niedziela, 21 października 2018 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Aktualności

Listopad w Zespole Szkół Powiatowych w Czerwinie (zdjęcia)

Fot. Starostwo Powiatowe w OstrołęceW ZSP w Czerwinie odbył się IX Konkurs Biologiczny pod hasłem "Układ nerwowy człowieka". W zmaganiach wzięli udział uczniowie z dziewięciu szkół powiatowych i podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi. Laureatem został Bartosz Prosiński z klasy pierwszej technikum.

Młodzież ze szkoły wzięła udział także w innych konkursach powiatowych, z których wrócili z wyróżnieniami i cennymi nagrodami.

Reklama - W konkursie ortograficznym, organizowanym w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu, pierwsze miejsce zajął Dominik Tyszka, w konkursie pt. "Żyj zdrowo", organizowanym przez ZSP w Goworowie, Małgorzata Sokołowska zajęła trzecie miejsce. Z kolei 20 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się V edycja konferencji "Narodowe wyzwania w rolnictwie". Wzięło w niej udział czterech uczniów klasy czwartej wraz z opiekunem, Beatą Podbielską. Konferencja ta to największe zorganizowane w Polsce spotkanie z rolnikami, w którym co roku bierze udział ponad 1000 uczestników - czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

W piątek 24 listopada w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu odbyła się uroczystość wręczenia stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów.

Reklama - Stypendystką z ZSP w Czerwinie została Małgorzata Krystyna Sokołowska - uczennica drugiej klasy technikum. Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom, otrzymującym promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub tym, którzy wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, osiągając w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy co najmniej dobre - informuje starostwo.

Uczniowie ZSP w ostatnich dniach listopada odwiedzili również Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach oraz Cmentarz Powązkowski - zabytkową nekropolię w Warszawie, kino na Targówku, w którym obejrzeli film pt. "Najlepszy". Po filmie odbyła się pogadanka na temat szkodliwości narkotyków i dopalaczy.

Więcej zdjęć znajduje się na stronie Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Wyświetleń: 857 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 07.12.2017, 08:56r. Drukuj




Powrót