wtorek, 2 marca 2021 r., imieniny Heleny, Henryka, Halszki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Ile kosztuje transport samochodu z zagranicy?

Sprowadzenie samochodu z zagranicy często jest opłacalne. Najczęściej są kupowane pojazdy używane, które wyróżniają się świetnym stanem technicznym, a kosztują mniej niż w kraju. Samochody najczęściej trafiają do nas z Niemiec, ale też z Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch lub Holandii.

O ile dostęp do dobrych marek w korzystnej cenie nie wzbudza wątpliwości, o tyle należy się zastanowić, jak ograniczyć koszty sprowadzenia ich do Polski.

Reklama Usługi firmy transportowej - średni koszt
W przypadku sprowadzania samochodów z zagranicy ustalana jest stawka za kilometr. Często większa ilość kilometrów wiąże się z obniżeniem stawki wyjściowej. Jest ona też uzależniona od kraju, z którego transportowany jest samochód. Średnia cena kształtuje się w przedziale 1,30 - 1,50 zł za kilometr. Sprowadzenie pojazdu z Niemiec zwykle wiąże się z naliczaniem stawki przekraczającej 1,40 zł. Przy transporcie z Hiszpanii przeciętne ceny plasują się w okolicach 1,30 zł, a najmniej płaci się za przewóz samochodu z Wielkiej Brytanii - średnio płaci się około 1,10 zł za kilometr. Oczywiście ceny zależą od danej firmy przewozowej, dlatego warto sprawdzić kilka zanim podejmie się decyzję o skorzystaniu z usług.

Reklama Przewoźnik wracający z pustą lawetą - opłacalny transport
Korzystanie z usług firmy transportowej jest korzystne, jeżeli istnieje możliwość zorganizowania transportu, gdy kierowca i tak jedzie w pożądanym kierunku, a w szczególności, gdy ma wracać z pustą lawetą. Jeżeli usługa dotyczy jednego samochodu, zwykle można wynegocjować atrakcyjne ceny niższe o 30-60% w porównaniu z oficjalnymi cenami. Za takimi okazjami warto rozglądać się na stronach internetowych. Powstaje coraz więcej serwisów umożliwiających znalezienie transportu dla towaru i w przypadku produktów wielkogabarytowych i na dodatek tak specyficznych jak samochody również osoby prywatne mają możliwość znalezienia atrakcyjnej opcji w dogodnym terminie.

Reklama Sprowadzenie samochodu bez firmy transportowej
Jeśli wszystkiego chcemy osobiście dopilnować, po samochód można pojechać ze znajomym jednym samochodem, a wracać dwoma. Wówczas trzeba jednak dobrze zapoznać się z obecnymi przepisami, aby kupionym pojazdem legalnie wrócić do Polski i nie przysporzyć sobie problemów. Jeszcze innym rozwiązaniem jest wynajęcie lawety, co może być opłacalnym wyborem. Lawetę można wypożyczyć między innymi tutaj: http://www.tefra.com.pl. Ceny zwykle obejmują kilka godzin, dobę lub cały weekend. Im dłuższy czas wynajęcia, tym korzystniejszy przelicznik ceny za godzinę. W przypadku samodzielnego korzystania z lawety należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu samochodu. Chociaż osobiste sprowadzenie pojazdu z zagranicy trwa dłużej i wymaga włożenia większego wysiłku, jest korzystniejsze pod względem finansowym. Koszt wynajęcia lawety jest zależny od jej rodzaju i wielkości, ale zamiast płacenia średnio 2000 zł możemy się zmieścić w kwocie kilkuset złotych.

Artykuł sponsorowany
Wyświetleń: 2530 komentarze: -
24.10.2017, 08:36r. Drukuj
Powrót


Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter