sobota, 20 października 2018 r., imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Aktualności

Rzekuń: budżet głosowali punkt po punkcie (zdjęcia)

Na wniosek wójta Stanisława Godziny zwołano nadzwyczajną sesję rady gminy w Rzekuniu. Obrady zdominował temat gminnych finansów, których kształt inaczej widzi włodarz gminy a inaczej większościowi radni. Zaproponowany przez wójta budżet, rada głosowała punkt po punkcie.

Batalia o budżet gminy toczy się w Rzekuniu już ponad rok, od momentu, gdy rada odrzuciła propozycję wójta i zaproponowała własne pomysły.

Reklama Z punktu widzenia większościowej grupy radnych, propozycje wójta nie są zgodne z oczekiwaniami mieszkańców, a finanse są prowadzone na niekorzyść gminy. Padło także pytanie czy rada może procedować uchwałę budżetową, skoro jest on aktualnie w nadzorze Regionalnej Izby Obrachunkowej. Nie wniesiono jednak żadnych sprzeciwów.

Uwagi do zmian w budżecie zaproponowanych przez wójta, wniósł przewodniczący Edward Gryczka.

- Po ostatniej sesji ustaliliśmy, że najpilniejszą zmianą jest zapewnienie w punkcie oświata, dofinansowania dla świetlicy, aby rodzice mogli w spokoju pozostawiać tam swoje dzieci do godz. 17.00. Miał pan przygotować te zmiany, a otrzymaliśmy kolejny raz 34 zmiany w pakiecie, wśród nich te, które rada już odrzuciła. Ma pan do tego prawo, ale czy warto stawiać na szali wszystko albo nic? Dlatego dziś będziemy głosować budżet punkt po punkcie - mówił przewodniczący.

Na zmiany nie godzi się wójt, który budżet widzi jako całość.

- Należy spojrzeć na to inaczej. Budżet jest całością i szczególnie teraz, gdy jest w nadzorze i niezgodny, nie da się wprowadzić zmian w jednym punkcie, bo uchwalilibyśmy znów budżet niezgodny z prawem. Inwestycje tam zawarte są tzw. wieloletnie i gdyby został przyjęty, moglibyśmy ogłaszać przetargi. Takie patrzenie krótkowzroczne jest złe. mamy dużo inwestycji i chyba powinniśmy się z tego cieszyć, ale nie było rozmowy, dyskusji, tylko zrobiliście panowie tak, że dziś budżet jest w nadzorze - powiedział wójt Stanisław Godzina.

Mimo argumentów wójta, większość rady nie popiera jego propozycji i uważa, że zła kondycja finansowa gminy jest wynikiem błędnej polityki prowadzonej przez wójta. Przewodniczący przypomniał też, że włodarz wiedział, których punktów budżetu rada nie popiera, a mimo to wprowadził je po raz kolejny. Rada zdecydowała, że budżet będzie głosowany punkt po punkcie.

Na 34 propozycje zmian do budżetu przedstawione przez wójta Godzinę, rada większością głosów, przyjęła tylko sześć punktów. Wśród nich znalazło się także wyczekiwane przez rodziców, dofinansowanie dla Szkoły Podstawowej w Rzekuniu, dzięki któremu świetlica będzie mogła funkcjonować na starych zasadach, czyli do godz. 17.00. Sześć przegłosowanych punktów nie budziło zastrzeżeń radnych i zostało przyjętych jednogłośnie - 12 głosami za.

Reklama Pod koniec sesji radny Piotr Suchta przypomniał o kontroli, która był przeprowadzona w gminie. Jak poinformował radny Suchta, wójt i skarbnik gminy nie podpisali protokołu inspektorów kontroli z RIO, którzy wskazali kilka nieprawidłowości w prowadzeniu finansów. W dokumencie pokontrolnym, jak poinformował na sesji radny Piotr Suchta, zawarty jest zapis, że do dnia kontroli, tj. do 4 sierpnia 2017 r. nie przedłożono radzie gminy Rzekuń projektu uchwały zmieniającej WPF w związku z uchwałą rady z dnia 28 czerwca 2017 r. w sprawie zmian w budżecie gminy Rzekuń na 2017 r. Dalej wskazano, jak czytał radny Suchta, że za nieprawidłowości wykazane w wystąpieniu pokontrolnym odpowiedzialny jest wójt gminy.

Wyniki kontroli nie zostały przedstawione radzie, ale, jak twierdzi wójt, nie miał też takiego obowiązku. Zarzucił natomiast radnym, że skutecznie utrudniają wykonywanie zaplanowanych inwestycji.

- Zepsuliście budżet, który przez osiem miesięcy jest w nadzorze i co można z niego zrobić? To próby upokorzenia mnie, ale pan obywatelu Gryczka nie jest zdolny mnie upokorzyć - powiedział wójt gminy, opuszczając salę obrad.

