niedziela, 23 września 2018 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Aktualności

Wyniki gry miejskiej "Sztambuch legionisty"

Ostrołęckie muzeum zaprosiło na kolejną edycję historycznej gry miejskiej. Tegoroczna odsłona nosiła tytuł "Sztambuch legionisty". Podczas zabawy gracze wcielili się w członków ekipy filmowej, poszukującej tytułowego sztambucha należącego do oficera 1 Pułku Ułanów Legionów Polskich.

Sztambuch to kronika wydarzeń z lat wojennej tułaczki bohatera od 1914 do 1918 roku. Zawiera teksty, rysunki, fotografie, sentencje patriotyczne, pieśni. Zadaniem graczy było uratowanie uszkodzonego pamiętnika: należało odtwarzać zniszczone teksty, uzupełniać wyrwane fotografie, rysunki i mapy.

Reklama Gra rozpoczęła się o godzinie 11.00 powitaniem zawodników i zaprezentowaniem scenki teatralnej, przybliżającej zebranym postać Władysława Beliny Prażmowskiego. Po odebraniu mapy i kartek z zaszyfrowanymi adresami zawodnicy wyruszyli w trasę. W trakcie przemierzania ostrołęckich ulic, uczestnicy gry meldowali się w poszczególnych punktach, gdzie dostawali karty z zadaniami, których poprawne wykonanie premiowane było punktami i orzełkiem legionowym.

- W ogólnej klasyfikacji czynnikiem decydującym o zwycięstwie była łączna liczba punktów zdobytych na wszystkich etapach zabawy (maksymalnie 400). Punkty można było zyskać za przebranie i za czas, wykonane zadania, za orzełki legionowe (animatorzy mieli możliwość nagradzania dodatkowo za wyjątkowe zaangażowanie drużyny czy perfekcyjne wykonanie zadania), za doniesiony na finał żołd (każda drużyna dostawała na starcie 50 marek i o ile nie wydała na opłacenie podpowiedzi zyskiwała 50 punktów - czytamy na stronie muzeum.

Reklama Punktów gry było czternaście. Każda z drużyn wybierała kolejność ich odwiedzania według własnej strategii. Zadania były różnorodne i każdy z zawodników mógł błysnąć wiedzą i talentem.

- Trzeba było m.in.: zapamiętać jak najwięcej wiadomości o Legionach Polskich i odpowiedzieć na pięć pytań legionisty, przyszyć guzik w myśl zasady Beliny "U mnie ułan wszystko musi potrafić, a jak nie, marsz do piechoty", pocieszyć Anielę i zaśpiewać z akompaniamentem gitary "O mój rozmarynie", nanieść na mapę miejsca najważniejszych bitew beliniaków, rozpoznać w ogródku rozmaryn i wkleić na odpowiednie miejsce w sztambuchu - czytamy dalej.

Finał gry nastąpił na Fortach Bema, gdzie uroczyście ogłoszono wyniki, wręczono złoty, srebrny i brązowy rozmaryn oraz nagrody. Organizatorzy zaprosili na ognisko i gorący posiłek. Gra dostarczała wszystkim graczom i animatorom wiele satysfakcji i niezapomnianych wrażeń.

W wydarzeniu wzięło udział 21 drużyn.

Reklama Wyniki gry:
I miejsce - drużyna nr 14 w składzie: Kacper Zembrzucki, Aleksandra Bieńkowska, Daria Piersa - 381 punktów,
II miejsce - zespół nr 20 w składzie: Sławomir Domian, Karolina Domian - 355 punktów,
III miejsce - zespół nr 2 w składzie: Julia Tofel, Marlena Olszewska, Agata Perzanowska, Alicja Zaorska - 347 punktów,
IV miejsce - zespół nr 7 w składzie: Anglika Tyszka, Arkadiusz Białobrzewski, Karolina Zielińska, Marek Niewiadomski - 342 punktów,
V miejsce - ex aequo zespół nr 23 w składzie: Karolina Bednarczyk, Julia Nalewajk, Kacper Kiereś, Albert Duszak, Marcin Panuś oraz zespół nr 19: Aleksandra Gąska, Natalia Kulesza, Filip Zalewski - 338 punktów,
VI miejsce - zespół nr 12 w składzie: Damian Smugorzewski, Natalia Trzaska - 322 punktów,
VII miejsce - zespół nr 3 w składzie: Rafał Wojciechowski, Katarzyna Małkowska, Mariusz Dawidko, Antoni Wojciechowski - 312 punktów,
VIII miejsce - zespół nr 24 w składzie: Dominik Opęchowski, Paweł Kowalczyk, Ewelina Szabłowska - 312 punktów,
IX miejsce - drużyna nr 8 w składzie : Marcin Jankowski, Maciej Kałucki, Jakub Kobuszewski, Maciej Białobrzewski, Mateusz Kochański - 311 punktów,
X miejsce - drużyna nr 6 w składzie: Piotr Ossowski i Mikołaj Ossowski - 310 punktów.

Gra "Sztambuch legionisty" odbyła się w sobotę 7 października.

Wyświetleń: 1039 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 11.10.2017, 09:16r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Zbyszko
Neo
MKKK