sobota, 16 grudnia 2017 r., imieniny Albiny, Zdzisławy, Adelajdy

Aktualności

Misiowe zgromadzenie w Rzekuniu (zdjęcia)

Fot. archiwum szkołyW Szkole Podstawowej w Rzekuniu już po raz siódmy odbyło się wielkie misiowe zgromadzenie z okazji Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim cichym przyjacielem - pluszowym misiem. Było dużo śmiechu i zabawy, piosenki, konkursy i nagrody.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Pluszowe misie - miękkie, puchate i miłe w dotyku, są ulubionymi maskotkami wszystkich, nie tylko dzieci, ale i dorosłych już od ponad 100 lat. Co roku 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – pluszowy miś.

ReklamaW misiowej uroczystości wzięli udział uczniowie klas I-III z wychowawczyniami. Przybyli również zaproszeni goście: Hubert Pawelec - zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Ostrołęka, Krystian Kowalczyk z Nadleśnictwa Ostrołęka, Dariusz Kędziora - policjant z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, Grażyna Majkowska - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu, Izabela Kiernozek - przewodnicząca rady rodziców SP w Rzekuniu, Genowefa Gostkowska - była nauczycielka tej szkoły oraz Magdalena Eliza Mieszkowska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzekuniu.

Zabawa rozpoczęła się od magicznego powitania, później dzieci poznały historię powstania pluszowego misia i oglądały przygotowaną przez leśnika prezentację multimedialną o "Życiu niedźwiedzi brunatnych". Mierzyły swoją stopę i porównywały z łapą niedźwiedzia. Wysłuchały fragmentów książki Czesława Janczarskiego "Miś Uszatek i przyjaciele" czytanych przez zaproszonych gości.

Reklama- Było dużo śmiechu i zabawy, gimnastyka z maskotkami, piosenki, konkursy i nagrody. Podczas spotkania z Misiem odbyło się wręczenie nagród w konkursie przyrodniczo-plastycznym "Jesienne drzewo" i "Czarodziejskie drzewo", fotograficznym "Jesień w mojej małej Ojczyźnie" zorganizowanym przez Nadleśnictwo Ostrołęka i SK TPL. Wszyscy wyszli z sali obdarowani misiowym małym co nieco. Ponadto zaproszeni goście otrzymali dyplomy z tytułem "Przyjaciel pluszowego misia". Wszyscy uczestnicy obdarowani zostali też pamiątkowymi znaczkami. Po tym przyjaciel Miś zamknął VII Wielkie Misiowe Zgromadzenie i zaprosił do wspólnego zdjęcia. Zaraz po zakończeniu uroczystości uczniowie klasy drugiej podzielili się swoimi wrażeniami. Po spotkaniu wszyscy uczniowie mogli obejrzeć wystawę książek o misiach, którą przygotowała Justyna Chilarska. Tak świętowaliśmy ten wyjątkowy dla dzieci Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole - podsumowała Magdalena Mieszkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzekuniu.

Wydarzenie odbyło się w poniedziałek 27 listopada.

Zobacz zdjęcia:
VII Wielkie Misiowe Zgromadzenie

Odsłon: 761 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 09:01, 07.12.2017r. Drukuj
Powrót


azi @ 15:53, 08.12.2017

IP: *.*.50.128

Proponuję wam codziennie świętować Dzień Genialnego Dyrektora. Od września macie takiego ,że ho ho .laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing

a dzień ,, sławetnego konkursu " ustanowić dniem galowym, bądź wolnym od pracy przynajmniej, wszak to takie święto uczciwości i prawdy było jakich mało w tej gminie.

Do --- azi @ 20:12, 08.12.2017

IP: *.*.11.151

Popieram. Tego nie można zapomnieć.
"Uczciwość" i "prawda" pokazały swoją twarz.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl