niedziela, 23 września 2018 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Aktualności

"Dookoła Świata" z ostrołęckimi seniorami (zdjęcia)

Fot. DPS w OstrołęcePodopieczni Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce uczestniczyli w spotkaniu "Dookoła Świata", które zostało zorganizowane w łomżyńskim domu pomocy społecznej. Wydarzenie zapewniło ostrołęckim seniorom wielu pozytywnych wrażeń.

Seniorzy mieli okazję przenieść się na kilka godzin do Indii, kraju pełnego tajemniczej, roztańczonej i kolorowej egzotyki. Uczestnicy zaprezentowali się w strojach nawiązujących do indyjskiego stylu.

Reklama - Siedząc na wygodnych poduchach z zaciekawieniem oglądaliśmy prezentację multimedialną na temat kultury indyjskiej. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach przygotowanych przez gospodarzy. Wraz z innymi gośćmi namalowaliśmy na płótnie ogromnego, kolorowego, orientalnego słonia. Uczyliśmy się również wykonywać biżuterię z koralików i kolorowych tasiemek. W kąciku stylizacji, zamiast makijażu tym razem wykonywaliśmy oryginalne, jednodniowe, misterne tatuaże na dłoniach. Odwiedziliśmy również kącik kulinarny, zaopatrzony w przysmaki kuchni orientalnej. W trakcie spotkań odbywała się nauka tańca przy muzyce charakterystycznej dla Indii - wyjaśniają ostrołęccy seniorzy.

Reklama Na zakończenie uczestnicy obejrzeli slajdy z tejże imprezy, przygotowane przez pracowników w ekspresowym tempie. Uwieńczeniem tego wspaniałego dnia było przedstawienie wykonane przez gospodarzy, którzy włączyli do akcji również gości. Seniorzy czuli się jak statyści przy nagrywaniu filmu w stylu Bollywood.

- Tego dnia przeżyliśmy niezapomniane chwile, pełni zachwytu dziękowaliśmy gromkimi brawami. To spotkanie na długo zapadnie nam w pamięci i już teraz zastanawiamy się w jaką podróż w przyszłym roku zabiorą nas mieszkanki DPS w Łomży - zaznaczają.

Spotkanie odbyło się w czwartek 21 września. Zdjęcia można obejrzeć na stronie ostrołęckiego DPS.

Wyświetleń: 811 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 12.10.2017, 08:58r. Drukuj
Powrót


Hm @ 12:13, 12.10.2017

IP: 31.41...185

Czy to są seniorzy? Na zdjęciu prawie same młode uśmiechnięte twarze.

ja @ 18:07, 12.10.2017

IP: 83.24...139

no właśnie...to nie są seniorzy,tylko młodzi ludzie z dps,nie wiem skąd takie błędne informacje? wassat

Reklama

LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Zbyszko
Neo
MKKK