Końcówka sesji upłynęła na dyskusji nad kulturą osobistą samorządowców. O równe traktowanie wszystkich osób wnioskowała sekretarz gminy. W punkcie wolne wnioski i informacje, sołtysi i mieszkańcy nie mieli jednak do kogo się zwrócić, bowiem wójta nie było już na posiedzeniu.

Nadzwyczajna sesja rady gminy Rzekuń odbyła się 7 listopada br.

Zobacz zdjęcia:
Nadzwyczajna sesja rady gminy Rzekuń

Wyświetleń: 2934 komentarze: 44 Wrzuć na Facebooka 13.11.2017, 13:55r. Drukuj
Powrót


obserwator @ 15:23, 13.11.2017

IP: 2a01:110f...b291

Czyli z dokumentu RIO wynika, że to wójt jest odpowiedzialny za niedopilnowanie budżetu. A tak się rozwodził, że to rada...

A tu wyszło szydło z worka....

Mm @ 15:34, 13.11.2017

IP: 31.0...241

Małe to i uparte jak o.....,nie może zrozumieć że budżet uchwała rada,wójt wykonuje.

Mieszkaniec @ 15:49, 13.11.2017

IP: 37.248...212

Każdy inny wójt w powiecie by dawno już dogadał się z radą,ten jest zakompleksiony i nie potrafi rozmawiać . Nieznane jest mu słowo kompromis,zawsze chce postawić na swoim. Jeździł do radnych , nastawiał jednych przeciw drugim .Efekt tego jest taki że już wszyscy poznali jego metody działania. Radni to w większości ludzie niezależni ,i żadne szantaże nie poskutkowały.

dow @ 15:51, 13.11.2017

IP: 188.146...57

Wójt znów wszystko wrzucił do jednego wora i jednym projektem chciał przemycić swoje pomysły na które radni nie wyrażają zgody jak np.skwer za ponad milion.
Niestety pomysł spalił na panewce bo Radni głosowali pojedynczo nad każdą zmianą.
Teraz jeśli Wójt zaskarży taki sposób głosowania to znaczy, że on nie chce dać kasy na oświatę.
Nie posłuchał radnych, nie posłuchał rodziców i nie przygotował odrębnego projektu na temat zmian w oświacie, a tak byłoby właściwie.
Decyzja radnych bardzo mądra.

Ja @ 16:11, 13.11.2017

IP: 31.0...162

Dlaczego wójt tego protokołu nie zamieścił na gminnej stronie, czyżby chciał przed mieszkańcami ukryć niewygodne fakty.

artysta @ 16:17, 13.11.2017

IP: 90.190...215

Konsorcjum rodzinne w gminie się zawiązało
Do upodlenia gminy doprowadzało
Przykładem budynek w miejscowości Zagiele
Żeby doprowadzić go do ruiny potrzeba niewiele
Wystarczy chęć naszego włodarza
Tak znanego gospodarza
Ruinie za grosze swoim sprzedają
A społeczeństwu głupot naopowiadają
Albo odda pod fundacje
I udaje że ma racje
Fundacja zrobi tam restauracje
Ludzie przypada tam na sutą kolacje
Przed wyborami restauracja zrobi darmowy rzut
Modrzy ludzie powiedzą cwaniakom aut

Niezależny @ 16:29, 13.11.2017

IP: 31.0...122

Teraz widać jak działa sprawnie ten urząd. RIO wskazało kto jest winny.Dobrze że Radni upublicznili ten protokół.

z sesji @ 16:34, 13.11.2017

IP: 188.146...134

Wójt zachowuje się jak przedszkolak. Jak można wyjść w trakcie obrad sesji tylko dlatego że rada nie przegłosowała jego pomysłów.
Wójt ma obowiązek wykonać to, co uchwali rada.
Musi w końcu zrozumieć, że demokracja to ustrój w którym decyduje lud za pomocą wybranych w wyborach swoich przedstawicieli. On ewidentnie nie może zrozumieć że rada ma swoje zdanie w różnych kwestiach. On nie może pojąć że ktoś się ośmiela nie zgadzać z jego propozycjami!!! On pomylił urząd wójta z dyrektorem szkoły. Tam się każdy słuchał niezależnie od własnego zdania. Przytakiwał choć miał inne poglądy.
Jestem zbulwersowana taką postawą głowy gminy.
Jak dziecko w piaskownicy. Ktoś nie chce się z nim bawić na jego zasadach to wiaderko i obrażony do domu. Dziecinada. Nie przystoi. Kiedy jest bezradny wobec prawdy i argumentów radnych po prostu wychodzi. Z faktami wszak trudno dyskutować zwłaszcza że ludziom wmawia się zupełnie co innego.
RiO wskazało winnych. Wójta i Skarbnika. Prawda ujrzała światło dzienne więc za wiaderko i z piaskownicy. W głowie się nie mieści.

do wyżej @ 16:41, 13.11.2017

IP: 188.146...149

To dobrze że wychodząc jeszcze jęzora wszystkim nie wypiął. A podnóżek podreptał za swym panem czy został by rejestrować dalszy przebieg i potem donieść? Ta to dopiero ma w tym łbie poprzestawiane. Naród ma ubaw a wstydu za grosz.

FAKT @ 16:49, 13.11.2017

IP: 95.49...226

panowie radni. PRZESTANCIE PISAĆ TE KOMENTARZE BO TO NIC WAM NIE POMOŻE.

WSZYSCY WIEDZĄ ZE NIE ZNACIE SIĘ NA BUDZECIE I CAŁY CZAS DOPROWADZACIE DO TEGO ŻE JEST UCHYLANY.
POTEM NARZEKACIE ŻE WÓJT TEGO CZY TAMTEGO NIE ROBI. JAK MA ROBIĆ JAK BUDZET ŹLE UCHWALONY.
GŁOSOWALIŚCIE PRZECIWKO INWESTYCJOM

WÓJT JEDNAK JEST WIARYGODNY. WIELOKROTNIE PROPONOWAŁ ŻEBYŚCIE SIĘ WSZYSCY ŁĄCZNIE Z NIM PODALI DO DYMISJI.
CZEGO SIĘ BALIŚCIE? ŻE WYBORCY WAM PODZIĘKUJĄ.

BUTA I AROGANCJA NIEKTÓRYCH Z WAS JEST PORAŻAJĄCA.

Jasne @ 16:55, 13.11.2017

IP: 94.254...31

Radni. Skarżą donoszą utrudniają

A potem piszą komentarze
TAKA się wzajemnie nakrecaja

to wójt utrudnia @ 16:57, 13.11.2017

IP: 188.146...164

Ostatnia sesja to dowód na to że wójt utrudnia. Budżet zaproponowany przez wójta musi zostać zaaprobowany przez radę gminy. Tak jest we wszystkich gminach, że radni nanoszą zmiany do budżetu. W przeciwnym razie po co w ogóle taki twór jak Rada Gminy jeśli wójt w swej własnej mądrości sam wszystko wg siebie ustala.
Jeśli rada naniosła swoje zmiany to nie znaczy że zepsuła budżet. To normalna procedura uuchwalania budżetu. Teraz trzeba go realizować.
Wybiórczo wójt realizuje, ale te, które mu pasują, czyli tam gdzie swoich sołtysów chce uszczęśliwić. Reszcie pokazać że im nie zrobi tłumacząc że budżet w nadzorze. Głupota jakiej świat nie słyszał. W nadzorze z jego winy. Pan Suchta dotarł do odpowiednich dokumentów i nie da sobie głupot wciskać. Nie można liczyć że mieszkańcy to i.d.i.o.c.i....W końcu tylu już przejrzało na oczy. Tkwi jeszcze tylko kilku uwiązanych stołkami , choć i oni już zachodzą w głowę jak się oderwać, co by nie stracić.

Do Fakt @ 17:06, 13.11.2017

IP: 5.172...155

Jak utracił większość to sam powinien podać się do dymisji

do Fakt Wójta @ 17:07, 13.11.2017

IP: 188.146...46

Nie jest Pan Wiarygodny!
Nie pomaga nawet fakt, że pisze pan WIELKIMI LITERAMI!!
Zamieszcza Pan kłamstwa na stronie Urzędu Gminy, a gdy radni pytają, czemu nie ma protokołu RIO tłumaczy pan, że nie ma obowiązku.
Wrócił pan z pracy i zaprzecza internautom którzy podają fakty, podobnie jak radni na sesji.
Do czego Pan doprowadził? Fo sytuacji że już musi sam siebie bronić bo nie ma komu.
Użył Pan zwrotu do radnego " obtwatelu". Co to ma być? Cienie przeszłości wracają? Dobrze że nie
" towarzyszu".

sołtys do FAKT @ 17:22, 13.11.2017

IP: 217.97...9

owszem , wójt proponował aby wszyscy podali się do dymisji, radni się zgodzili ale pod warunkiem , że ani oni ani wójt nie będą już startować w wyborach i wójt się wycofał

