sobota, 20 października 2018 r., imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Aktualności

Misiowe zgromadzenie w Rzekuniu (zdjęcia)

Fot. archiwum szkołyW Szkole Podstawowej w Rzekuniu już po raz siódmy odbyło się wielkie misiowe zgromadzenie z okazji Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim cichym przyjacielem - pluszowym misiem. Było dużo śmiechu i zabawy, piosenki, konkursy i nagrody.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Pluszowe misie - miękkie, puchate i miłe w dotyku, są ulubionymi maskotkami wszystkich, nie tylko dzieci, ale i dorosłych już od ponad 100 lat. Co roku 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – pluszowy miś.

Reklama W misiowej uroczystości wzięli udział uczniowie klas I-III z wychowawczyniami. Przybyli również zaproszeni goście: Hubert Pawelec - zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Ostrołęka, Krystian Kowalczyk z Nadleśnictwa Ostrołęka, Dariusz Kędziora - policjant z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, Grażyna Majkowska - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu, Izabela Kiernozek - przewodnicząca rady rodziców SP w Rzekuniu, Genowefa Gostkowska - była nauczycielka tej szkoły oraz Magdalena Eliza Mieszkowska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzekuniu.

Zabawa rozpoczęła się od magicznego powitania, później dzieci poznały historię powstania pluszowego misia i oglądały przygotowaną przez leśnika prezentację multimedialną o "Życiu niedźwiedzi brunatnych". Mierzyły swoją stopę i porównywały z łapą niedźwiedzia. Wysłuchały fragmentów książki Czesława Janczarskiego "Miś Uszatek i przyjaciele" czytanych przez zaproszonych gości.

Reklama - Było dużo śmiechu i zabawy, gimnastyka z maskotkami, piosenki, konkursy i nagrody. Podczas spotkania z Misiem odbyło się wręczenie nagród w konkursie przyrodniczo-plastycznym "Jesienne drzewo" i "Czarodziejskie drzewo", fotograficznym "Jesień w mojej małej Ojczyźnie" zorganizowanym przez Nadleśnictwo Ostrołęka i SK TPL. Wszyscy wyszli z sali obdarowani misiowym małym co nieco. Ponadto zaproszeni goście otrzymali dyplomy z tytułem "Przyjaciel pluszowego misia". Wszyscy uczestnicy obdarowani zostali też pamiątkowymi znaczkami. Po tym przyjaciel Miś zamknął VII Wielkie Misiowe Zgromadzenie i zaprosił do wspólnego zdjęcia. Zaraz po zakończeniu uroczystości uczniowie klasy drugiej podzielili się swoimi wrażeniami. Po spotkaniu wszyscy uczniowie mogli obejrzeć wystawę książek o misiach, którą przygotowała Justyna Chilarska. Tak świętowaliśmy ten wyjątkowy dla dzieci Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole - podsumowała Magdalena Mieszkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzekuniu.

Wydarzenie odbyło się w poniedziałek 27 listopada.

Zobacz zdjęcia:
VII Wielkie Misiowe Zgromadzenie

Wyświetleń: 914 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 07.12.2017, 09:01r. Drukuj
Powrót


azi @ 15:53, 08.12.2017

IP: 176.109...128

Proponuję wam codziennie świętować Dzień Genialnego Dyrektora. Od września macie takiego ,że ho ho .laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing

a dzień ,, sławetnego konkursu " ustanowić dniem galowym, bądź wolnym od pracy przynajmniej, wszak to takie święto uczciwości i prawdy było jakich mało w tej gminie.

Do --- azi @ 20:12, 08.12.2017

IP: 83.6...151

Popieram. Tego nie można zapomnieć.
"Uczciwość" i "prawda" pokazały swoją twarz.