czwartek, 18 października 2018 r., imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła

Aktualności

Uczniowie z Łysych uczcili odzyskanie niepodległości (zdjęcia)

Fot. archiwum szkołyUczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych uroczyście uczcili 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedstawiona na apelu część artystyczna wprowadziła społeczność szkolną w atmosferę wydarzeń sprzed 11 listopada 1918 roku.

Prezentacja artystyczna przypomniała bolesną historię Polaków, pełną ofiarnego poświęcenia i oddania w imię wolności. Przywołała tamte ciężkie czasy, pomogła zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość, ale przede wszystkim wzbudziła refleksję.

ReklamaWystęp ten mieli także możliwość obejrzeć mieszkańcy Łysych, gdyż uczniowie zaprezentowali go podczas uroczystej mszy świętej za ojczyznę w kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata. Dzięki temu, choć na chwilę mogli zatrzymać się w tym zabieganym życiu i wspomnieć tych, którzy walczyli o to, byśmy mogli dziś cieszyć się wolnością.

Uczniowie i nauczyciele szkoły już po raz trzeci zaprosili mieszkańców gminy na tę ważną lekcję historii i patriotyzmu, która za każdym razem spotyka się z serdecznym przyjęciem. Za rok społeczność placówki znów będzie wspólnie przeżywać Narodowe Święto Niepodległości.

Zobacz zdjęcia:
Prezentacja artystyczna w wykonaniu uczniów SP w Łysych

Wyświetleń: 646 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 14.11.2017, 09:04r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Kurpia
NestBank