piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Reklama   |   Kontakt

Kandydaci do samorządu

Aktualności

Jak funkcjonuje ostrołęcki basen? Na wiele pytań znamy już odpowiedzi

Podczas jednej z sesji rady miasta, radny Maciej Kleczkowski zadał w imieniu mieszkańców szereg pytań odnośnie funkcjonowania ostrołęckiego basenu. Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielił Wojciech Dobkowski, dyrektor Parku Wodnego "Aquarium".

Pytania otrzymali wszyscy radni, prezydent oraz dyrektor aquaparku. Niestety, większość radnych nie chciała wówczas wysłuchać odpowiedzi dyrektora, chociaż ten był przygotowany i chciał udzielić wyczerpujących odpowiedzi. Dyrektor zobowiązał się udzielić wyjaśnień na piśmie. Poniżej zamieszczamy wszystkie pytania i odpowiedzi dotyczące funkcjonowania ostrołęckiego basenu, problemów osób korzystających z obiektu oraz planów jego rozwoju i modernizacji.

Reklama1. Basen czynny jest do 22.00, jednak ostatnia osoba wpuszczana jest maksymalnie do godziny 20.30. Nie da się wejść, mimo obiecywania, że chce się wejść na maksymalnie 30-40 minut. Osoby w kasie rozliczają finanse i koniec, (co jest w sumie dziwnym tłumaczeniem, bo ktoś wychodzący może mieć dopłatę i wtedy wyliczenia są już nieaktualne.
Odpowiedź: Co pewien czas przygotowywane są różne korekty mające na celu poprawę funkcjonowania obiektu. Niektóre zmiany wymagają przeprogramowania systemu. Od 1 stycznia 2018 r. planowane są kolejne udogodnienia. Zaplanowano między innymi to, że po 1 stycznia 2018 r. wyjście ze strefy płatnej (minięcie kas) będzie do godz. 21.45. W regulaminie pojawi się zapis, iż osoba kupująca bilet, bez względu na godzinę zakupu biletu, będzie musiała opuścić strefę płatną basenu do 21.45.

2. Gaszenie polowy albo 3/4 świateł po godzinie 20.30 nie wpływa pozytywnie na komfort osób pływających.
Odpowiedź: Do kasjerów zgłaszają się klienci, którzy narzekają na nadmierne oświetlenie, które przeszkadza w relaksowaniu się. Do tej pory nie zdarzyła się sytuacja odwrotna.

3. Zajęcia z nauki pływania dla niemowląt i małych dzieci. Jeździliśmy na zajęcia do Łomży, a teraz do Pułtuska. Niestety, w naszym mieście nie ma takich zajęć, gdyby były, na pewno byłoby nam łatwiej, niż dojeżdżać tyle kilometrów. Bylibyśmy też dzięki temu stałymi bywalcami basenu.
Odpowiedź: Park Wodny przygotowuje coraz nowsze propozycje dla klientów. Prowadzone są zajęcia aqua-aerobiku dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w trakcie organizacji są zajęcia dla najmłodszych.

4. Ostatnio, gdy byłem na basenie, skaleczyłem się zjeżdżając z czerwonej rury i chciałbym się dowiedzieć czy są one sprawdzane.
Odpowiedź: Przegląd techniczny wykonywany jest codziennie, natomiast przegląd certyfikowany raz w roku. Odnotowano przypadki uszkodzenia ciała, ale przy zjazdach niezgodnych z regulaminem (np. głową w dól).

5. Oddzielna strefa w przebieralni dla ojców z małymi dziećmi (zwłaszcza z córkami).
Odpowiedź: W przebieralni jest oddzielna kabina opisana: "kabina dla rodzica z dzieckiem (dwa pomieszczenia). Kabina dodatkowo wyposażona jest w przewijak dla małych dzieci.

6. W porównaniu do innych basenów, woda jest dużo zimniejsza.
Odpowiedź: Woda spełnia kryteria dla basenów czyli 28 stopni Celsjusza basen sportowy i 30 stopni basen rekreacyjny.

Reklama7. Często mała zjeżdżalnia jest wyłączana i klient nie jest informowany o tym fakcie przy kasie, tylko po wejściu informuje o tym ratownik. Idąc z czwórką dzieci jest to niemały koszt i nagle okazuje się, najatrakcyjniejsza oferta nie jest dostępna.
Odpowiedź: Zjeżdżalnie wyłączane są w okresie zimowym, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej -7 stopni Celsjusza. Informacja wywieszana jest na tablicy ogłoszeniowej i kasach Parku Wodnego.

8. Suszenie włosów powinno być poza bramkami, do tego suszarki są bardzo słabe - aby wysuszyć grube włosy potrzeba około 20-30 minut.
Odpowiedź: Przy suszarkach znajdują się gniazda do podłączenia dodatkowych suszarek, można korzystać także z suszarek znajdujących się w kasie Parku Wodnego. Dodatkowo w holu głównym są gniazda sieciowe, które umożliwiają korzystanie z suszarek prywatnych.

9. Jedno jacuzzi od dłuższego czasu jest nieczynne.
Odpowiedź: Okres oczekiwania na części zapasowe wynosił trzy tygodnie. Od 29 września obie wanny są czynne.