głos Rzekunia @ 17:22, 13.11.2017

IP: 188.146...75

Od pewnego czasu przychodzę na sesję żeby mieć własny podgląd. Już po pierwszej na której byłem zaobserwowałem co podaję:
1. Nie ma na sesji prawnika, rzadko skarbnik co jest niedopuszczalne, bo radni pytają o różne kwestie i nikt nie wie, sekretarz siedzi ale tylko kręci głową i bezwzględnie broni wójta nawet jeśli cała sala konferencyjna jest przeciw.
2. Wójt siedzi z miną jakby miał wysadzić w powietrze cały ten urząd bo radni mu nie przyklaskują tylko wyrażają własne sądy, których nawet nie słucha aż tak jest rozgniewany na cały świat.
3. Radni są w wielu przypadkach jednomyślni ale nawet wtedy wójt jest innego zadania niż rada. Nie potrafi dyskutować tylko atakuje radę zwłaszcza przewodniczącego.
4. Przewodniczący bardzo dobrze prowadzi sesje, pilnuje porządku obrad, kolejności zabierania głosu , kolejarz z Ostrołęki który prowadzi sesje w mieście mógłby się od niego wiele nauczyć.
5. Radni wójta ( dwoje) nie uzasadniają swoich decyzji w trakcie głosowań. Są "za" bo wójt każe.

Wniosek jaki mi się nasuwa:
Za kłótnie odpowiada wójt, nie szanuje zasad demokracji i nie potrafi dyplomatycznie rozmawiać. Narzuca swoją wolę i nie akceptuje żadnych sprzeciwów.
Gdyby na sesję przyszli wszyscy mieszkańcy i popatrzyli jak to wygląda, wójt musiałby się podać do dymisji.

Jose @ 17:33, 13.11.2017

IP: 83.6...89

Szanowni mieszkańcy - w głowie się nie mieści jak nasz włodarz nami manipuluje, napuszcza ludzi na radnych niesłusznie, świadomie wprowadza w błąd, sieje zamęt, gdyż uważa, że to dobre dla niego. Ludzie skłóceni , wiadomo, nie dogadają się ......

Na ostatniej sesji radny P.Suchta zapytał wójta jak zakończyła się kontrola Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie dotycząca gospodarki finansowej w naszej gminie, która odbywała się na przełomie lipca i sierpnia tego roku.
, gdyż radnym dotychczas nikt nie przedstawił żadnej informacji w sprawie tej kontroli.
...... ...... ..... Wójt na to /szkoda, że większość mieszkańców nie widziała/
zczerwieniał bardzo i głośno ze złością odpowiedział: - Jak będę miał taki obowiązek to poinformuję pana i radę. W gminie nie było kontroli gospodarki finansowej, stwierdził
Dalej mówił wójt: m.in. utrudniacie bezczelnie realizację budżetu, zablokowaliście ..itp., po czym natychmiast nerwowo opuścił salę obrad. Przewodniczący prosił o pozostanie wójta gdyż to nie koniec sesji, ale nic to nie dało. Pewnie czuł ....., czerwony, wściekły wyszedł i nie wrócił na salę.
I właśnie poznaliśmy protokół RIO, który odczytał radny. RIO stwierdziło nieprawidłowości, za które odpowiedzialny jest wójt. Cd. w następnym .....

-

całość @ 17:36, 13.11.2017

IP: 178.42...210

"Na zmiany nie godzi się wójt, który budżet widzi jako całość."

To jest zarzut??????

chyba oczywiste że budżet jest całością. No może rzeczywiście że jest to za trudne dla niektórych

Dowodzi to tylko tego, że wójt rozumie co to jest budżet i za niego odpowiada

Skończcie już z tą nagonką na wójta bo to jest zła metoda na zdobycie władzy.

sisi @ 17:41, 13.11.2017

IP: 176.109...98

No i czemu pan jaśnie wójcie, nie podaje na stronie UG faktów zgodnych z prawdą ? Ile jest jeszcze takich dokumentów- kwiatków, które światła dziennego nie oglądają , bo kompromitują pana działania i niekompetencje pańskiej świty.


Drodzy Rodzice , czy teraz widzicie, kto kręci i mąci, komu realne dobro mieszkańców tej gminy dynda i kalafiorem wisi ??? Chyba teraz jasno widać , kto przy okazji chce upiec swoje pieczenie za miliony złotych.

Tak , byłyby wystrzałowe: basen wśród łąk i skwer za grube miliony. Tylko komu i po co takie bzdety. Lepiej byś chłopie puknął się w ten sagan i zszedł na ziemię. Przyjrzał się prawdziwym potrzebom , a nie realizował swoje absurdalne mrzonki, aby chwalić się inwestycjami potrzebnymi jak umarłemu kadzidło. Nie mieszaj już chłopie i zamilknij. To ty już nie możesz obrazić p. Gryczki, obywatelu. Nie dorastasz mu do pięt. Kładzie cię na głowę ripostami, zna cię jak mało kto , zatem wie na co cię stać i umie postępować z takimi maluczkimi.Poznał twój mechanizm i wie jak wsadzić w jego odrażające tryby patyk, aby( jak rozrzutnik do g.noju) nie rozsypywały zawartości po całej gminie.Opamiętaj się człowieku, twoja bezradność jest żałosna.

dolek @ 18:06, 13.11.2017

IP: 2a01:110f...7bbb

Pana CZAS sie skończył. Gmina przypomina bagno.....

Jose @ 18:17, 13.11.2017

IP: 83.6...89

W piśmie RIO - dostępne w internecie na stronie rio - czytamy m.in.
WÓjt Gminy Rzekuń Pan Stanisław Godzina oraz Skarbnik Gminy Pani Monika Michalska odmówili podpisania protokołu kontroli.
.....W dniach od 25.07.2017 r. do 16.08.2017 r. przeprowadzona została kontrola dorażna gospodarki finansowej Gminy Rzekuń. Stwierdzono nieprawidłowości:
Do dnia kontroli, tj.4.08.2017 r. nie przedłożono Radzie Gminy Rzekuń projektu uchwały zmieniającej WPF w związku z uchwałą Nr XXXV/229/2017 Rady Gminy Rzekuń z dn.28 czerwca 2017 r. w sprawie zmian w budżecie Gminy Rzekuń na 2017 r. ... Za nieprawidłowości wykazane w wystąpieniu pokontrolnym odpowiedzialny jest Wójt Gminy. RIO oczekuje zawiadomienia o wykonaniu wniosków w terminie 30 dni od daty doręczenia wystąpienia pokontrolnego. Przekazanie informacji niezgodnej z prawdą o wykonaniu wniosków podlega karze określonej w art. 27 ustawy o rio.
Wystąpienie to podpisane przez: Zastępca Prezesa Bożena Zych.

I co panie wójcie, wstyd było zostać na sesji i wysłuchać prawdy??
O czym świadczył ten pana ostry ton do radnych i wszystkich obecnych?
Kłamał pan bezczelnie mówiąc, że w gminie nie było kontroli gospodarki finansowej. Po co wprowadza pan w błąd mieszkańców, że to wina radnych?
To pana - wójta - wina, w całości, tylko myślał pan, że ciemnogród nie doczyta? Mylił się pan bardzo. Powinien się pan przyznać i przeprosić radnych i pozostałych za to, że świadomie pan wprowadza w błąd w sprawach tak ważnych dla gminy.

Przewodniczący rady oraz radni z klubu mają wiedzę większą niż pan i to pana bardzo denerwuje. Oni chcą i działają dla dobra mieszkańców, informują zgodnie z prawdą, i na nic te pana pomówienia. Fakty mówią prawdę.
Ośmiesza się pan sam, jest pan w tej sytuacji niewiarygodnym zupełnie.

Podać następny namacalny. czarno na białym, przykład, że to pana wina .......?
Za chwilę ..... A może ośmieli się pan podważać protokoły RIO?

RIO też się wójtowi nie podoba @ 18:30, 13.11.2017

IP: 188.146...214

Wójt wyraził na komisji pogląd że RIO to powinni w ogóle zlikwidować bo tam siedzą niekompetentne osoby które się na niczym nie znają.
RIO też jak widać niedobre.
To z kim tu współpracować?
Powiat niedobry bo zamiast z wójtem, z Radą Gminy ustala inwestycje.
Media niedobre bo relacjonują sesje, obnażają prawdę i robią wójtowi złe zdjęcia.
Radni niedobre, nie słuchają wójta.
Tylko Bożenka i Bogusia dobre. Mało tego, one są nawet bardzo dobre...zwłaszcza dla wójta.

Wstydzę się @ 19:09, 13.11.2017

IP: 94.254...122

Wstydzę się że mieszkam z Rzekuniu. Czytam tygodnik, a tam Rzekuń, widzę na mo a tu Rzekuń.

Czy ktoś może ogarnąć ten bur.....l bo już w głowie to się nie mieści.

Jose @ 19:43, 13.11.2017

IP: 83.6...89

Kolejny przykład o niekompetencji wójta, stwierdzony przez RIO w Warszawie, napiszę część dotyczącą naszej gminy.

Cyt.: " Protokół Nr 21.2017 z posiedzenia Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie w dniu 24 października 2017 r.
................
Pani .................. podniosła, że do RIO w Warszawie wpłynęła
Uchwała Nr XXXVIII/245/2017 Rady Gminy Rzekuń z dnia 10 października 2017r. w sprawie zmian w budżecie gminy Rzekuń na 2017r., która w par. 9 uchyla Uchwałę Rady Gminy Rzekuń Nr XXXVII/241/2017 z dnia 27 września 2017r.
Uchwała Nr XXXVII/241/2017 z dnia 27 września 2017r. do chwili obecnej
nie została przedłożona do Izby.
Kolegium Izby jednogłośnie postanowiło, że Zespół Zamiejscowy w Ostrołęce zwróci się do Wójta Gminy Rzekuń o przedłożenie do organu nadzoru Uchwały Nr XXXVII/241/2017 z dnia 27 września 2017r. Rady Gminy Rzekuń. ...".

I co panie wójcie? Kto tu jest winien, wójt czy rada? Otóż wójt.
Rada podjęła uchwałę, którą wójt ma obowiązek w ciągu 7 dni przekazać do RIO.
Pan od 27 września do 24 października nie zdążył, tak?? Gdzie są te pana kompetencje, nie ogarnia pan ..., ze swoich podstawowych obowiązków pan nie może się wywiązać.
Po co wprowadzać w błąd mieszkańców, że przez radę pan nie może realizować inwestycji bo budżet w nadzorze? Przez wójta jest w nadzorze, wójt jest winien.
A może wójt celowo chciał na radę zwalić i opublikować na stronie gminy pismo z RIO, że jest żle..? Nie udało się. RIO prawdę o wójcie napisało.
Ten protokół niech pan zamieści na stronie gminy i inne, które mówią o błędach wójta i nieprawidłowościach wójta.
Jak pan, wójcie, nie wstydzi się ludziom w oczy patrzeć, obrażać radnych, ostro podnosić głos na sesji, stwierdzać, ,ze to rani panu utrudniają, wciskać nieprawdę, nie udzielać właściwej informacji na czas.
Za co pan bierze pobory? Gdzie pana odpowiedzialność? Wstyd na okolice a brak inwestycji potrzebnych mieszkańcom utrudnia im życie. Ma pan twarz? pytam

Farmer do wyżej @ 19:44, 13.11.2017

IP: 188.146...53

Za ten bur.... W gminie odpowiedzialny jest wójt,tak jak lis który zakradnie się do kurnika i na obcym terenie narobi bałaganu.Nawet złapany za ogon w kurniku powie że bałaganu narobił kogut,a jego wersję potwierdzi leśne ptactwo: jaskółka i jastrząb.I choćby wszystkie kury chórem gdakały że był tu lis, gotów skórę oddać na futro niźli wersję kurzą potwierdzić.
Trzeba więc pogonić lisa za rzekę, by tam kurnikòw pilnował i z kogutami walczył. Leśne ptactwo może zabrać ze sobą. A my przewietrzymy kurnik, zaprowadzimy ład i porządek, co by kurom się lepiej jajka niosło. W ciszy i spokoju, bez presji i strachu to i jaja będą większe a i znaleźć je będzie łatwiej. Póki co muszą chodzić opłotkami, co by ich lis nie dopadł.

hahahh @ 20:26, 13.11.2017

IP: 79.191...33

Nareszcie napisałeś prawdę o co wam chodzi.

o jaja:))

niestety wójt do jaj was nie dopuszcza więc macie na nie ochotę i chrapkę

no cóż nie dla was jaja............. jaja to wy sobie robicie swoją niekompetencją dorywajac sie do budzętu

na czym znacie się zapewne jak lis na owych jajach.... zeżreć tylko.

a swoją drogą wójt przez kilka lat uporzadkował wam ten rzekunski bałagan jak mu nie przeszkadzaliście to i wszsytko dobrze szło

Recepta? Proste
wyborcy wymienią zlikwidują klubik i po problemie
tylko MO nie bedzie miała o czym pisac

do wyżej @ 20:58, 13.11.2017

IP: 188.146...177

Panie LISIE - proszę odejść od komputera, nie chwalić swej kity.

Na owe jaja chrapki nikt nie ma, ze strachu znoszone przez kokoszki to i pożytku z nich wielkiego nie ma. Z wolnego wypasu to one nie są bo tu wszystko co Lisa na łańcuchu chodzi.

A że oszczędności wszędzie to i nie ziarnem karmione.

Jak Lis wór złota dostał od elektrowni to i kurnik marmurem wyłożył tylko co z tego. Smród wszędzie. Przewietrzyć trzeba koniecznie.

Lisie pora się gotowić do drogi. Do własnego trza wracać kurnika. Może weź strusia ze sobą, ten jak ci jajo zniesie to za cały kurnik stanie.

Małgorzata_W @ 21:02, 13.11.2017

IP: 5.172...154

Droga MO, Żal słuchać tych wszystkich komentarzy na temat jednej gminy z powiatu Ostrołęki. Wiem że zależy wam na sensacji ale mieszanie wiecznie kogoś z błotem to droga do sukcesu.
Większośc komentarzy pisana jest w podobnym stylu więc pisze je grupa ludzi.
Znam jedną i drugą stronę. Czy myslicie że jeśli p. Godzina zrezygnuje ze stanowiska i będzie ktoś inny to będzie lepiej. Wszyscy w tej radzie Rzekunia i wielu mieszkańców jest chorych na władzę i dążą do tego aby po trupach dojśc do celu.
w ciągu kilku dni artykuły dotycząće Rzekunia jak nie kościoła i cmentarza to rady i wójta. Ludzie opamiętajcie się.

