czwartek, 18 października 2018 r., imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła

Aktualności

Jak wybrać okulary z ukrytą kamerą?

Są sytuacje, czy to w pracy, czy w życiu prywatnym, których nagranie w tajemnicy jest konieczne. Kiedy sam dźwięk to za mało, z pomocą przychodzą ukryte kamery. Jeśli szukasz rozwiązania sprawdzonego, praktycznego i łatwego do ukrycia, postaw na specjalistyczne okulary.

Ogromną zaletą kamery umieszczonej w okularach jest to, że nagrywa to, co akurat widzimy. Uzyskane w ten sposób nagrania mają większą wartość, ponieważ pokazują najczęściej kompletny obraz, bez uciętych głów czy brakujących detali, a osoba nosząca okulary ma pełną kontrolę nad tym, co nagrywa. Zanim jednak kupisz okulary z ukrytą kamerą, uważnie sprawdź jej parametry. Oto kilka najważniejszych:

ReklamaRozdzielczość wideo
Ten parametr mówi o tym, jakie rozmiary będzie miał nagrany obraz filmu. Jeśli liczby będą zbyt niskie, to obraz niestety także będzie malutki i dostrzeżenie jakichkolwiek szczegółów na filmie może być utrudnione. Warto szukać okularów z kamerą, która nagrywa filmy w jakości Full HD, czyli o rozdzielczości 1920 x 1080 px. To optymalne rozwiązanie. Filmy nagrywane w wyższej rozdzielczości mogłyby być za duże, w efekcie po kilku minutach nagrywania pamięć by się zapełniała.

Format wideo
Najlepiej, jeśli kamera nagrywa filmy jako pliki AVI. To popularny format, dzięki czemu można go otworzyć bez problemu na każdym komputerze, telefonie czy nawet telewizorze, bez instalowania dodatkowych dekoderów czy oprogramowania.

Możliwość robienia zdjęć
Główną funkcją kamery jest nagrywanie filmów, ale są sytuacje, kiedy potrzebne jest też wykonane z ukrycia zdjęcie. Dlatego choć ta funkcja nie jest niezbędna do dobrego działania kamery, to bywa przydatna i warto mieć możliwość skorzystania z niej.

Reklama Czułość mikrofonu
Warto sprawdzić ten parametr, żeby uniknąć sytuacji, w której na nagraniu nie będzie słychać tego, co najważniejsze. Znajomość czułości mikrofonu to też informacja dla osoby nagrywającej, w jakiej odległości może się ustawić od źródła głosu. Czułość na poziomie 5 m powinna być całkowicie wystarczająca, ale im wyższa, tym lepsza!

Czas pracy na baterii
Okulary z ukrytą kamerą mają zwykle wbudowany akumulator, który pozwala im nagrywać bez podłączenia do żadnego źródła zasilania. Im dłuższy czas, im wyższa pojemność akumulatora, tym dłuższy film będzie można nagrać. 1 h nagrywania na akumulatorze to konieczność.

Reklama Pojemność
Okulary mogą mieć wbudowaną pamięć lub miejsce na kartę pamięci. Warto wśród informacji uzyskanych od producenta sprawdzić ile miejsca zajmuje 1 h nagrania (np. 8 GB) i jaka jest najwyższa dopuszczalna pojemność karty, którą można umieścić w kamerze.

Inne funkcje
W zależności od producenta i modelu okulary z wbudowaną kamerą mogą mieć też szereg innych, bardziej i mniej przydatnych funkcji. Jeśli często nagrywamy, może się przydać datownik, który oznaczy każde nagranie datą. Należy przede wszystkim szukać okularów lekkich i wyglądających naturalnie. Tylko takie zapewnią pełną anonimowość nagrania!

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1569 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 14.11.2017, 05:56r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Kurpia
NestBank