niedziela, 21 października 2018 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Aktualności

Obchody Święta Niepodległości w Czerwinie (zdjęcia)

Fot. Gminny Ośrodek Kultury w Czerwinie/FacebookObchody Święta Niepodległości w Czerwinie pt. "Samorządowcy Niepodległej" rozpoczęły się przemarszem pocztów sztandarowych prowadzonych przez orkiestrę OSP z Ostrołęki do kościoła. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli pod pomnik znajdujący się na placu Tysiąclecia.

Tam głos zabrał wójt gminny Czerwin Ryszard Gocłowski. Następnie złożono wieńce w barwach narodowych przez delegacje. Z kolei w Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwinie zaprezentowano montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Gimnazjalnymi.

Reklama Około godzinny program składał się zarówno ze znakomitego przedstawienia, jak i pieśni patriotycznych wykonanych przez uzdolnionych wokalnie uczniów. Kolejnym punktem programu był koncert orkiestry OSP z Ostrołęki. Uroczystość uświetniła też grupa "Młode Kurpie" z Jednorożca, która swoimi wykonaniami pieśni patriotycznych zachęciła publiczność do wspólnego śpiewu.

Uroczystość odbyła się w sobotę 11 listopada. Więcej zdjęć znajduje się na stronie facebookowej Gminnego Ośrodka Kultury w Czerwinie.

Wyświetleń: 945 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 14.11.2017, 08:59r. Drukuj
Powrót