wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Sadowniczy.pl

Aktualności

Akcja "Sprzątanie świata" również w Ostrołęce

Fot. UM w OstrołęceW Polsce już po raz 24 odbędzie się akcja "Sprzątanie świata". W tym roku upłynie pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce". Do projektu zostały zaproszone cztery ostrołęckie szkoły: Zespół Szkół nr 5, Zespół Szkół Zawodowych nr 3, Szkoła Podstawowa nr 10 i Szkoła Podstawowa nr 6.

Celem tej edycji jest zwrócenie uwagi, na to że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami.

W Polsce powstaje ok. 11 milionów ton odpadów komunalnych. Recyklingowi poddawane jest tylko 26 proc., podczas gdy w 2030 roku będzie to musiało być 65 proc. odpadów komunalnych (i aż 75 proc. odpadów opakowaniowych). Jest więc wielka potrzeba jak najszybszego zwiększenia efektywności systemu gospodarki odpadami.

Reklama- Od 1 lipca tego roku mamy w Polsce wreszcie jednolite oznakowanie pojemników do segregacji odpadów, co tworzy przejrzysty i spójny system ich zbierania. Pozwoli to także zakończyć fikcyjną selektywną zbiórkę przez podział na "suche" i "mokre". Potrzeba jednak jeszcze przestać używać etykietki "śmieci", tak aby w głowie każdego z nas nie funkcjonowało podświadome lekceważące traktowanie cennych surowców wtórnych i energii w nich zmagazynowanej - mówi Sławek Brzózek, prezes zarządu Fundacji "Nasza Ziemia".

- To bardzo ważne, aby każdy z nas świadomie unikał tworzenia odpadów. Rzeczy niepotrzebne starajmy się oddawać tym, którzy ich potrzebują lub z sensem i bezpiecznie je wykorzystają, a resztę oddajmy do segregacji - dodaje Mira Stanisławska-Meysztowicz, inicjatorka akcji "Sprzątanie świata".

W Ostrołęce do akcji zostały zaproszone cztery szkoły: Zespół Szkół nr 5, Zespół Szkół Zawodowych nr 3, Szkoła Podstawowa nr 10 i Szkoła Podstawowa nr 6.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie ostrołęckiego ratusza.

Odsłon: 750 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 09:17, 13.09.2017r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Bowling
LCE Roboty
Sklep Enter
Konwersatorium

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl
WSJO