niedziela, 23 września 2018 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Aktualności

Październik w Ostrołęckim Centrum Kultury

Ciekawe propozycje kulturalne i rozrywkowe przygotowało Ostrołęckie Centrum Kultury w październiku. Zaplanowano między innymi spektakle, wystawy, koncert. Ponadto odbędzie się IX Ostrołęcki Festiwal Fotografii. Szczegółowy program przedstawiamy poniżej.

3 X (wtorek)
Inauguracja roku akademickiego OUTW
Ostrołęckie Centrum Kultury zaprasza na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2017/2018 Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład inauguracyjny "Siwy włos ozdobną koroną" - sędziwy wiek znakiem Bożego błogosławieństwa i skarbnicą mądrości. Refleksja biblijna, wygłosi ksiądz prof. Zbigniew Skuza. Odbędzie się też ślubowanie i wręczanie legitymacji słuchaczom OUTW.
- godz. 12.00, sala widowiskowa OCK.

Reklama IX Ostrołęcki Festiwal Fotografii
Festiwal jest kontynuacją corocznej imprezy, która na dobre wpisała się już w kalendarz kulturalny miasta. - W tegorocznej edycji pragniemy zaprezentować dorobek fotograficzny wybranych stowarzyszeń i innych formalnych grup zajmujących się fotografią. W ramach tegorocznej edycji już w czerwcu odbył się ciekawy projekt fotograficzny ID, realizowany przez jednego z bardziej znanych i wielokrotnie nagradzanych fotografów, Filipa Ćwika. Wystawę prezentującą efekty jego pracy zobaczymy na zakończenie festiwalu. Jak co roku otworzymy też Galerię Bezdomną, umożliwiającą prezentację zdjęć wszystkim chętnym - informują organizatorzy.

5 października (czwartek), Galeria Ostrołęka:
19.00 - otwarcie wystawy Kolektywu fotoreporterów InPRO.
Kolektyw fotoreporterów inPRO powstał w 2014 r. z inicjatywy Mateusza Baja, Agaty Grzybowskiej, Anny Liminowicz i ostrołęczanina - Tomka Lendy. W 2015 roku do grupy dołączył fotoedytor Maciej Jaźwiecki, a w ostatnim czasie dwaj Anglicy: George Selley i Dave Shaw, a także pochodzący z Francji, ale mieszkający obecnie w Polsce Gregory Michenaud. Punktem wspólnym zainteresowań każdego z członków InPRO jest fotografia społeczna: mniejszości, ludzie w trudnych i granicznych sytuacjach, relacje w małych grupach społecznych i problemy współczesnego świata - to wszystko spotkamy na zdjęciach Kolektywu, którego fotografowie realizują aktualnie reportaże m.in. na Ukrainie, w Iranie oraz Birmie.

19.30 - wernisaż wystawy Agencji Fotograficznej NAPO.
Agencja Napo Images powstała w 2008 roku. Skupia najważniejsze nazwiska współczesnej polskiej fotografii prasowej i dokumentalnej. W jej skład wchodzą: Filip Ćwik, Piotr Małecki, Adam Lach, Maciej Jeziorek, Ewa Meissner i Karolina Jonderko. Fotografowie Napo Images to wielokrotnie nagradzani autorzy, których połączyła pasja do rozwijania i promowania szeroko rozumianej fotografii dokumentalnej. Skupiają się na realizacji projektów długoterminowych, dotykających tematów ważnych społecznie, kulturowo czy politycznie. Wzajemna inspiracja i wykraczanie poza klasyczne definicje dokumentu i reportażu owocują licznymi publikacjami w prasie, wystawami fotograficznymi w międzynarodowych galeriach, docenianymi przez odbiorców i krytykę publikacjami książkowymi oraz nagrodami na światowych konkursach fotograficznych.

6 października (piątek), OCK:
18.00 - hol OCK I piętro - wernisaż wystawy Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR.
Stowarzyszenie BLUR to zbiór różnorodności, zarówno osób i charakterów, jak i działań. Obecnie do BLURA należy ponad 40 osób, amatorów i profesjonalistów, których łączy jedno - sztuka fotografii. BLUR współpracuje z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Olsztynie, Planetą 11 oraz olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium. Wystawy członków stowarzyszenia gościły m.in. w klubokawiarni Awangarda Bis, w Galerii Sowa, w Starym Ratuszu w Olsztynie oraz w wielu innych miejscach wystawowych. Wspólnie z Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Związku Polskich Fotografów Przyrody, Stowarzyszeniem Warmija czy Łyńskim Centrum Rozwoju AŁNA organizowane były plenery fotograficzne. Prezentowana na festiwalu wystawa to prace archiwalne członków Stowarzyszenia Blur - 10 prac z ubiegłorocznej wystawy pt. Portret i 18 prac z tegorocznej wystawy pt. Pejzaż Miejsko-Wiejski.

Reklama 18.30 - wernisaż wystawy "Ostro" Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, hol OCK, parter.
Towarzystwo powstało w 1949 r. Od 1957 roku posiada własną Galerię Fotografii, w której obecnie prezentowanych jest około 20 wystaw rocznie, indywidualnych i zbiorowych, autorów krajowych i zagranicznych. Prowadzenie tego typu działalności, nieprzerwanie od tylu lat, jest niewątpliwie wielkim sukcesem i umożliwia spełnianie głównego celu, czyli upowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki. Obecnie towarzystwo liczy ponad 90 członków, zarówno takich, dla których fotografia jest sposobem spędzania wolnego czasu, jak i tych, dla których stała się zawodem. Od wielu lat, organizowane są dla członków ŁTF wystawy tematyczne. Od dwóch lat, zaczęto zapraszać do udziału w wystawie również kolegów z zaprzyjaźnionych Stowarzyszeń i klubów fotograficznych. Jedną z takich ekspozycji, jest wystawa pt. "Ostro" zaprezentowana w czerwcu 2016 roku jako wystawa towarzysząca Fotofestiwalowi 2016.

