piątek, 23 marca 2018 r., imieniny Oktawiana, Pelagii, Zbisława

Aktualności

Ochrona pieszych i rowerzystów

Fot. KMP w OstrołęcePolicjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego prowadzą działania pn. "Niechronieni" oraz "Bezpieczne przejście". Połączone działania ukierunkowane są na zmniejszenie ilości wypadków i kolizji drogowych z udziałem tej szczególnej grupy użytkowników dróg.

Zwiększoną liczbę policyjnych patroli można zaobserwować w rejonach przejść dla pieszych i szkół. Kierowcy podczas zbliżenia się do przejść dla pieszych powinni zachować szczególną ostrożność. Policjanci zwrócą uwagę na nieprawidłowe manewry kierujących w rejonie oznakowanych przejść, ale także będą zwracać uwagę na zachowanie rowerzystów i pieszych.

Reklama - Obowiązuje bezwzględny zakaz wyprzedzania na przejściach dla pieszych, ale także bezpośrednio przed nimi. Piesi powinni pamiętać, że zderzenie rozpędzonego pojazdu z pieszym często kończy się tragicznie. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie się rozglądać zanim wejdziemy nawet na oznakowane przejście dla pieszych. Wchodząc na jezdnię np. zza autobusu, czy też innej przeszkody nie dajemy szansy kierowcy na odpowiednią reakcję, nie zapominajmy, że samochód nawet ten najbardziej nowoczesny nie zatrzyma się w miejscu - informuje asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckich policjantów.

Działania potrwają do późnych godzin nocnych.

Wyświetleń: 766 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 12.09.2017, 11:16r. Drukuj
Powrót


aaaa @ 22:46, 12.09.2017

IP: *.*.155.244

skuteczniej byłoby postawić policjanta na każdym skrzyżowaniu niż jeździć w kółko skodą i doić obywatela dla spełnienia obietnic pisu ,ale pewnie nie o to chodzi ,pis potrzebuje kasy , żeby kupić idiotów

Reklama

LUSAR
DietMed
LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja