sobota, 21 października 2017 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Aktualności

"Dookoła Świata" z ostrołęckimi seniorami (zdjęcia)

Fot. DPS w OstrołęcePodopieczni Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce uczestniczyli w spotkaniu "Dookoła Świata", które zostało zorganizowane w łomżyńskim domu pomocy społecznej. Wydarzenie zapewniło ostrołęckim seniorom wielu pozytywnych wrażeń.

Seniorzy mieli okazję przenieść się na kilka godzin do Indii, kraju pełnego tajemniczej, roztańczonej i kolorowej egzotyki. Uczestnicy zaprezentowali się w strojach nawiązujących do indyjskiego stylu.

Reklama- Siedząc na wygodnych poduchach z zaciekawieniem oglądaliśmy prezentację multimedialną na temat kultury indyjskiej. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach przygotowanych przez gospodarzy. Wraz z innymi gośćmi namalowaliśmy na płótnie ogromnego, kolorowego, orientalnego słonia. Uczyliśmy się również wykonywać biżuterię z koralików i kolorowych tasiemek. W kąciku stylizacji, zamiast makijażu tym razem wykonywaliśmy oryginalne, jednodniowe, misterne tatuaże na dłoniach. Odwiedziliśmy również kącik kulinarny, zaopatrzony w przysmaki kuchni orientalnej. W trakcie spotkań odbywała się nauka tańca przy muzyce charakterystycznej dla Indii - wyjaśniają ostrołęccy seniorzy.

ReklamaNa zakończenie uczestnicy obejrzeli slajdy z tejże imprezy, przygotowane przez pracowników w ekspresowym tempie. Uwieńczeniem tego wspaniałego dnia było przedstawienie wykonane przez gospodarzy, którzy włączyli do akcji również gości. Seniorzy czuli się jak statyści przy nagrywaniu filmu w stylu Bollywood.

- Tego dnia przeżyliśmy niezapomniane chwile, pełni zachwytu dziękowaliśmy gromkimi brawami. To spotkanie na długo zapadnie nam w pamięci i już teraz zastanawiamy się w jaką podróż w przyszłym roku zabiorą nas mieszkanki DPS w Łomży - zaznaczają.

Spotkanie odbyło się w czwartek 21 września. Zdjęcia można obejrzeć na stronie ostrołęckiego DPS.

Odsłon: 714 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 08:58, 12.10.2017r. Drukuj
Powrót


Hm @ 12:13, 12.10.2017

IP: *.*.144.185

Czy to są seniorzy? Na zdjęciu prawie same młode uśmiechnięte twarze.

ja @ 18:07, 12.10.2017

IP: *.*.25.139

no właśnie...to nie są seniorzy,tylko młodzi ludzie z dps,nie wiem skąd takie błędne informacje? wassat

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Toyota
Bowling
LCE Roboty
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl