niedziela, 9 grudnia 2018 r., imieniny Leokadii, Wiesławy, Nataszy

Renault

Aktualności

Ostrołęccy policjanci uczyli bezpieczeństwa najmłodszych

Fot. KMP w OstrołęceBezpieczeństwo dzieci i młodzieży to najważniejsza wartość dla wszystkich rodziców, opiekunów, ale także dla policji. Ostrołęccy funkcjonariusze nieustannie kontynuują spotkania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa. Jedno z nich zostało przeprowadzone w Szkole Podstawowej w Białobieli.

Policjanci z Ostrołęki każdego roku realizują około dwóch tysięcy spotkań z dziećmi i młodzieżą z terenu miasta i powiatu ostrołęckiego. Ich tematyka jest różnorodna, dostosowana do wieku dzieci, a także sytuacji. Wśród poruszanych tematów można znaleźć, m.in. cyberprzemoc, kontakty z osobami nieznajomymi, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także odpowiedzialność karną osób nieletnich.

Wczoraj w policjanci z zespołu do spraw profilaktyki społecznej nieletnich i patologii spotkali się z dziećmi w Szkole Podstawowej w Białobieli.

Reklama - Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mundurowi przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady poruszania w sposób bezpieczny na drodze, a także, jak ważne jest używanie kamizelek oraz elementów odblaskowych. Rozmawiano także na temat odpowiedzialności karnej nieletnich, zagrożeń wynikających z korzystania z internetu oraz właściwego zachowania w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Wszyscy wiemy, że najmłodsi najwięcej zapamiętują poprzez zabawę, dlatego też oprócz wiedzy związanej z bezpieczeństwem na spotkaniu było dużo uśmiechu i zabawy - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Wydarzenie odbyło się we wtorek 12 września w Szkole Podstawowej w Białobieli.

Wyświetleń: 597 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 14.09.2017, 08:06r. Drukuj
Powrót