Odpowiedzialny za słowa i czyny @ 21:18, 13.11.2017

IP: 188.146...248

Małgorzato W i podobni. Nie możecie mieć pretensji do MO jak i komentujących że prawdę piszą. Jak widzisz wielkie jest poruszenie znaczy że ludzi to interesuje. Interweniuj lepiej u Wójta żeby bredni nie zamieszczł na stronie UG bo nie dość ze zafalszowuje rzeczywistość to i nikt nie może sìę do tego odnieść . Czemu Wam, obrońcy jaśnie panującego nie przeszkadza że Wójt obraża z imienia i z nazwiska na urzędowej stronie funkcjonariuszy publicznych jakimi są radni przypisując im swoje winy. To jest dopiero niedopuszczalne. Dziwię się że radni nic z tym nie robie. A już się trochę tego uzbierało. Nie do pomyślenia jest źeby wójt urzędowe stronę traktował jak prywatną i atakował tam swoich przeciwników posługiwał się nieprawdą. Brak kultury, wychowania. Nie przystoi człowiekowi na stanowisku.

Hrumek @ 21:19, 13.11.2017

IP: 94.254...122

Gospodarza poznaje się po porządku. W gminie jeden wielki burd.... dziwisz się że ludzie skargi piszą? A co mają robić? Jak gospodarz pomóc nie chce

sisi @ 21:26, 13.11.2017

IP: 176.109...98

Drogi wójcie , w tych pańskich wypocinach, które w PDF można przeczytać na stronie UG jest trochę błędów. Nie trzeba być lotnym , aby wiedzieć,że po liczebnikach zapisanych cyfrą jeśli postawi się kropkę , stają się liczebnikami porządkowymi (który z kolei ?)Więc w zdaniu cyt. ,, W trakcie tych walk 53.
marynarzy i 18. ułanów złożyło ofiarę życia, którą przyczynili się do „Cudu nad
Wisłą” 1920 r." kropki po tych liczebnikach być nie powinno. Może tak dałby pan te wywody laughingdo sprawdzenia pani dyrektor / redaktor słynnego Biuletynu ofiarnie dowodzącej biblioteką. Większego fachowca ,tak wszechstronnie wykształconego w tej gminie nie ma. laughing

Xxx @ 21:54, 13.11.2017

IP: 31.0...5

Ten lis to farbowany lis,taki jest najgorszy.Wystarczy się dobrze przyjrzeć a każdy farbę nieudolnie nałożona dostrzeże.Dlatego świta jego z parasolem za nim podąża by owa farba nie obnażyła przebierańca.

Rzekuniak @ 22:09, 13.11.2017

IP: 5.172...193

Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd panie wójcie. Jak teraz możesz w oczy patrzeć swoim wyborcom.

Inna uchwała do RIO ... @ 22:39, 13.11.2017

IP: 83.6...89

Najgorsze jest to, że wójt świadomie i z premedytacją często popełnia rażące błędy tylko po to, żeby winą obarczyć innych, najczęściej radnych i przekazywać tę fałszywą informację celem skłócania środowiska, napuszczania na radnych.
Podam przykład - na podstawie dokumentu - najważniejsze fragmenty:
Cyt.
"Uchwała Nr 13.93.2017 Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie z dnia 19 czerwca 2017r. -- w sprawie umorzenia postępowania nadzorczego ............
w sprawie uznania za nieważną w całości Uchwałę Nr XXXII/217/2017 Rady Gminy Rzekuń z dnia 11 kwietnia 2017r. w sprawie zmian w budżecie gminy Rzekuń na 2017r.
par. 1. Umarza postępowanie wszczęte Uchwałą Nr 10.68.2017 Kolegium RIO w Warszawie.
Uzasadnienie. ........ Jak wynika z przedłożonego protokołu z XXXIII sesji Rady Gminy Rzekuń z dn. 22 maja 2017r.oraz wyjaśnień Przewodniczącego Rady Gminy złożonych na posiedzeniu Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie w dn. 19 czerwca 2017r. Rada Gminy wniosła o zmianę w uchwale ......../tu: wyszczególnienie/. Intencją Rady było utrzymanie wniosków ......./tu: wyjaśnienie Przewodniczącego/. Natomiast wójt Gminy Rzekuń przygotował cd. w nast....

Inna uchwała do RIO ..cd. @ 23:47, 13.11.2017

IP: 83.6...89

Natomiast wójt Gminy Rzekuń przygotował do podpisu Przewodniczącego Rady Gminy w Rzekuniu uchwałę zawierającą inną treść niż wskazane wyżej zmiany w budżecie gminy. Przewodniczący Rady Gminy odmówił podpisania przedmiotowej uchwały Nr XXXIII/219/2017 jako niezgodnej z wnioskami i intencją Rady Gminy.
Uchwała ta, mimo braku podpisu Przewodniczącego Rady została przesłana do organu nadzoru przez Sekretarza działającego z upoważnienia wójta.
.... Natomiast obowiązkiem Wójta wynikającym z art. 30 ust. 1 usg (Dz.U. z 2016r.poz.446 z póżn. zm.) było wykonanie uchwały Rady Gminy. Zakres wykonywania uchwał przez Wójta Gminy obejmuje także obowiązek opracowywania uchwał po ich uchwaleniu przez radę, należytego ich sporządzenia, zgodnie ze stanem faktycznym i prawnym oraz zasadami przyzwoitej legislacji. ......"

I co panie wójcie, nie przewidział pan, że się wyda ...? Najpierw pan "zadziałał" czyli wysłał do RIO nie to co potrzeba a potem zamieścił na stronie gminy, że budżet w nadzorze z winy radnych w osobach .... i głosi pan to do dziś. Przecież to wina wójta. Dlaczego wyżej opisanej uchwały RIO nie widzę na stronie gminy? Wstyd było zamieścić. Jeszcze, o ile dobrze pamiętam, to nie poinformowano Przewodniczącego w gminie, że RIO zwróciło się o wyjaśnienie. Wójt zamierzał jechać sam, tak obiecał RIO. To Przewodniczący zadzwonił do RIO i dowiedział się. Pojechał więc wraz z radnymi i wyjaśnił. RIO czekało na wójta ale nie przybył. Dlaczego ?? .. ....
Taki to strateg ten nasz wybrany.

smile smile smile smile smile wink

nędza i rozpacz @ 23:57, 13.11.2017

IP: 188.146...202

Patrzę na tę parę to przechodzi mi tylko jedno do głowy : nieszczęścia chodzą parami. Oczy się zapadły, włosy wyszły, nabzdyczeni, gul mało szyi nie rozsadzi. Miny jak u pokutników.
Po co się tak męczyć?
Po co robić z siebie pośmiewisko?
Dla tych stołków?
Odejść i zacząć normalnie żyć. Spokój w życiu najcenniejszy.

maria @ 16:06, 14.11.2017

IP: 37.47...168

radnych i wojta pogonić.Nowi ludzie są potrzebni

dokładnie @ 18:27, 14.11.2017

IP: 37.47...144

do wyżej.
Strzał w dziesiątkie. Trzeba pogonic i radę i wójta wstydu nie będzie i bałaganu.

do dokładnie @ 19:16, 14.11.2017

IP: 83.6...59

Pogonić ......... ? napisałeś. do ludzi

To sam się szykuj na wójta. Za to słowo "pogonić" zostaniesz wybrany. Dobrze się zapowiadasz. Gonić, wygonić wszystkich mądrych, nie będą przeszkadzać władzy.

pogonić? @ 23:30, 14.11.2017

IP: 188.146...77

Proponuję pogonić tego rumcajsa, co to na zwiady na zlecenie przybył. Pouczać to Panowie mogą tych miejskich klakierów. Rzekuń rządzi się swoimi prawami, a przynajmniej Rada Gminy.

do *99.77 @ 08:29, 15.11.2017

IP: 83.6...59

To dobrze myślisz. Zgadzam się. Wszelkich napuszczaczy, oszukańców, kłamiących, nie można dopuścić do władzy. Mamy uczciwych, mądrych ludzi i sami jesteśmy świadomi już bardziej niż wcześniej byliśmy.

dd @ 09:46, 15.11.2017

IP: 95.49...72

Jak ja mam dość tych kłótni. Wszyscy tam powinni iść w pi..z..u!!!
Jak się nie możecie dogadać to nie róbcie nam z gminy pośmiewiska na cały powiat. Swoją postawą mieliście reprezentować godnie mieszkańców a nie wieczne kłótnie i bluzganiny na forum.

do dd @ 19:36, 15.11.2017

IP: 178.42...107

A ja mam już dość bredni, bzdur mówionych czy pisanych przez opornych na wiedzę, nieświadomych jednostek naszej gminy.

Radni z klubu godnie reprezentują mieszkańców i wzorowo wypełniają swoje obowiązki. Przeznaczają pieniądze na inwestycje dla mieszkańców i mobilizują wójta, żeby wykonywał te inwestycje bo to jego zadanie. Oni się nie kłócą.

To wójt narusza prawo - nie wysyła uchwały rady gminy do RIO czy wysyła inne dokumenty niż uchwaliła rada, i inne - czytaj wyżej, tam podano numery protokołów RIO, to jest wina wójta, a nie rady.

Jak można być tak opornym na wiedzę, nie wiedzieć a żle oceniać tych, którzy na to
nie zasługują. Do wójta idż i mu wytłumacz, niech nie sieje zamętu i nie wprowadza w błąd, bo to nam szkodzi.

maria @ 13:07, 16.11.2017

IP: 37.47...62

nie wybieram się na wójta mam po prostu dość tych gierek jeszcze raz pogonić i wybrać mądrych