10. Akcesoriów do pływania jest mało i są zniszczone.
Odpowiedź: Na początku września zakupiono nowe pasy i makarony na nowy rok szkolny 2017/2018.

11. Sauna sucha jest śmierdząca i dostępna open tylko w weekendy. Proszę o wyczyszczenie suchej sauny. Przy większej temperaturze fetor spod desek jest nie do wytrzymania.
Odpowiedź: Od 16 stycznia 2017 r. sauna czynna jest codziennie. Na początku stycznia 2017 r. przeprowadzono remont sauny, wprowadzono przerwę techniczną (do sprzątania) godz. 15.00-16.00. W chwili obecnej nie ma uwag dotyczących czystości sauny.

12. Zróżnicować bilety, tańszy jak chcemy tylko popływać i droższy, jak korzystać ze wszystkiego (tak jak w Zambrowie i działa rewelacyjnie).
Odpowiedź: Nie ma takich możliwości technicznych. Zgodnie z informacją uzyskaną z pływalni "Delfin" w Zambrowie, nigdy takiej oferty nie było na tamtym obiekcie.

13. Poszerzyć miejsca parkingowe. Jest duży problem z zaparkowaniem w szczytowych godzinach.
Odpowiedź: Parking Parku Wodnego w Ostrołęce spełnia normy budowlane.

14. Znieść ograniczenia ważności karnetów.
Odpowiedź: Jest to ekonomicznie nieopłacalne. Na pisemną prośbę od klienta karnety są przedłużane na okres następnego kwartału.

15. W godzinach największej frekwencji sekcje pływackie powinny mieć do dyspozycji ograniczoną ilość torów. Ścisk na dwóch lub trzech udostępnionych torach może prowadzić do sytuacji niebezpiecznych.
Odpowiedź: Przy Parku Wodnym działa siedem klubów sportowych. W obecnym roku szkolnym do dyspozycji klienta są: dwa tory od godz. 16.00, trzy tory od godz. 17.00, cztery tory od godz. 19.00, sześć torów od godz 20.00.

16. Ciepła woda pod prysznicami albo letnia albo zimna. Często nie ma żelu do kąpieli pod prysznicami, do tego niektóre prysznice działają po 1-2 sekundach.
Odpowiedź: Niska temperatura wody dotyczy natrysków dla mężczyzn. Jesteśmy w trakcie modernizacji układu.

17. Może warto wydłużyć czas pracy basenu, myślę, że chętnych do pływania do 23.00 byłoby sporo.
Odpowiedź: Nie ma możliwości organizacyjnych wydłużenia czasu pracy Parku Wodnego. Basen jest czynny od 6.00 do 22.00 (dwie zmiany po 8 godzin).

18. Brak dobrej wentylacji, strasznie śmierdzi chlorem, za dużo chloru, aż skóra piecze.
Odpowiedź: Park Wodny przeprowadza stałą kontrolę parametrów wody i powietrza. Spełnia wymagane kryteria.

19. Zbyt wysokie ceny dla seniorów przy niskich emeryturach. Nie było obniżki cen w sezonie wakacyjnym dla emerytów.
Odpowiedź: Emeryci posiadają zniżki na basen przez cały rok.

Reklama20. Poproszę o wprowadzenie biletu 1,5 godzinnego.
Odpowiedź: Jest to prośba, nie pytanie. Park Wodny jest w trakcie modernizacji systemu naliczania dodatkach minut.

21. Od dawna niedziałające zegary na zjeżdżalniach.
Odpowiedź: Zegar służy tylko do pomiaru czasu zjazdu, nie ma wpływu na bezpieczeństwo użytkowników. Nie działa on przy zjeżdżalni żółtej, naprawa wymaga wymiany całej instalacji elektronicznej.

22. Za mało akcesoriów do pływania/zabawy np. makaronów albo piłek, a jeżeli już są, to bardzo poniszczone.
Odpowiedź: Na początku września zakupiono nowe akcesoria dla klientów tzw. makarony i pasy do pływania.

23. Czemu w Ostrołęce nie akceptują czy to na basenie, czy w kinie, ogólnopolskiej karty dużej rodziny? Ja pracuje w Ostrołęce, moja córka uczęszcza do gimnazjum w Ostrołęce. Chciałabym często zabierać na różne rozrywki na basenie całą moją rodzinę, ale nie możemy korzystać ze zniżek z kartą ogólnopolską.
Odpowiedź: Park Wodny ma podpisane porozumienie w sprawie Kart Wielkiej Rodzi, z gminą Rzekuń, Olszewo-Borki i miastem Ostrołęką.

24. Zepsute drzwi w damskiej przebieralni, że aż strach dotknąć.
Odpowiedź: Codziennie dokonywany jest obchód przez kierownika obiektu. Nie było takiej sytuacji.

25. Basen dla małych dzieci powinien być ozonowany, maluchy nie powinny wdychać chloru, a tym bardziej mieć kontaktu ze skórą.
Odpowiedź: Basen dla małych dzieci - brodzik - spełnia wymagane normy. Ozonowanie to zmiana technologii uzdatniania wody. Cena takiej instalacji dla jednego obiegu to koszt ponad 100 tys. zł.
Wyświetleń: 5778 komentarze: -
08:29, 28.10.2017r. Drukuj