sobota, 20 października 2018 r., imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Aktualności

Niezwykły wernisaż wystawy "Ja i moje miasto w fotografii"

Fot. SOSz-W w OstrołęceStowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostrołęce "Dajmy im Radość" zaprasza na wystawę fotografii zrealizowanej w ramach projektu pt. "Ja i moje miasto w fotografii".

Niecodzienni modele, nietypowe aranżacje, młodzież z niepełnosprawnością wcielająca się w wybrane przez siebie postaci oraz ich autorskie zdjęcia ukazujące siebie nawzajem na tle Ostrołęki.

Reklama Projekt trwał od marca do grudnia 2017 r. i uzyskał dofinansowanie od prezydenta miasta w ramach konkursu na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej - działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Oprócz profesjonalistów zaproszonych do projektu: fotografa Adama Wołosza, fryzjerki Ewy Kaczyńskiej oraz kosmetyczki Agnieszki Szymczyk, działania projektowe wsparła młodzież z III LO w Ostrołęce z opiekunką Magdaleną Stolarkiewicz, co przełożyło się na ogromną pomoc ze strony wolontariuszy na każdym etapie projektu i zaowocowało nawiązaniem nowych relacji.

- Mamy nadzieję, że wystawa, którą obejrzycie, pozwoli uczestnikom poczuć się prawdziwymi artystami, a odwiedzającym mieszkańcom naszego miasta da szansę odkryć piękno i talenty osób z niepełnosprawnością, co wpłynie przynajmniej odrobinę na większą ich akceptację i integrację społeczną - mówi Katarzyna Dragow-Kubeł z SOS-W w Ostrołęce.

Wernisaż fotografii odbędzie się 7 grudnia 2017 r. w Ostrołęckim Centrum Kultury (I piętro) o godz. 11.00.

Wyświetleń: 695 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 05.12.2017, 08:28r. Drukuj
Powrót