piątek, 23 marca 2018 r., imieniny Oktawiana, Pelagii, Zbisława

Aktualności

Sukcesy kurpiowskich prezentacji w Filharmonii Szczecińskiej (zdjęcia)

Fot. CK-BiS w LelisieZespoły i soliści z zespołów ludowych działających przy Centrum Kultury, Biblioteki i Sportu w Lelisie wzięli udział w III Ogólnopolskim Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii Szczecińskiej. Reprezentanci Kurpiowszczyzny przywieźli ze sobą wyróżnienia i nagrody.

W turnieju wzięło udział około 300 zespołów i solistów z całego kraju. W tak szerokim gronie wszystkie nagrody i wyróżnienia są tym bardziej cenne. Wydarzenie to doskonała promocja muzyki ludowej oraz artystów.

Reklama W kategoriach solistów harmonistów Jan Kania zdobył II miejsce, a Kapela Jana Kani otrzymała wyróżnienie. Witold i Alicja Kuczyńscy zajęli III miejsce w kategorii par tanecznych, zaś męska grupa śpiewacza z Czarni uplasowała się na I miejscu w kategorii grup śpiewaczych.

- Na naszych muzykach olbrzymie wrażenie zrobiła Filharmonia Szczecińska. Całość trzydniowego przeglądu zakończyła się wyreżyserowanym koncertem laureatów na wielkiej scenie, przy nagraniach telewizji regionalnej oraz lokalnego radia. Artyści oraz zgromadzona publiczność miała możliwość wysłuchania wspaniałego występu Orkiestry Symfonicznej z Filharmonii Szczecińskiej ze znakomitą obsadą muzyków i śpiewaków operowych. Na koniec był koncert światowej sławy i jedynej takiej na świecie cygańskiej orkiestry dętej z Rumunii - informuje Bartosz Podolak, dyrektor centrum kultury w Lelisie.

III Ogólnopolskim Turnieju Muzyków Prawdziwych odbył się 31 sierpnia br. w Filharmonii Szczecińskiej.

Zobacz zdjęcia na stornie FB CK-BiS w Lelisie.

Wyświetleń: 729 komentarze: 4 Wrzuć na Facebooka 12.09.2017, 09:05r. Drukuj
Powrót


podziwiam @ 15:45, 12.09.2017

IP: *.*.241.139

A wszystko to - ten artykuł - po to, by mogła jeszcze mocniej zajaśnieć gwiazda Lelisa - przezacny człowiek, wielki krzewiciel kultury kurpiowskiej, lokalny mąż stanu, prawdziwy opiekun nasz i ojciec DYREKTOR!!!

W najniższym ukłonie podziwiamy nie mając odwagi podnieść oczu by nie urazić pychą WIELMOŻNEGO.

ZESPOŁOWI serdeczne gratulacje!

Podziw @ 16:11, 12.09.2017

IP: *.*.244.164

Dobra robota. Cudne że naszą kulturę i ludowizne widać w kraju.

Gratuluje wszystkim. Super

Bardzo się cieszę @ 19:08, 12.09.2017

IP: *.*.229.145

Bardzo się cieszę, że wreszcie nasza orkiestra kurpiowska jest doceniana w skali kraju. U nas to granie może się już trochę opatrzyło jednak w wielu zakątkach kraju budzi podziw i zachwyt. Brawa dla muzyków, kierownictwa i dobrego managera

miejscowy @ 17:32, 13.09.2017

IP: *.*.204.243

Największe brawa i podziw to dla naszego gminnego kumoszka-komuszka-propaganduszka. Czapki z głów...

Reklama

LUSAR
DietMed
LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja