piątek, 23 marca 2018 r., imieniny Oktawiana, Pelagii, Zbisława

Aktualności

ZUS zaprasza na Tydzień Przedsiębiorcy

Fot. ZUSRuszyły już zapisy na seminaria i szkolenia organizowane w ramach dni poradnictwa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pod hasłem "Tydzień Przedsiębiorcy". Spotkania są skierowane do wszystkich rozpoczynających lub prowadzących działalność gospodarczą.

Dni poradnictwa będą organizowane w dniach 11-15 września br. Warto skorzystać z tej okazji, aby dowiedzieć się więcej o wszystkim co ważne w prowadzeniu firmy.

Reklama - "Tydzień Przedsiębiorcy" to jedna z niewielu kampanii informacyjnych zakrojonych na tak szeroką skalę. Warto raz na jakiś czas spotkać się i porozmawiać o problemach, zmianach w przepisach czy też nowych, proponowanych przez zakład rozwiązaniach. ZUS zaprasza na "Tydzień Przedsiębiorcy" płatników składek oraz tych, którzy tymi płatnikami dopiero zamierzają zostać. Wiele cennych informacji zyskają także pracownicy zajmujący się obsługą kadrowo-płacową firm - zaprasza Piotr Olewiński, rzecznik prasowy ZUS.

Zakład zaplanował wiele wydarzeń, które odbędą się od 11 do 15 września. Będą to m.in. seminaria i spotkaniami z ekspertami ZUS oraz innych instytucji. Jednym z tematów będzie e-składka, która zmieni zasady rozliczeń z ZUS. Projekt wchodzi w życie 1 stycznia, dlatego warto zapoznać się z nim już teraz. Innym interesującym zagadnieniem będzie kwestia delegowania pracowników w świetle przepisów prawa unijnego.

Reklama - Warto wspomnieć, że ostrołęckie dni poradnictwa przybiorą wyjątkowo atrakcyjną formę - 14 września w Wyższej Szkole Administracji Publicznej odbędzie się konferencja, na której zostaną przedstawione wszystkie najciekawsze tematy "Tygodnia Przedsiębiorcy" - dodaje rzecznik.

Program "Tygodnia Przedsiębiorcy" obfituje w tematy ważne i potrzebne w prowadzeniu firmy:
- ABC przedsiębiorcy - przykładowe zagadnienia: podstawowe informacje o ulgach, najczęściej popełniane błędy w dokumentach składanych przez płatników, zatrudnianie osób niepełnosprawnych,
- Pakiet nowego przedsiębiorcy - obowiązki przedsiębiorcy, zasady sporządzania i korygowania dokumentów ubezpieczeniowych, usługi dostępne dla płatnika, problemy finansowe i sposoby ich rozwiązywania;
- E-składka - nowy wymiar rozliczeń, projekt zakładający uproszczenie zasad opłacania składek na ubezpieczenia społeczne,
- Świadczenia krótkoterminowe z systemu ubezpieczenia społecznego, wypłata i rozliczanie w ciężar składek na ubezpieczenia społeczne,
- Delegowanie pracowników w świetle przepisów prawa unijnego,
- E-ZLA – Elektroniczne zwolnienia lekarskie - korzyści z wprowadzenia e-ZLA dla pacjentów i płatników oraz funkcjonalność PUE w kontekście e-ZLA.

Harmonogram konferencji z okazji "Tygodnia Przedsiębiorcy"
Miejsce: Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Ostrołęce, ul. Korczaka 73
14 września (czwartek)
10.00-10.10 - otwarcie: dyrektor oddziału ZUS w Płocku,
10.10-10.50 - ABC Przedsiębiorcy,
10.50-11.20 - Typowe formy zatrudnienia,
11.20-12.20 - Elektroniczne formy rozliczania z administracją skarbową - Mikroprzedsiębiorcy a JPK.
12.00-12.20 - przerwa
12.20-12.50 - E-składka nowy wymiar rozliczeń,
12.50-13.20 - Ubezpieczenie zdrowotne a prawo do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.
13.20-13.50 - Delegowanie pracowników w świetle prawa unijnego,
13.5-14.30 - Rodzicielstwo pod kątem prawa pracy - Usprawnienia związane z rodzicielstwem w świetle aktualnych przepisów.

Reklama Dyżury ekspertów
11 września (poniedziałek)
10.00-14.00 - Urząd Skarbowy i Urząd Miasta w Ostrołęce.
12 września (wtorek)
10.00-14.00 - Narodowy Fundusz Zdrowia.
13 września (środa)
10.00-14.00 - Urząd Skarbowy w Ostrołęce,
15 września (piątek)
10.00-14.00 - Powiatowy Urząd Pracy oraz Państwowa Inspekcja Pracy w Ostrołęce.

Szczegółowy harmonogram "Tygodnia Przedsiębiorcy", w tym zakres tematyczny oraz terminarz seminariów, jest dostępny na stronie ZUS w zakładce: wydarzenia i szkolenia. Już za kilka dni na stronie pojawi się także specjalna zakładka Tygodnia Przedsiębiorcy, która będzie zawierać dodatkowe materiały informacyjne.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego aby mieć pewność wzięcia udziału w wydarzeniu, należy zgłosić swoją obecność pod numerem tel. (29) 760-77-20.

Wyświetleń: 942 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 09.09.2017, 09:19r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
DietMed
LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja