piątek, 3 lipca 2020 r., imieniny Anatola, Jacka, Ottona

Reklama   |   Kontakt
FatBike

Aktualności

Skrzynka skarg: film "Nazywam się Cukinia" nie dla czwartoklasistów

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Podczas seansu akademii filmowej w OCK zaserwowano uczniom klas czwartych obraz pod tytułem "Nazywam się Cukinia". Obraz bardzo ciekawy i kontrowersyjny, wymagający szerokiego zrozumienia problemów dzisiejszej młodzieży.

Film niewątpliwie ciężki, o dzieciach, ale niekonieczne dla dzieci, zwłaszcza dziesięcioletnich. Mam w związku z tym pytanie do kadry pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce, bo to uczniowie tej szkoły mieli przyjemność zapoznać się z tym obrazem.

Reklama Czy ktokolwiek z pedagogów tej szkoły zapoznaje się z treścią i przekazem prezentowanych uczniom filmów? Czy treści przekazane w owym filmie kadra pedagogiczna uważa za odpowiednie dla dzieci w ich wieku i czy którykolwiek z pedagogów podjął się omówienia przekazu tego filmu naszym podopiecznym? Sam uważam ten film za bardzo ciekawy, ale jego treść nie jest odpowiednia dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych, a już na pewno wielkim błędem i "strzałem w kolano" jest brak komentarza do tego filmu ze strony nauczycieli, którzy zafundowali dzieciom dość traumatyczne, smutne i momentami bardzo wulgarne kino.

Odpowiadają pedagodzy Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce:
Pragniemy poinformować i potwierdzić fakt, że nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach AEF w OCK i mieli okazję obejrzeć film "Nazywam się Cukinia". Doborem filmów zajmuje się pracownik OCK posiadający odpowiednie kwalifikacje i szeroką wiedzę na temat kina. Faktycznie w/w obraz był trudny i wymagający komentarza bezpośrednio po seansie lub na najbliższych godzinach wychowawczych. Nauczyciele zauważyli, że film wzbudził duże emocje wśród uczniów, dlatego wnikliwie omówili jego problematykę, pomogli zrozumieć treść i przesłanie.

Reklama Uważamy, że sytuacje przedstawione w filmie są bardzo realistyczne i nie należy ograniczać dzieci do wizji "kolorowego świata", pozbawionego problemów tym bardziej, że taki on nie jest. Samotność, alkoholizm, przemoc i odrzucenie są coraz częstszymi zjawiskami w naszym społeczeństwie. Uważamy, że niewłaściwą postawą jest idealizowanie świata i ludzi w nim żyjących. Na każdym kroku spotykamy osoby z różnych środowisk i z różnymi problemami, a zadaniem naszym jest uczenie empatii, radzenia sobie z trudnościami i przeciwieństwem losu.

W związku z tym rolą rodziców, nauczycieli jest rozmawianie, wyjaśnianie, tłumaczenie problemów, a nie "zamiatanie wszystkiego pod dywan" i udawanie, że mnie to nie dotyczy. Jako pedagodzy SP nr 1 nie uważamy, żeby oferta kina była niewłaściwa i miała zły wpływ na naszych uczniów.

Wyświetleń: 4367 komentarze: 30
26.11.2017, 05:39r. Drukuj
Powrót


Sp10 @ 06:06, 26.11.2017

IP: 94.254...24

Moje dziecko z SP10 rówież było wstrząśnięte tym filmem... Nagle, pomiędzy filmami dla dzieci, bez zapowiedzi, taki twardy orzech do zgryzienia... Był nawet problem z zaśnięciem tego dnia. Chyba to jednak nie było do końca przemyślane...

Abc @ 09:38, 26.11.2017

IP: 31.11...20

TVP ABC rekomenduje ten film, który trwa 66 minut, widzom w wieku 10+.
Naprawdę warto wybrać się z dzieckiem do kina na Cukinię, a potem znaleźć czas na spokojną, mądrą o nim rozmowę.

Heniek @ 11:07, 26.11.2017

IP: 95.41...158

W opiniach o filmie " Nazywam się Cukinia" jest jasno napisane, że jest to Film dla dzieci 13 +, Cytat z filmu " siusiak w d.up.e. i puf " czy to jest przesłanie dla 10 latka ?........ pedagodzy i pani z kina, która dobrała ten film, powinni się wstydzić i zostać pociągnięci do odpowiedzialności...... !!!!!!! Tyle w temacie !!!!

Kropka @ 11:17, 26.11.2017

IP: 176.109...245

Nie zapomnijmy ze w czwartej klasie są dziewieciolatki. Mój syn nie chciał mówić o tym filmie jedyne co powiedział ze to był straszny film.

Mama SP10 @ 12:11, 26.11.2017

IP: 94.254...110

Moj czwartoklasista rowniez byl wstrzasniety filmem.A nie jest dzieckiem "chowanym pod kloszem".Nie chcial wypowiadac sie na temat tresci filmu.Prosil tylko zeby nie dopuscic,by film obejrzalo mlodsze rodzenstwo...

Mama @ 12:33, 26.11.2017

IP: 37.248...179

Reakcja rodziców jest mocno przesadzona. O wiele młodsze dzieci operują językiem, którego niejeden rodzic by się powstydził. W niektórych rodzinach rodzice gorzej odnoszą się do swoich dzieci, czego nie raz byłam świadkiem czekając na swoje dziecko w szkole. Moja córka była bardzo wzruszona tym filmem i doceniła fakt, że jesteśmy normalną kochającą się rodziną.

Do mama @ 12:49, 26.11.2017

IP: 188.146...141

Masz rację. Nie wiem dlaczego rodzice robią problem. Po zebraniu obejrzalam film i oceniam go bardzo dobrze. To powazne kino. Rodzice chyba nie mają co robic i wszędzie robią problemy. W szkole, kinie, kościele itp. Weźcie się za robotę.

Stasia @ 14:34, 26.11.2017

IP: 31.11...20

aż z ciekawości obejrzałam ten film, jest bardzo dobry, nie jest łatwy i banalny, ale dobrze zrobiony. Dzieci na podwórku są często bardziej okrutne niż ten film. Do Heniek: nie manipuluj cytatami, w filmie pojawia się ze trzy razy tekst: siusiak bach, powtarzany bez zrozumienia, ale i bez wulgarności sytuacji.

Heniek @ 15:23, 26.11.2017

IP: 95.41...158

Odnoszę wrażenie, że Stasia i mama to panie nauczycielki bądź obsługa kina, które próbują się wybielić..... Do mama , akurat mam co robić bo zatrudniam sporo ludzi. Powtarzam tylko zdanie mojego dziecka, które obejrzało ten film i było wstrząśnięte. Jak ktoś ma ochotę na ambitne kino to proszę bardzo ale nie karmić naszych dzieci tym czymś, bo komuś się coś wydaje. .... To tak jak by publiczności na koncercie disco polo, kazano słuchać muzyki poważnej. ( I proszę nie pisać, że disco polo to badziew, bo wszyscy słuchają tylko nikt się nie przyznaje :) Nie raz czy dwa każdemu noga zadrgała do rytmu tej muzyki :) Dla mnie oglądanie tego filmu przez 10 latków, to porażka dla pedagogów.....

t @ 15:40, 26.11.2017

IP: 31.0...199

Jestem nauczycielem, który miał okazję być w kinie z 4 klasą. Wyszłam z mieszanym uczuciami. Film trudny, prawdziwy ale jak dla mnie wulgarny. Najgorszy był jednak wstęp i pokazanie dzieciom polskiego filmu "Tango". Tu osoba prowadząca wykazała się brakiem profesjonalizmu. My jako nauczyciele nie mamy wpływu na repertuar. Przeczytałam recenzje, obejrzałam zapowiedź co więcej mogłam zrobić? To OCK prowadzi AEF i oni dobierają film . Po filmie od razu a potem jeszcze na zajęciach z wychowawca rozmawialiśmy o problemach tam poruszanych. Moja 4 klasą wiedziała o co chodzi. Dojrzałe przedstawili problemy i nikt nie miał ciężkiej nocy te dzieci nie takim słownictwem operują i nie takie filmy oglądają w domu z rodzicami . Mam nadzieje ze najbliższy film będzie lepiej dobrany, tak jak np "Alpejski przygoda"

Mama @ 15:50, 26.11.2017

IP: 31.0...221

Pan Henio nie oglądał filmu, więc polecam. Na pewno zmieni pan zdanie.

Kazimierz @ 15:57, 26.11.2017

IP: 37.248...103

Witam serdecznie. Wszyscy na słowo musicie mi zaufać że jestem uczniem klasy siódmej i uważam że ten film był bardzo śmieszny. Miał pozytywne przesłanie pomimo (dla niektórych) kontrowersyjnych treści. Ja rozumiem gdyby tam były sceny z filmów 18+ , ale ludzie, Troszkę poczucia humoru. Naprawdę smile

Mama @ 16:04, 26.11.2017

IP: 2a00:f41...fc66

Niestety nie pierwszy to raz i zapwne nie ostatni szkoda tylko że niezawsze dzieci jak i ich rodzice wiedzą na jaki film udają się do kina płacąc tylko 5zł resztę finansuje prawdopodobnie Unia. Kiedyś chciałam porozmawiać z Panią która podobno te filmy wybiera, ale niestety nie było to możliwe, podobno ma ona niewielki wpływ na wybór repertuaru, cóż jak zwykle tracą na tym dzieci i rodzice którzy mają coraz mniejszy wpływ na ich wuchowanie i edukację własnych dzieci. Otwórzmy szeroko oczy spoglądając nie tylko na filmy ale i na książki - choć darmowe ale cienkie z okrojonym materiałem.
Zaniepokojona mama

Realista @ 17:25, 26.11.2017

IP: 95.160...17

Oj wy biedni rodzice gdyby wam pokazać co wasze 10 letnie dzieci robią i mówią jak nie widzicie, to szybko byście zdanie zmienili. Najłatwiej jest myśleć że to nie dotyczy mojego dziecka i że jest one za młode na zło tego świata.
Według badań większość dzieci w wieku 11 lat ma pierwsze kontakty z pornografią to tak na poprawę humoru wink

Heniek @ 23:00, 26.11.2017

IP: 95.41...158

Jakie miasto tacy pedagodzy laughing reszty nie komentuję ... szkoda słów i energii na udowadnianie , że śnieg jest biały. Kino dało plamę, mam nadzieję, że odpowiednie osoby poniosą konsekwencję..... komentarze niektórych tu osób, żenada. Nie wybielajcie się, narobiliście kwasu a teraz chcecie zwalić winę na rodziców, udowadniając im , że ich dzieci są bardziej wulgarne od tego filmu. Moje nie są !!! NIe używają takiego nazewnictwa i ja sobię nie życzę aby ktoś puszczał takie filmy moim dzieciom. Jak pani z kina ma problem, zapraszam na rozmowę ze mną i zobaczymy gdzie jej starczy argumentów !!!!

ArekBarek @ 01:39, 27.11.2017

IP: 89.72...9

Czy widzieliście ten film? Przecież to piękny film jest. Byłem z 5 letnią córką i bardzo jej się podobał. Miała wiele trudnych pytań po nim, ale to chyba o to chodzi w kinie.

Heniek @ 08:36, 27.11.2017

IP: 95.41...158

ArekBarek, zmień dilera, z 5 letnią córką na tym filmie ? crying

Kwestia smaku @ 10:28, 27.11.2017

IP: 5.60...242

Kino, kultura, książki, ubrania i jeszcze parę innych rzeczy to kwestia gustu. Nie wszystko musi się podobać wszystkim to oczywiste i właśnie po to jest kultura aby dyskutować rozmawiać pokazywać różne problemy i aspekty życia chyba że chcemy żyć w świecie tępej propagandy jaką nam podawano w PRL czy nazistowskich Niemczech, z jakim skutkiem każdy wie. Od lat widzę jak "wysoce wykwalifikowani" znawcy co pewien czas wyrażają swoje zdanie na forach M.O. co do wystaw w Galerii, Biblioteki, czy koncertów itd. MAM PYTANIE JEŻELI OKREŚLENIE "SIUSIAK" TO WULGARYZM TO JAK UCZYCIE DZIECI NAZYWAĆ TEN NARZĄD????
DO HENIEK podpisz się imieniem i nazwiskiem napisz oficjalny list do kina z podaniem adresu co by można by było ci oficjalnie odpisać POKAŻ SWĄ INTELEKTUALNĄ ODWAGĘ I POKAŻ SIĘ PUBLICZNIE, POKAŻ TWARZ.

A CO DO DISCO POLO TO CO SŁUCHAJĄ WASZE DZIECI jakoś nie przeszkadza rodzicom (a przecież może to zobaczyć i trzylatek w internecie) " od 17 można kręcić lody od 17 lat jest to dozwolone panny w takim wieku są już zadowolone" albo "cześć Haniu przyjadę do ciebie tylko zalóż te zielone majteczki" wulgaryzmy niecytowalne.

I JESZCZE JEDNO @ 11:02, 27.11.2017

IP: 5.60...242

Państwo się nie martwcie niebawem w Ostrołęce jedyną formą rozrywki intelektualnej będzie kościół i koncerty disco polo ( bo tylko to zostanie ) a najbliższa alternatywa będzie w Warszawie, Olsztynie, Białymstoku czy nawet Łomży ( bo tam bardziej się dba o kulturę niż u nas ) A Ostrołęka stanie się jeszcze większym pośmiewiskiem w całej Polsce bo już zaczynają się z nas śmiać że wszystko zostało tu zaorane młodzież ucieka a zostają starzy na wymarciu. Tylko nadzieja w Nauczycielach, OCK, Radiu, Bibliotece, Muzeum, i paru fajnych kawiarniach czy PUBach. Kiedyś do Ostrołęki przyjeżdżali i się osiedlali teraz wyjeżdżają i uciekają. Szanujmy to co mamy bo nic nam nie zostanie.

Antoni @ 11:23, 27.11.2017

IP: 194.50...27

Gdy obejrzałem ten film byłem zdumiony, że są tak ambitne produkcje animowane, poruszające poważne tematy. Warto go obejrzeć bo "Nazywam się Cukinia", to szkoła nie tylko dla Dzieci ale również dla dorosłych, a przede wszystkim dla rodziców. Dlatego, iż problem nadużywania alkoholu w Polsce jest olbrzymim problemem, na którym najbardziej cierpią dzieci. Owy film pokazuje jak ten problem jest postrzegany oczyma dziecka, jak Ono sobie radzi ze stresem i ciężarem funkcjonowania chociażby w szkole.
Jak ważną rzeczą jest tłumacznie dzieciom tych problemów, czemu Wy rodzice zamiatacie to pod dywan, bo akurat u mnie jest dobrze, a może Twoje dziecko bedzie później pomagało temu w trudnej sytuacji, wyrośnie na wspaniałego człowieka, a nie samoluba i egoistę, który tylko krzywdzi osoby inne, skrzywdzone przez los mimo ich woli. Cóż ja wiem, że dla nas najłatwiej jest zamieść sprawę pod dywan, kupić nową grę komputerową czy zabrać dziecko na lody. Oczywiście to tez jest dobre, ale jak to w naturze musi być równowaga, a przez co musimy utożsamiać dzieci z problemami cywilizacyjnymi. Bo najgorsze co może być to zatajanie tego, co prowadzi później do niezrozumienia społecznego i odrzucenia dzieci z rodzin patologicznych.

. @ 11:54, 27.11.2017

IP: 5.60...242

Uderz w stół a nożyce się odezwą, może niektórzy rodzice boją się pokazywać swoim dzieciom jak to inni widza co u nich w domu panuje. Obłuda lubi zakrzyczeć prawdę.

Nick @ 13:25, 27.11.2017

IP: 2a00:f41...15d3

Popieram przedmowcow, ambitna produkcja dla mlodziezy, a rodzice tym bardziej powinni ja obejrzec. Zachecam, bo warto.

zapomniałem dodać @ 13:33, 27.11.2017

IP: 5.60...242

OTO REKOMENDACJA FILMU PRZEZ TVP ABC
TVP ABC rekomenduje ten film, który trwa 66 minut, widzom w wieku 10+.
Naprawdę warto wybrać się z dzieckiem do kina na Cukinię, a potem znaleźć czas na spokojną, mądrą o nim rozmowę.

Filmu z tyloma nagrodami niemożna przegapić
„Nazywam się Cukinia” zdobył wiele nagród na prestiżowych festiwalach:
• Nagroda Lumiere w Kategorii Najlepszy Scenariusz i Najlepszy Film Animowany, 2017;
• Nominacja do Oscara 2017 w kategorii Najlepszy Film Animowany;
• Warszawski Festiwal Filmowy – Nagroda Publiczności;
• Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza – Ale Kino! Poznań – Nagroda Europejskiego Stowarzyszenia Filmów dla Dzieci (ECFA) dla Najlepszego Filmu;
• Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Annecy – Nagroda Publiczności;
• Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Bratysławie – Nagroda Stowarzyszenia Krytyków FIPRESCI;
• Europejska Nagroda Filmowa dla Najlepszego Filmu Anonimowego;
• Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Sebastian – Nagroda Publiczności;
• Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Zurichu – Nagroda dla Najlepszego Filmu (Jury Dziecięce); • Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Melbourne – Nagroda dla Najpopularniejszego Filmu;
a także nominacje do Złotego Globu, Złotej Kamery na festiwalu w Cannes, nagrody Parlamentu Europejskiego – Lux Prize.
KOCHANI WYPOWIADAJĄCY SIE - ZOBACZCIE POCZYTAJCIE POROZMAWIAJCIE I WTEDY OCENIAJCIE BO MOŻECIE SIĘ BEZ UPRZEDNIEGO TROCHĘ OŚMIESZYĆ

DISCO POLO Drossel - Sexy Lala @ 14:12, 27.11.2017

IP: 5.60...242

Opowiem Wam jak ją poznałem:
Na tej imprezie wyrwać kogoś chciałem,
Więc kilka du. już namierzałem,
Bo stał tam całkiem niezłych lasek harem
Gdy nagle w tłumie Ciebie ujrzałem
Stałaś oparta w rozkroku za filarem
I nagle cały w spodniach nabrzmiałem,
Bo takiej laski nigdy nie widziałem

Jesteś tu mała
Taka sexy lala
Sexy lala, crazy lala
Wyginasz śmiało swoje piękne ciało
Bardzo śmiało, łoo-ooo...

Jesteś tu mała
Taka sexy lala
Sexy lala, crazy lala
Wyginasz śmiało swoje piękne ciało
Bardzo śmiało, łoo-ooo...

Gdy już dla siebie laskę wybrałem
Do rwania ruszyłem, poznać ją bardzo chciałem,
Zaatakować szybko musiałem,
Bo stado sępów już za sobą miałem
Podszedłem bliżej, w oczy spojrzałem
I czułe słówko w ucho wyszeptałem
Ja wielką chęć już na Ciebie miałem,
Bo takiej d... nigdy nie widziałem
TO SIĘ SŁYSZY PRAWIE W CO DRUGIM OSTROŁĘCKIM SKLEPIE I WSZYSTKO JEST OK SZACOWNI RODZICE???? TO WASZE POCIECHY MOGĄ SŁUCHAĆ??? TO MA WIĘKSZE WALORY EDUKACYJNE??? DO HEŃKA SKĄD MASZ TAKA WIEDZE O "DILERACH"???

Heniek @ 17:34, 27.11.2017

IP: 95.41...158

Do Kwestia smaku. ip 15.242 w piątek mam spotkanie z Prezydentem, zapytam go osobiście co sądzi o poczynianiach pracowników kina.

Do Heniek @ 18:05, 27.11.2017

IP: 31.11...20

To ty wazny Heniek jesteś, taki Heniek to jest ktoś wszystko wie i wszystkich zna. Heniek ustawi nam wszystkich i wszystko, oprócz siebie. Heniek to jest to!!!

Do Heniek @ 18:12, 27.11.2017

IP: 31.0...86

MIEJ ODWAGĘ POWIEDZ KIM JESTEŚ POKAŻ SWOJE KWALIFIKACJE DO OCENY. PRACOWNICY W PRZECIWIEŃSTWIE DO CIEBIE NIE ROBIĄ NIC ANONIMOWO. A PREZYDENT TO MĄDRY CZŁOWIEK NAJWAŻNIEJSZE ŻE UMIE CZYTAĆ.

Heniek do ip 41.86 @ 18:22, 27.11.2017

IP: 95.41...158

Nie mam przed kim się tutaj uzewnętrzniać ......... Odwagę niech mają Ci, którzy skazali biedne dzieci na oglądanie tego obrzydlistwa..... Możesz mi uwierzyć, że nie zostawię tej sprawy bez wyciagnięcia odpowiedzialności. Zapewne jesteś pracownikiem kina co teraz zastanawia się, co będzie dalej. Nie mierz ludzi swoją miarą, myślisz że ktoś odpusic wink wink I nie będę dyskutował z Tobą bo nie mam z kim. Pozdrawiam Henryk

Heniutek @ 21:38, 27.11.2017

IP: 31.11...20

Heniuś się wkurzył będzie dym. 😀😀😀😀 Przestaniecie puszczać pornole dla Heniutkowych dzieciątek.j

Narodowiec @ 22:00, 28.11.2017

IP: 95.40...233

Panie Heniu ! Dziękuję. Walcz Pan!

Temu de -bi -lst -wu na tym forum się nie dziwię - tu znaleźli sobie stałe miejsce by się produkować i cała ta MO takaż sama. Ale kto rządzi tym OCK?! Pan prezydent jest za miękki i uległy.

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter