sobota, 20 października 2018 r., imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Aktualności

Grudzień w Ostrołęckim Centrum Kultury

Wiele atrakcji czeka na nas w grudniu w Ostrołęckim Centrum Kultury. Przed nami dwudniowy Festiwal Filmów Amatorskich. W ramach cyklu Nastroje we Dwoje wystąpi Stanisława Celińska. Nie zabraknie też wigilii miejskiej na pasażu przy "Kupcu"

1 XII (piątek)
15 lat minęło - jesteśmy
koncert z okazji 15-lecia Studia Piosenki. Studio Piosenki działające od 2002 roku w klubie "Oczko" kształci i rozwija umiejętności wokalne młodzieży. Na indywidualnych spotkaniach pod kierunkiem instruktora młodzież doskonali swój warsztat wokalny, uczy się interpretacji piosenek, emisji głosu, bycia na scenie. Przez 15 lat przez Studio Piosenki przewinęło się wielu młodych ludzi, którzy swoją przyszłość postanowili związać z piosenką. W koncercie wystąpią: Sylwia Czernysz, Izabela Duszak, Olga Kiersnowska, Karolina Milewska, Marta Niźnik, Natalia Rama, Natalia Sobocińska, Natalia Kleczkowska, Natalia Sadocha, Martyna Dulewicz, Wiktoria Dobrowolska, Gabriela Laska, Weronika Popiołek, Katarzyna Staśkiewicz, Jakub Ambrzykowski, Alicja Gałka, Julia Kaliszewska, Maria Meszyńska, Karolina Watrakiewicz, Amelia Żynda.
Akompaniament: Tadeusz Kowalewski - pianino, Katarzyna Staśkiewicz - skrzypce, Tomasz Mikulski - gitara, kierownictwo muzyczne - Tadeusz Kowalewski, reżyseria - Aleksandra Kowalewska, światło, dźwięk - Mateusz Grzybowski.
- klub "Oczko", godz. 18.00, wstęp wolny.

2 XII (sobota)
Świątecznie...
Koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem Macieja Muraszko z cyklu Nastroje we Dwoje.
- sala widowiskowa OCK, godz. 17.00, bilet 30 zł.

2 i 3 XII (sobota-niedziela)
Festiwal Filmów Amatorskich "Filmowe Zwierciadła"
2 XII - w godz. 12.00-20.15,
3 XII - w godz. 12.00-13.30.
W części konkursowej festiwalu zobaczymy 30 filmów wyselekcjonowanych przez komisję konkursową, które oceni publiczność oraz jury w składzie: Maciej Makowski (aktor), Zbigniew Maziarz (reżyser, operator), Tomasz Szafrański (reżyser, scenarzysta).
- kino Jantar, sala nr 2, wstęp wolny.

Reklama 7 XII (czwartek)
Ja i moje miasto w fotografii
Wernisaż wystawy poplenerowej XI Kurpiowskiego Pleneru Malarsko-Literackiego im. Stanisława Skolimowskiego. Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostrołęce "Dajmy Im Radość" zaprasza na wernisaż wystawy, która jest podsumowaniem projektu o tym samym tytule. Niecodzienni modele, nietypowe aranżacje… młodzież z niepełnosprawnością wcielająca się w wybrane przez siebie postaci oraz ich autorskie zdjęcia ukazujące siebie nawzajem na tle Ostrołęki. Projekt realizowany od marca 2016 roku przy współpracy z fotografem Adamem Wołoszem, dofinansowany przez urząd miasta w ramach otwartego konkursu z zakresu pomocy społecznej na rzecz osób niepełnosprawnych.
- wernisaż wystawy, hol 2 OCK, godz. 11.00, wstęp wolny.

7 XII (czwartek)
Czarnia 2017
Wernisaż wystawy poplenerowej XI Kurpiowskiego Pleneru Malarsko - Literackiego im. Stanisława Skolimowskiego. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace artystów malarzy i literatów powstałe w czasie trwania pleneru, jaki odbył się w lipcu br. w Czarni. Organizatorami pleneru byli: Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki, Galeria Ostrołęka OCK oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce. Plener współfinansowany przez miasto w ramach projektu wyłonionego w konkursie ofert dla organizacji pozarządowych. Wystawa czynna do 20 lutego 2018 r.
- Galeria Ostrołęka, godz. 19.00, wstęp wolny.

8 XII (piątek)
"Przyszedł mężczyzna do kobiety"
Spektakl Teatru Mazowieckiego. Nie ma bardziej uniwersalnego i zarazem banalnego tematu niż miłość, lecz chociaż wszystkie historie miłosne wydają się podobne, każda z nich jest inna. W sztuce Siemiona Złotnikowa poznajemy historię Diny i Wiktora - zwykłą a zarazem niezwykłą, komiczną i dramatyczną, zabawną i smutną… jak samo życie.
Występują: Anna Wojton i Waldemar Obłoza. Czas trwania: 110 minut (1 przerwa).
- sala widowiskowa OCK, godz. 19.00, bilet 30 zł.

10 XII (niedziela)
"Jezioro łabędzie"
Widowisko baletowe w wykonaniu Młodego Baletu Polskiego Szkoły Baletu i Teatru Anny Davies w ramach akcji Godziny dla Rodziny. W baśniowej krainie tańca i muzyki dzieci poznają historię Odetty, księżniczki zaklętej w łabędzia. To opowieść o walce dobra ze złem, zdradzie i potędze miłości, która przekracza granice życia i śmierci. Zobaczymy piękne kostiumy, wspaniałych tancerzy, sztuczki iluzjonistyczne sympatycznego błazna i pokaz talentu dziecięcych tancerzy. Muzyka, taniec, ruch sceniczny są przy tym bardzo czytelne. W spektaklu oprócz klasycznego baletu zobaczymy też elementy tańca nowoczesnego. Choreografia Anna Wujkowska.
- sala widowiskowa OCK, godz. 12.00, bilety: 7 zł (dziecko) i 15 zł (dorosły).

11 XII (poniedziałek)
"Za oknem"
OCK zaprasza na niezwykły spektakl, w którym członkowie Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przedstawią wiersze swoich ulubionych autorów a Ostrołęcka Scena Autorska - wiersze napisane przez dzieci.
- klub "Oczko", godz. 18.00, wstęp wolny.

Reklama 13 XII (środa)
Od baśni do baśni
Koncert Filharmonii Narodowej z cyklu Spotkania z Muzyką. Usłyszymy piosenki i utwory instrumentalne nawiązujące do tak lubianej przez dzieci wszystkich czasów tradycji opowiadania. Każda z kompozycji zawiera ciekawą treść, snuje jakąś opowieść. Będziemy zatem poruszać się od historii do historii, od baśni do baśni... Usłyszymy m.in. piosenki z filmów "Kopciuszek", "101 dalmatyńczyków" czy "Mała syrenka".
Wystąpią: Liza Wesołowska - sopran, Katarzyna Pawłowska - mezzosopran, Marcin Sochan/Anna Wcisło - skrzypce, Anna Hajduk - fortepian.
- sala widowiskowa OCK, godz. 13.15 i 14.15, bilet 5 zł.

15 XII (piątek)
No dishonor
Wernisaż wystawy fotografii Tomasza Lendo. Fotografie przedstawiają wybranych zawodników gali sztuk walki przed i po pojedynku. Zarówno zwycięzców jak i pokonanych. Wynik walki nie miał znaczenia. Zestaw fotografii był publikowany w międzynarodowym piśmie fotograficznym LFI Magazine. Portret jednego z zawodników został również nagrodzony trzecim miejscem w konkursie Grand Press Photo 2016 w kategorii "Portret sesyjny".
- hol OCK, godz. 18.00, wstęp wolny.

17 XII (niedziela)
Świąteczne marzenia
Koncert w wykonaniu grup artystycznych OCK. Wystąpią: Dziecięcy Teatr Amatorski Niewidzialni, Ostrołęcka Scena Autorska, Studio Piosenki, Ostrołęcki Chór Kameralny, Zespół Pieśni i Tańca Kurpie, Zespół Tańca Ludowego Ostrołęka, Zespół Tańca Współczesnego De-eM, Klub Tańca Towarzyskiego Fan.
- sala widowiskowa OCK, godz. 12.00, wstęp wolny.

19 XII (wtorek)
"Zamknięte drzwi"
Najnowszy spektakl Dziecięcego Teatru Amatorskiego Niewidzialni na podstawie opracowań Krzysztofa Polaneckiego i Moniki Żochowskiej. Scenariusz i reżyseria - Anna Filochowska, światło i dźwięk - Mateusz Grzybowski.
- klub "Oczko", godz. 18.00, wstęp wolny.

Reklama 22 XII (piątek)
Wigilia miejska 2017
Już od godz. 13.00 przedszkolaki będą mogły wziąć udział w świątecznych konkursach i zabawach. W godz. 16.00-18.00 odbędzie się przedświąteczny koncert. Wystąpią w nim: wokalistki Studia Piosenki z klubu "Oczko", Wojciech Dudkowski, Adam Wołosz, Grzegorz Augustyniak, Piotr Grzyb, Artur Kaliszewski, Jakub Rutka i inni. O godz. 16.30 bożonarodzeniowe życzenia ostrołęczanom złoży prezydent miasta. Szopkę a w niej osiołki, kozy, lamy i inne zwierzęta będzie można oglądać w godz. 11.00-18.00.
- scena przy Kupcu.

31 XII (niedziela)
Wieczór sylwestrowy 2017
Plac przed Galerią Bursztynową. Od godz. 23.00 do 1.00 brzmieć będzie muzyka DJ Augurio. O godz. 24.00 życzenia noworoczne mieszkańcom Ostrołęki złoży prezydent miasta, po czy ostrołęczanie będą mogli obejrzeć pokaz fajerwerków. Z kolei w kinie Jantar zobaczymy tego dnia filmy:
godz. 19.45 - "I tak Cię kocham",
godz. 22.00 - "Atak panik".

Wyświetleń: 3275 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 01.12.2017, 13:58r. Drukuj
Powrót