sobota, 21 października 2017 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Aktualności

Październik w Ostrołęckim Centrum Kultury

Ciekawe propozycje kulturalne i rozrywkowe przygotowało Ostrołęckie Centrum Kultury w październiku. Zaplanowano między innymi spektakle, wystawy, koncert. Ponadto odbędzie się IX Ostrołęcki Festiwal Fotografii. Szczegółowy program przedstawiamy poniżej.

3 X (wtorek)
Inauguracja roku akademickiego OUTW
Ostrołęckie Centrum Kultury zaprasza na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2017/2018 Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład inauguracyjny "Siwy włos ozdobną koroną" - sędziwy wiek znakiem Bożego błogosławieństwa i skarbnicą mądrości. Refleksja biblijna, wygłosi ksiądz prof. Zbigniew Skuza. Odbędzie się też ślubowanie i wręczanie legitymacji słuchaczom OUTW.
- godz. 12.00, sala widowiskowa OCK.

ReklamaIX Ostrołęcki Festiwal Fotografii
Festiwal jest kontynuacją corocznej imprezy, która na dobre wpisała się już w kalendarz kulturalny miasta. - W tegorocznej edycji pragniemy zaprezentować dorobek fotograficzny wybranych stowarzyszeń i innych formalnych grup zajmujących się fotografią. W ramach tegorocznej edycji już w czerwcu odbył się ciekawy projekt fotograficzny ID, realizowany przez jednego z bardziej znanych i wielokrotnie nagradzanych fotografów, Filipa Ćwika. Wystawę prezentującą efekty jego pracy zobaczymy na zakończenie festiwalu. Jak co roku otworzymy też Galerię Bezdomną, umożliwiającą prezentację zdjęć wszystkim chętnym - informują organizatorzy.

5 października (czwartek), Galeria Ostrołęka:
19.00 - otwarcie wystawy Kolektywu fotoreporterów InPRO.
Kolektyw fotoreporterów inPRO powstał w 2014 r. z inicjatywy Mateusza Baja, Agaty Grzybowskiej, Anny Liminowicz i ostrołęczanina - Tomka Lendy. W 2015 roku do grupy dołączył fotoedytor Maciej Jaźwiecki, a w ostatnim czasie dwaj Anglicy: George Selley i Dave Shaw, a także pochodzący z Francji, ale mieszkający obecnie w Polsce Gregory Michenaud. Punktem wspólnym zainteresowań każdego z członków InPRO jest fotografia społeczna: mniejszości, ludzie w trudnych i granicznych sytuacjach, relacje w małych grupach społecznych i problemy współczesnego świata - to wszystko spotkamy na zdjęciach Kolektywu, którego fotografowie realizują aktualnie reportaże m.in. na Ukrainie, w Iranie oraz Birmie.

19.30 - wernisaż wystawy Agencji Fotograficznej NAPO.
Agencja Napo Images powstała w 2008 roku. Skupia najważniejsze nazwiska współczesnej polskiej fotografii prasowej i dokumentalnej. W jej skład wchodzą: Filip Ćwik, Piotr Małecki, Adam Lach, Maciej Jeziorek, Ewa Meissner i Karolina Jonderko. Fotografowie Napo Images to wielokrotnie nagradzani autorzy, których połączyła pasja do rozwijania i promowania szeroko rozumianej fotografii dokumentalnej. Skupiają się na realizacji projektów długoterminowych, dotykających tematów ważnych społecznie, kulturowo czy politycznie. Wzajemna inspiracja i wykraczanie poza klasyczne definicje dokumentu i reportażu owocują licznymi publikacjami w prasie, wystawami fotograficznymi w międzynarodowych galeriach, docenianymi przez odbiorców i krytykę publikacjami książkowymi oraz nagrodami na światowych konkursach fotograficznych.

6 października (piątek), OCK:
18.00 - hol OCK I piętro - wernisaż wystawy Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR.
Stowarzyszenie BLUR to zbiór różnorodności, zarówno osób i charakterów, jak i działań. Obecnie do BLURA należy ponad 40 osób, amatorów i profesjonalistów, których łączy jedno - sztuka fotografii. BLUR współpracuje z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Olsztynie, Planetą 11 oraz olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium. Wystawy członków stowarzyszenia gościły m.in. w klubokawiarni Awangarda Bis, w Galerii Sowa, w Starym Ratuszu w Olsztynie oraz w wielu innych miejscach wystawowych. Wspólnie z Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Związku Polskich Fotografów Przyrody, Stowarzyszeniem Warmija czy Łyńskim Centrum Rozwoju AŁNA organizowane były plenery fotograficzne. Prezentowana na festiwalu wystawa to prace archiwalne członków Stowarzyszenia Blur - 10 prac z ubiegłorocznej wystawy pt. Portret i 18 prac z tegorocznej wystawy pt. Pejzaż Miejsko-Wiejski.

Reklama18.30 - wernisaż wystawy "Ostro" Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, hol OCK, parter.
Towarzystwo powstało w 1949 r. Od 1957 roku posiada własną Galerię Fotografii, w której obecnie prezentowanych jest około 20 wystaw rocznie, indywidualnych i zbiorowych, autorów krajowych i zagranicznych. Prowadzenie tego typu działalności, nieprzerwanie od tylu lat, jest niewątpliwie wielkim sukcesem i umożliwia spełnianie głównego celu, czyli upowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki. Obecnie towarzystwo liczy ponad 90 członków, zarówno takich, dla których fotografia jest sposobem spędzania wolnego czasu, jak i tych, dla których stała się zawodem. Od wielu lat, organizowane są dla członków ŁTF wystawy tematyczne. Od dwóch lat, zaczęto zapraszać do udziału w wystawie również kolegów z zaprzyjaźnionych Stowarzyszeń i klubów fotograficznych. Jedną z takich ekspozycji, jest wystawa pt. "Ostro" zaprezentowana w czerwcu 2016 roku jako wystawa towarzysząca Fotofestiwalowi 2016.

