poniedziałek, 20 listopada 2017 r., imieniny Anatola, Rafała, Edmunda

Aktualności

Uczniowie z Łysych uczcili odzyskanie niepodległości (zdjęcia)

Fot. archiwum szkołyUczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych uroczyście uczcili 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedstawiona na apelu część artystyczna wprowadziła społeczność szkolną w atmosferę wydarzeń sprzed 11 listopada 1918 roku.

Prezentacja artystyczna przypomniała bolesną historię Polaków, pełną ofiarnego poświęcenia i oddania w imię wolności. Przywołała tamte ciężkie czasy, pomogła zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość, ale przede wszystkim wzbudziła refleksję.

ReklamaWystęp ten mieli także możliwość obejrzeć mieszkańcy Łysych, gdyż uczniowie zaprezentowali go podczas uroczystej mszy świętej za ojczyznę w kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata. Dzięki temu, choć na chwilę mogli zatrzymać się w tym zabieganym życiu i wspomnieć tych, którzy walczyli o to, byśmy mogli dziś cieszyć się wolnością.

Uczniowie i nauczyciele szkoły już po raz trzeci zaprosili mieszkańców gminy na tę ważną lekcję historii i patriotyzmu, która za każdym razem spotyka się z serdecznym przyjęciem. Za rok społeczność placówki znów będzie wspólnie przeżywać Narodowe Święto Niepodległości.

Zobacz zdjęcia:
Prezentacja artystyczna w wykonaniu uczniów SP w Łysych

Odsłon: 541 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 09:04, 14.11.2017r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl