światło, czyli takie, którego temperatura barwowa wynosi powyżej 5300K. Zobacz przykładowe aranżacje na https://ardant.pl/blog/.

Chłodne światło do gabinetu
Chłodne światło znakomicie sprawdzi się w gabinecie, domowym biurze oraz wszędzie tam, gdzie kluczowa jest aktywność. Zimne refleksy pobudzą Cię do działania i dodadzą energii , działając niczym filiżanka mocnego espresso.

Barwa światła a apetyt
Nie wszyscy wiedzą, że barwa światła może wpływać także na apetyt. Jeśli oświetlisz kuchnię ciepłymi refleksami sprawisz, że potrawy będą wyglądać bardziej apetycznie.

Użycie chłodnego światła przyniesie dokładnie odwrotny efekt.

Jesteś na diecie? Zastanów się, czy nie warto wspomóc swojej silnej woli żarówką o o temperaturze barwowej 6000K - 7000K.

Szaleństwo barw
Jeśli lubisz oryginalne rozwiązania, zamiast klasycznej żarówki użyj kolorowego zamiennika.

Zielone refleksy świetlne mają właściwości uspokajające i wyciszające. Najlepiej sprawdzą się więc w sypialni lub pokoju dziecka.

Światło żółte wykazuje właściwości pobudzające. Pamiętaj jednak, że jego ciepły, przytłumiony odcień zadziała wręcz odwrotnie.

Dzięki pomarańczowej barwie światła poczujesz się świeżo i rześko. Takie refleksy działają również inspirująco i tworzą w pomieszczeniu ciepły nastrój.

Szukasz ciekawego oświetlenia do sypialni? Sprawdź ofertę poniżej ardant.pl.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1045 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 29.07.2017, 08:53r. Drukuj
Powrót


Reklama

Toyota
Bowling
LCE Roboty
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl