piątek, 12 sierpnia 2022 r., imieniny Klary, Lecha, Hilarii

Reklama   |   Kontakt
TargiPieczywa

Aktualności

Zapoznali się ze strategią adaptacji do zmian klimatu Ostrołęki (zdjęcia)

Fot. Urząd Miasta w OstrołęceW ratuszu odbyło się spotkanie, podczas którego uczestnicy zapoznali się z opracowaną przez Instytut Ochrony Środowiska i pracowników urzędu "Strategią adaptacji do zmian klimatu miasta Ostrołęki do roku 2025 z perspektywą do 2030".

Dokument został przegotowany w ramach projektu ClimCities, w który aktywnie włącza się także Ostrołęka.

Reklama - Miasto Ostrołęka jest jednym z pięciu miast, poniżej 100 tysięcy mieszkańców, które zdecydowały się uzupełnić swoje lokalne rozwiązania w zakresie ochrony środowiska o analizę dotyczącą skutków zmian klimatu. Raport wraz z możliwymi rozwiązaniami przygotował zespół Instytutu Ochrony Środowiska na czele z ostrołęczaninem z pochodzenia Dominikiem Kobusem, we współpracy z zespołem miejskim, złożonym z pracowników UM - czytamy na stronie ratusza.

Analiza przeprowadzono w oparciu o dane statystyczne z miasta i regionu. W dokumencie uwzględniono między innymi dane meteorologiczne - ilość opadów, średnie temperatury, ilość dni z burzami czy silnym wiatrem, ale także gęstość zaludnienia i zabudowę miejską. Jest to pierwsza tego typu analiza wykonana dla tego obszaru - "Strategia adaptacji do zmian klimatu miasta Ostrołęki do roku 2025 z perspektywą do 2030".

Spotkanie odbyło się w środę 25 października br. w miejskim ratuszu.

Więcej informacji oraz zdjęcia dostępne są na stronie Urzędu Miasta w Ostrołęce.
Wyświetleń: 645 komentarze: -
26.10.2017, 13:43r. Drukuj


Powrót


Reklama

Czerwin
LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com