7 października (sobota), budynek po byłym kasynie, ul. Kościuszki:
10.00-20.00 - Galeria Bezdomna.
Jej ideą jest prezentacja zdjęć w starych, opuszczonych pomieszczeniach. Każdy kto ma ochotę może przyjść, przynieść swoje zdjęcia i poczęstunek, przygotować wystawę i zaprosić swoich gości na wernisaż.
18.00 - wernisaż wystawy Galerii Bezdomnej oraz ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego InQbator 2017.

8 października (niedziela), Galeria Ostrołęka:
Od godz. 11.00 przegląd portfolio prowadzony przez Maćka Jaźwieckiego, zawodowego fotoedytora w redakcji "Gazety Wyborczej" oraz Annę Liminowicz, która była gościem OFF w 2015 roku (obydwoje reprezentują Kolektyw Fotoreporterów InPRO),
12.00 - spotkanie autorskie z francuskim fotografem oraz pokaz zdjęć autora (Gregory Michenaud jest członkiem Kolektywu fotoreporterów InPRO).

16-27 października - Galeria Ostrołęka
Warsztaty fotograficzne dla dzieci w wieku 6-8 lat. Zapisy grup zorganizowanych i szczegółowe informacje o warsztatach w Galerii Ostrołęka (tel. (29) 764-39-54).

26 października - Galeria Ostrołęka:
19.00 - finisaż wystawy Kolektywu Fotoreporterów InPRO,
19.30 - wystawa portretu podsumowująca projekt ID Filipa Ćwika,
20.00 - projekcja filmu.

15 X (niedziela)
Pan Tom buduje dom
Pan Tom Buduje Dom - to bajka o wynalazkach i poszukiwaniu szczęścia. To dwie drabiny, skrzynka, deska, stołek i wiaderko oraz znaczenia, które rodzą się w głowie za sprawą naszej wyobraźni. Pan Tom Buduje Dom to podróż w świat wyobraźni i teatru lalek cieniowych. (...) Trzymajcie się dzieciaki i załóżcie kaski, nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć na budowie.
Spektakl na podstawie tekstu Stefana Themersona. Scenariusz, scenografia, reżyseria, zespół, muzyka - Krzysztof Misiak, aktorzy: Anna Kaźmierowska, Joanna Stanowska i Mariusz Pogonowski.
- spektakl Teatru PerSe z Płocka, godz. 12.00, sala widowiskowa OCK, bilet 7 zł (dziecko) i 15 zł (dorosły), sprzedaż biletów od 26 września w kasie kina Jantar.

Reklama18 X (środa)
Głowa pełna dźwięków
Gdyby Ludwig van Beethoven jeszcze żył, miałby teraz 247 lat i mieszkał w Zjednoczonej Europie. Ciekawe, jak przyjąłby fakt, że napisaną przez niego melodię Ody do radości uczyniono hymnem Unii Europejskiej. Może pokładałby nadzieję we współczesnej medycynie, licząc na pomoc w odzyskaniu słuchu? Czy wtedy stworzyłby kolejne symfonie, jeszcze wspanialsze od dziewięciu wcześniejszych. W 190 rocznicę śmierci wielkiego mistrza można pozwolić sobie na podobne rozważania. Na pewno warto też lepiej poznać muzykę Beethovena - ta bowiem nie przemija, wciąż zachwycając i zdumiewając słuchaczy.
- koncert Filharmonii Narodowej z cyklu spotkania z muzyką, sala OCK, godz. 13.15 i 14.15, bilet 5 zł.

21 X (sobota)
Flirt każdego może spotkać
Spektakl z piosenkami francuskimi, w tłumaczeniu m.in. Wojciecha Młynarskiego. Kompozycje Brela, Brassensa, Aznavoura, Piaf - to tylko niektóre z kolekcji utworów jakie usłyszymy. Na scenie, w niecodziennych dla siebie rolach, zobaczymy artystów Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk": Katarzynę Grysko, Joannę Cierniak, Renatę Dworak, Mariana Chroboka i Dariusza Żaczka. Widowisko współtworzą muzycy zespołu: Krzysztof Anczyk (piano), Piotr Mazur (kontrabas), Tomasz Lensky (klarnet), Krzysztof Kawa (skrzypce). Ruch sceniczny - Katarzyna Grysko, scenografia - Magdalena Gera, reżyserzy spektaklu - Tomasz Lorek i Kuba Abrachamowicz. Piękne głosy, klimat paryskich teatrów i największe przeboje francuskich gwiazd - to wszystko połączył "Flirt", który "każdego może spotkać...". Widzowie są świadkami powstawania czegoś niezwykle pięknego i szlachetnego, co rodzi się powoli - flirtu, zarówno głównych bohaterów widowiska, jak i artystów Zespołu "Śląsk" z nową formą ich artystycznej ekspresji.
- koncert z cyklu Nastroje we Dwoje, godz. 17.00, sala widowiskowa OCK, bilet 30 zł, sprzedaż biletów w kasie kina Jantar.

Odsłon: 1700 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 15:26, 03.10.2017r. Drukuj
Powrót


s @ 16:07, 03.10.2017

IP: *.*.*.*.*.752e.b9ec.20b4

Ciekawe propozycje...

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Toyota
Bowling
LCE Roboty
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl