środa, 24 kwietnia 2024 r., imieniny Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Poseł Czartoryski wywołany w związku z aferą reprywatyzacyjną w stolicy

Poseł Arkadiusz CzartoryskiNazwisko posła Arkadiusza Czartoryskiego z Ostrołęki pojawiło się dzisiaj w kontekście afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Poseł z Ostrołęki miał w 2006 roku, jako ówczesny sekretarz stanu w MSWiA, podjąć decyzję o przekazaniu nieruchomości czyścicielowi kamienic.

Ogólnopolskie media transmitują dzisiaj obrady komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji, która wyjaśnia okoliczności przekazywania warszawskich kamienic rzekomym spadkobiercom. Podczas obrad przesłuchiwano świadków w sprawie przekazania nieruchomości przy ul. Nabielaka 9. Nieoczekiwanie padło nazwisko posła Arkadiusza Czartoryskiego z Ostrołęki.

Reklama- Przed posiedzeniem komisji weryfikacyjnej posłowie Platformy Obywatelskiej zorganizowali konferencję prasową. Na niej przypomnieli, że decyzję zwrotową w sprawie kamienicy przy Nabielaka 9 podpisał Mirosław Kochalski - ówczesny komisarz miasta z nadania Prawa i Sprawiedliwości, a dziś wiceprezes spółki PKN Orlen. Ostateczne przekazanie budynku było jednak możliwe tylko po unieważnieniu odpowiedniej decyzji wojewody mazowieckiego. To można było zrobić tylko w ministerstwie spraw wewnętrznych - mówił Robert Kropiwnicki, poseł PO. Przypominając jednocześnie, że to Prawo i Sprawiedliwość było wtedy u władzy. Poseł Robert Kropiwnicki (PO) zaproponował, aby komisja przesłuchała również (jako świadka) Arkadiusza Czartoryskiego, byłego sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych (za czasów Prawa i Sprawiedliwości w latach 2005-07) - donosi TVN Warszawa.

ReklamaCzłonkowie komisji, której 5 z 9 osób to członkowie Prawa i Sprawiedliwości przystąpili do głosowania, lecz nie przychylili się do wniosku i postanowili, że partyjny kolega Arkadiusz Czartoryski nie stanie przed komisją reprywatyzacyjną.

Poseł Czartoryski w rozmowie z reporterką TVN24 odpowiedział tylko, że nie pamięta dokumentu, który przedstawili dzisiaj posłowie Platformy Obywatelskiej i że zapozna się z nim w najbliższym czasie.

Poseł Arkadiusz Czartoryski był w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji od 2 listopada 2005 r. Dymisję, która została przyjęta 31 maja 2006 roku, złożył 15 maja 2006 r. W mediach tłumaczył swoją rezygnację problemami ze zdrowiem, ale plotek i spekulacji na temat powodów dymisji było o wiele więcej.

Tabloidom tłumaczył wtedy, że jest nieuleczalnie chory.

- Jestem nieuleczalnie chory. Mam zapalenie jelita grubego (colitis ulcerosa). To schorzenie można tylko zaleczyć - mówił w rozmowie z "Super Expressem" w maju 2006 roku poseł Czartoryski. - Przyznaje, że to choroba genetyczna. Wiedział o niej od dawna. - W ostatnim czasie nasiliła się. Bóle były nie do zniesienia. Miałem ataki w Sejmie, w ministerstwie, a nawet w ulicznym korku - dodaje.

Więcej na ten temat:
Afera reprywatyzacyjna w Warszawie z nazwiskiem posła Czartoryskiego
Wyświetleń: 10719 komentarze: -
15:54, 31.10.2017r. Drukuj