czwartek, 18 października 2018 r., imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła

Aktualności

Rejsy jachtem - nowy wymiar wakacji

Wakacyjne morskie rejsy to temat, który jeszcze do niedawna kojarzył się niemal wyłącznie z elitą finansową i starą arystokracją. Eleganccy dżentelmeni i olśniewające damy, to obraz jaki chyba wszyscy kojarzymy z hollywoodzkich produkcji.

Okazuje się jednak, że obecnie praktycznie każdy z nas może zakosztować tej wspaniałej formy wypoczynku i spędzić niezapomniany czas pod żaglami.

ReklamaNie trzeba w tym celu podróżować na drugi koniec świata i co niezwykle ważne, nie trzeba też być od razu doświadczonym wilkiem morskim, ani nawet posiadać patentu żeglarza. Bez trudu można bowiem wykupić np. rejsy w Chorwacji, na jednostkach dowodzonych przez doświadczoną załogę, a samemu spędzić czas na opalaniu się, pływaniu i zwiedzaniu urokliwych portowych miasteczek oraz, w miarę chęci i możliwości, nauce żeglarskiego rzemiosła.

Wakacje pod żaglami dla szczurów lądowych
Rejsy morskie pod okiem wykwalifikowanej załogi to zdecydowanie najlepszy wybór dla wszystkich szczurów lądowych. Dają one szansę na przeżycie niezapomnianej przygody oraz zerwanie z typową, urlopową rutyną, jaką jest plażowanie, a wszystko to bez zbędnego ryzyka, stresu i konieczności podejmowania nierzadko trudnych decyzji. Co więcej, wśród personelu jachtów znajdują się zwykle wykwalifikowani animatorzy i osoby potrafiące pracować z dziećmi, dzięki czemu ani my, ani nasze pociechy z pewnością nie będziemy narzekać na nudę.

Reklama Rejsy po Adriatyku dla każdego
Planując pierwsze wakacje na jachcie trzeba oczywiście podjąć decyzję, co do miejsca. Możliwości jest bez liku. Poza rodzimymi Mazurami możemy się zdecydować na rejsy w Chorwacji, Czarnogórze czy Grecji, a także na opcje bardziej egzotyczne, takie jak rejsy na Karaibach czy na Malcie. Jak jednak radzi pracownik serwisu Rejsomat.pl - zaawansowanej wyszukiwarki rejsów i połączeń lotniczych - najlepszą propozycją na początek będzie Chorwacja. Za takim wyborem przemawia przede wszystkim niemal stuprocentowa gwarancja pogody oraz wspaniale rozwinięta infrastruktura portowa. Umożliwi to optymalne dopasowanie zarówno łodzi, jak i trasy do naszych potrzeb i możliwości. Ponadto, bogate w zabytki, malownicze wybrzeża tego kraju czynią rejsy po Adriatyku idealną propozycją dla zarówno dla mniej, jak i bardziej doświadczonych miłośników żeglarstwa.

Reklama Rejsy turystyczne - zalety
O ile typowe wakacje, czyli takie spędzone na lądzie dość szybko odchodzą w zapomnienie, o tyle rejsy jachtem, a zwłaszcza rejsy morskie, na długo zapadają w pamięć. Towarzysząca im zawsze, nawet jeżeli występujemy jedynie w roli pasażera, ekscytacja sprawia, że jeszcze kilka miesięcy później, w długie zimowe wieczory będziemy je wspominać z nutą nostalgii. Co więcej, krajobraz widziany od strony morza mocno się różni o tego, jaki widzimy z lądu. Pozwala to spojrzeć na odwiedzane miejsca z innej, szerszej perspektywy, a pływanie od portu do portu daje szansę poczuć się jak odkrywca nowych lądów.

Rejsy - więcej niż tylko pływanie
Wielu z nas zadaje sobie pytanie, co można robić na jachcie w trakcie takiej podróży? Zwłaszcza, jeżeli znajduje się na niej dbająca o potrzeby pasażerów i zajmująca się wszelkimi sprawami związanymi z żeglowaniem załoga. Wbrew jednak pierwszemu wrażeniu, rejsy jachtem dają niemal nieograniczone możliwości. I to znacznie większe niż opalanie się czy podziwianie mijanych krajobrazów. Przede wszystkim stanowią one wymarzoną okazję do uprawiania sportów wodnych. Poza klasykami, czyli nurkowaniem czy snorekelingiem, można spróbować aktywności bardziej ekstremalnych, takich jak narciarstwo wodne, kitesurfing, windsurfing czy paralotniarstwo. Krótko mówiąc, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 927 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 14.11.2017, 06:05r. Drukuj
Powrót