7 października (sobota), budynek po byłym kasynie, ul. Kościuszki:
10.00-20.00 - Galeria Bezdomna.
Jej ideą jest prezentacja zdjęć w starych, opuszczonych pomieszczeniach. Każdy kto ma ochotę może przyjść, przynieść swoje zdjęcia i poczęstunek, przygotować wystawę i zaprosić swoich gości na wernisaż.
18.00 - wernisaż wystawy Galerii Bezdomnej oraz ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego InQbator 2017.

8 października (niedziela), Galeria Ostrołęka:
Od godz. 11.00 przegląd portfolio prowadzony przez Maćka Jaźwieckiego, zawodowego fotoedytora w redakcji "Gazety Wyborczej" oraz Annę Liminowicz, która była gościem OFF w 2015 roku (obydwoje reprezentują Kolektyw Fotoreporterów InPRO),
12.00 - spotkanie autorskie z francuskim fotografem oraz pokaz zdjęć autora (Gregory Michenaud jest członkiem Kolektywu fotoreporterów InPRO).

16-27 października - Galeria Ostrołęka
Warsztaty fotograficzne dla dzieci w wieku 6-8 lat. Zapisy grup zorganizowanych i szczegółowe informacje o warsztatach w Galerii Ostrołęka (tel. (29) 764-39-54).

26 października - Galeria Ostrołęka:
19.00 - finisaż wystawy Kolektywu Fotoreporterów InPRO,
19.30 - wystawa portretu podsumowująca projekt ID Filipa Ćwika,
20.00 - projekcja filmu.

15 X (niedziela)
Pan Tom buduje dom
Pan Tom Buduje Dom - to bajka o wynalazkach i poszukiwaniu szczęścia. To dwie drabiny, skrzynka, deska, stołek i wiaderko oraz znaczenia, które rodzą się w głowie za sprawą naszej wyobraźni. Pan Tom Buduje Dom to podróż w świat wyobraźni i teatru lalek cieniowych. (...) Trzymajcie się dzieciaki i załóżcie kaski, nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć na budowie.
Spektakl na podstawie tekstu Stefana Themersona. Scenariusz, scenografia, reżyseria, zespół, muzyka - Krzysztof Misiak, aktorzy: Anna Kaźmierowska, Joanna Stanowska i Mariusz Pogonowski.
- spektakl Teatru PerSe z Płocka, godz. 12.00, sala widowiskowa OCK, bilet 7 zł (dziecko) i 15 zł (dorosły), sprzedaż biletów od 26 września w kasie kina Jantar.

Reklama 18 X (środa)
Głowa pełna dźwięków
Gdyby Ludwig van Beethoven jeszcze żył, miałby teraz 247 lat i mieszkał w Zjednoczonej Europie. Ciekawe, jak przyjąłby fakt, że napisaną przez niego melodię Ody do radości uczyniono hymnem Unii Europejskiej. Może pokładałby nadzieję we współczesnej medycynie, licząc na pomoc w odzyskaniu słuchu? Czy wtedy stworzyłby kolejne symfonie, jeszcze wspanialsze od dziewięciu wcześniejszych. W 190 rocznicę śmierci wielkiego mistrza można pozwolić sobie na podobne rozważania. Na pewno warto też lepiej poznać muzykę Beethovena - ta bowiem nie przemija, wciąż zachwycając i zdumiewając słuchaczy.
- koncert Filharmonii Narodowej z cyklu spotkania z muzyką, sala OCK, godz. 13.15 i 14.15, bilet 5 zł.

21 X (sobota)
Flirt każdego może spotkać
Spektakl z piosenkami francuskimi, w tłumaczeniu m.in. Wojciecha Młynarskiego. Kompozycje Brela, Brassensa, Aznavoura, Piaf - to tylko niektóre z kolekcji utworów jakie usłyszymy. Na scenie, w niecodziennych dla siebie rolach, zobaczymy artystów Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk": Katarzynę Grysko, Joannę Cierniak, Renatę Dworak, Mariana Chroboka i Dariusza Żaczka. Widowisko współtworzą muzycy zespołu: Krzysztof Anczyk (piano), Piotr Mazur (kontrabas), Tomasz Lensky (klarnet), Krzysztof Kawa (skrzypce). Ruch sceniczny - Katarzyna Grysko, scenografia - Magdalena Gera, reżyserzy spektaklu - Tomasz Lorek i Kuba Abrachamowicz. Piękne głosy, klimat paryskich teatrów i największe przeboje francuskich gwiazd - to wszystko połączył "Flirt", który "każdego może spotkać...". Widzowie są świadkami powstawania czegoś niezwykle pięknego i szlachetnego, co rodzi się powoli - flirtu, zarówno głównych bohaterów widowiska, jak i artystów Zespołu "Śląsk" z nową formą ich artystycznej ekspresji.
- koncert z cyklu Nastroje we Dwoje, godz. 17.00, sala widowiskowa OCK, bilet 30 zł, sprzedaż biletów w kasie kina Jantar.

Wyświetleń: 1833 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 03.10.2017, 15:26r. Drukuj
Powrót


s @ 16:07, 03.10.2017

IP: 2a01:110f...20b4

Ciekawe propozycje...

Reklama

LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Zbyszko
Neo
MKKK